Tipsport.cz

Aktuality

Více napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo Macíka

Více napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo Macíka

24.07.2021 / A tým

Václav Jílek je zpět na ligové scéně a také je zpět jako lodivod Sigmy Olomouc. Jeho návrat proběhl na dobře známe adrese - Letná. Hanáci naznačili v prvním ligovém kole své možnosti, přestože s favoritem prohráli 2:3. Trenér Jílek poslal na hřiště od úvodní minuty debutanta Jakuba Matouška. Jak hodnotil jeho výkon a co pověděl k průběhu utkání?

Trenére, jak hodnotíte dnešní utkání?

Odehráli jsme zápas v rámci našich možností. Vstoupili jsme do zápasu aktivně, rychle jsme se dostali do vedení. Na můj vkus Sparta až moc brzo a diskutabilně vyrovnala. První poločas byl z naší strany dobrý. V prvních 25 minutách druhé půle jsme vypadli z role, Sparta převzala iniciativu, byla aktivnější a vytvářela si šance. Korunovala to dvěma brankami. Bohužel, z mého pohledu jsme inkasovali laciné branky, ale na druhou stranu je potřeba přiznat, že si vytvořila i další příležitosti. Za stavu 1:3 nebylo na co čekat, proto jsme hráli na 3 obránce. Od té doby jsme byli lepším týmem, ale stačili jsme pouze snížit.

Před zápase jste mluvil o tom, že chceme hrát aktivně. Splnili to hráči?

Záměr byl hrát ještě o něco aktivněji. Je nutné přiznat individuální kvalitu Sparty hlavně ve středu hřiště. Naše napadání rozehrávky Sparty mohlo být po celý zápas lepší.

Dal jste důvěru několika mladým hráčům. Vidíte v nich budoucnost našeho klubu?

Jednoznačně, jinak by nebyli v týmu. Kuba Matoušek hrál první ligový zápas, navíc na Spartě, ale zvládl to na výbornou. Ukázal to, co ho zdobí a co předvádí i v tréninku. Je rychlý, drzý a nebojácný v situacích 1 na 1. Kryštof se opět gólově prosadil, má čich na góly. Nicméně jeho výkon mohl být lepší. V přechodové fázi ztratil jednoduché balony, které hráč jeho kvalit musí dohrát.

Penaltu Sparty jste nazval diskutabilní. Jak jste ji tedy viděl?

Z mého pohledu to byl jasný faul, ale většina lidí se shoduje, že proběhl mimo vápno. Z toho důvodu jsem ji nazval diskutabilní.

Potěšil vás výkon brankáře Macíka?

Určitě. Především ve druhém poločase nás výrazně podržel. Neudělal žádnou chybu a minimálně dva nebo tři góly chytil.

Sparta bude hrát příští týden pohárovou odvetu s Rapidem. Na předsezónní tiskové konferenci jste mluvil o tom, že mohou proběhnout změny v sestavě. Překvapila vás něčím její dnešní sestava?

Nečekali jsme vypadnutí Dávida Hancka a zařazení Ládi Krejčího ml. na stopera. Naopak jsme trefili křídla, čekali jsme Peška s Karlssonem a přesunutí Wiesnera do beka.
A tým - další aktuality:

Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly
| 23.09.2021
MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2
| 21.09.2021
Sigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkáníSigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkání
| 20.09.2021
3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi
| 20.09.2021
Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání
| 17.09.2021
Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy
| 17.09.2021
Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1
| 17.09.2021
Čeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s BaníkemČeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s Baníkem
| 16.09.2021
David Vaněček utrpěl zranění kolenaDavid Vaněček utrpěl zranění kolena
| 15.09.2021

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná