Tipsport.cz

Aktuality

Pomáhejme společně! Poznejte příběh Tomíka Burghardta

Pomáhejme společně! Poznejte příběh Tomíka Burghardta

25.08.2021 / Ostatní

V sobotu 4. září se na Andrově stadionu v rámci charitativní akce „Pomáhejme společně“ proti sobě během fotbalového utkání postaví známe tváře z týmu Real Top Praha a iniciativy Děti dětem zastoupené osobnostmi z řad bývalých hráčů Sigmy Olomouc a dalších. Výtěžek z akce poputuje na konto pěti rodin s nemocnými dětmi. Dnes vám přiblížíme životní příběh devítiletého Tomíka Burghardta.

Vstupenky na utkání Real Top Praha vs. Děti dětem jsou k dispozici v síti Ticketportal již nyní, stačí kliknout na tento odkaz.

Vstupenky jsou k dostání za symbolickou cenu 100 Kč a je možné je koupit na Tribunu Západ a Tribunu Karla Brücknera. Vstupné na Tribunu Jih do sektorů X a Y je pak stanoveno na 500 Kč. Tato tribuna bude uzavřená, ale virtuální vstupenky budou sloužit jako dobrovolný příspěvek pro všechny, kdo by Lucince, Tomíkovi, Terezce, Natálce a Mikulášovi chtěli věnovat větší částku.

Příběh Tomíka Burghardta

Tomino Burghardt (Velký Týnec, okr. Olomouc) se narodil v listopadu 2012. Pomoc od Vás je zapotřebí hlavně na úhradu neurorehabilitace a speciální terapie na stimulaci nervového systému. Zde je jeho příběh:

„Tomík se narodil se závažným vývojovým onemocněním mozku zvaném lisencefalie, což je vzácné vrozené onemocnění, které má velký vliv na mozkovou funkci. Mozek se nemůže správně vyvíjet, a proto se děti, které se narodí s tímto onemocněním, vyvíjejí velmi pomalu. Ve svých sedmi letech nemluví, neumí sám chodit, nezvládá sebeobsluhu, neumí se sám najíst nebo obléct a nedokáže si říct nebo ukázat, co chce či potřebuje. Pod tíhou této těžké životní zkoušky se rodina rozpadla a na náročnou péči zůstala Tomíkova maminka sama.

V současnosti je plně odkázaný na péči své maminky, která na něj zůstala sama, ale stará se o něj s velkou láskou. K tomu, aby se zlepšoval, potřebuje pravidelnou neurorehabilitaci v olomouckém centru Jitrocel. Díky cvičení se naučil sedět, pak plazit, následně objevoval svět na kolenou a užíval si nezávislosti, když si dohopkal, kam potřeboval. Teď se staví na nožky a trénuje rovnováhu při stoji s oporou a při nácviku prvních soběstačných krůčků. Staví se všude, kde má nějakou oporu. Pravidelnost cvičení má tedy smysl a velké výsledky, proto by rodina moc ráda pokračovala v neurorehabilitacích, které bohužel nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Moc děkujeme za pomoc.“


tomino.jpg
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná