Tipsport.cz

V prvním utkání letní přípravy Sigma zvítězila nad Vyškovem 3:0

26.06.2021 / A tým

Sigma Olomouc má za sebou první zápas v rámci letní přípravy. V něm se utkala s druholigovým MFK Vyškov, který porazila 3:0 po brankách Zifčáka, Zlatohlávka a Chytila.

První přátelské utkání letní přípravy bylo příležitostí pro trenéra Václava Jílka porovnat kondiční připravenost jeho svěřenců po prvním týdnu letního přípravného období. Do zápasu tak kouč Olomouce vyslal dvě rozdílné jedenáctky. Do utkání nezasáhli Lukáš Greššák, Dominik Radič, Michal Vepřek, Kryštof Daněk, Martin Nešpor, Tomáš Zahradníček a David Vaněček, kterým trenéři naordinovali individuální trénink.

Vstup do utkání měla lepší Sigma. Už ve 14. minutě si první branku Hanáků připsal Pavel Zifčák, který si hlídal zadní tyč brány Vyškova a po rohovém kopu Slámy se hlavou trefil za záda hostujícího brankáře.

Hanáci pokračovali v aktivní hře a vypracovávali si řadu gólových příležitostí. Druhá branka však přišla až se začátkem druhé půle. U zrodu akce stál Mojmír Chytil, který šikovnou přihrávkou z hranice vápna nabídl míč Tomáši Zlatohlávkovi. Ten se nemýlil a hned z první vyslal ránu na bránu Vyškova – 2:0 pro Sigmu.

Mojmír Chytil byl také u třetí branky Olomouce. Po rohu Ondřeje Zmrzlého se nejdříve pokoušel hlavičkovat Jan Fiala, byl to ale útočník s číslem 13, který se hlavou položil do míče a v 58. minutě navýšil vedení Hanáků na 3:0.

Sigma Olomouc si tak v prvním přípravném duelu připsala první výhru. Další přátelská utkaní čekají Sigmu 3. července, kdy se opět na hřišti ve Slatinicích představí hned ve dvou zápasech: nejdříve v 10 hodin proti Zbrojovce Brno, následně od 15:30 proti slovenskému ŠFK Sereď.

Hodnocení trenéra Jílka: „Utkání dnes splnilo účel zejména z pohledu kondičního, což byl náš prvotní cíl. V obou poločasech jsme ho splnili. Neutrpěli jsme žádné zranění, což je v této fázi přípravy také důležité. Výsledek je v přípravě vždy takovým bonusem. První poločas byl hodně důrazný. Z hlediska herní kvality byl ale lepší druhý poločas. Musím také pochválit soupeře, hrál velmi aktivně, agresivně. Proto si myslím, že to dnes pro nás byla dobrá prověrka, a to především pro mladé hráče. Dnes jsme k utkání přistoupili tak, že chceme vidět hlavně mladé hráče, kteří se vrátili z hostování.“

SK Sigma Olomouc – MFK Vyškov  3:0 (1:0)

Branky: 14. Zifčák, 53. Zlatohlávek, 58. Chytil.

Rozhodčí: Křepský – Lakomý, Slabý.

ŽK: Beňa.

Sigma Olomouc 1. poločas: Macík – Chvátal, Hubník (C), Štěrba, Sláma – Šíp, Slaměna, Spáčil, Matoušek – Růsek, Zifčák.

Sigma Olomouc 2. poločas: Stoppen – Látal, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Zlatohlávek, Sedlák (C), Chytil, Breite, Hála – Fiala. Trenér: Václav Jílek

Vyškov: Spurný (70. Vitásek) – Němeček (70. Hanuš), Štěpánek, Myienga, Beňa, Klesa (70. Tulajdan), Kinakimana, Smrčka (46. Vintr), Langer, Ambrozek, Hapal. Trenér: Jan Trousil.

Diváci: 300.

Sedlák: Hrát za Sigmu bylo vždy mým přánímSedlák: Hrát za Sigmu bylo vždy mým přáním
| 29.07.2021
Hrát opět se zápalem a zvládneme to, velí Macík před PardubicemiHrát opět se zápalem a zvládneme to, velí Macík před Pardubicemi
Lístky na Pardubice stále v prodeji! Přečtěte si podmínky ke vstupuLístky na Pardubice stále v prodeji! Přečtěte si podmínky ke vstupu
Vyjádření SK Sigma Olomouc k sobotnímu incidentu na LetnéVyjádření SK Sigma Olomouc k sobotnímu incidentu na Letné
| 26.07.2021
Matoušek po ligovém debutu: Nervózní jsem byl, ale kluci mi pomohliMatoušek po ligovém debutu: Nervózní jsem byl, ale kluci mi pomohli
| 24.07.2021
Více napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo MacíkaVíce napadat rozehrávku, měl jasno Jílek. Chválil Matouška nebo Macíka
Sigma z Letné body neveze. Se Spartou prohrála 2:3Sigma z Letné body neveze. Se Spartou prohrála 2:3
Zlatohlávek, Sláma a Hausknecht budou hostovat v jiných klubechZlatohlávek, Sláma a Hausknecht budou hostovat v jiných klubech
Zpátky na Andrák! Začíná předprodej na utkání s PardubicemiZpátky na Andrák! Začíná předprodej na utkání s Pardubicemi