Tipsport.cz

Aktuality

Byli jsme málo aktivní a sebevědomí, řekl Jílek po remíze v Teplicích

Byli jsme málo aktivní a sebevědomí, řekl Jílek po remíze v Teplicích

26.09.2021 / A tým

Trenér Olomouce Václav Jílek po utkání na teplických Stínadlech neskrýval zklamání. Jeho svěřenci nepředvedli tak kvalitní výkon jako v předchozích zápasech a připsali si tak pouze bod.

Trenére, je pro vás dnešní zápas zklamáním?

Zklamáním určitě je. Získali jsme bod z venkovního utkání, což určitou optikou můžeme brát jako dobrý počin. Ale neomluvíme tím výkon, který dnes dobrý nebyl. Byl to náš nejhorší výkon v sezóně. Bohužel jsme se přizpůsobovali hře. Utkání dnes celkově postrádalo kvalitu z obou stran. My jsme si to zbytečně komplikovali, byli jsme málo aktivní a málo sebevědomí. Musím říct, že hráče jsem nepoznával. Pokud by to takhle mělo být v jednom zápase, tak se to dá omluvit. Já doufám, že to skutečně bude jeden zápas a příště zareagujeme úplně jinak.

Co se stalo během reprezentační pauzy? V období před ní nám to na hřišti fungovalo, po ní přichází remízy.

Pořád to musíme brát racionálně. Nastupovali jsme do sezóny s hodně mladým mužstvem, takže výkyvy jsou někdy omluvitelné a logické. Byli jsme produktivní, vytvářeli jsme si šance, soupeři s námi hráli otevřenější způsob hry. Nemyslím si, že by to byla otázka repre pauzy. Je potřeba se na naše předchozí utkání dívat tak, že jsme je dohrávali v deseti a pak jsme je ztráceli. Utkání proti Baníku bylo neporovnatelné. Tam jsme měli tři body brát, dnes jsme si je nezasloužili. I když minimálně v závěru zápasu jsme měli dvě stoprocentní šance.

Co chybělo k tomu, abychom šance proměnili? 

Kdybychom hráli více sebevědomě a aktivně, tak bychom balón do brány donesli. Ale utkání jsme prohospodařili. Tyto dvě naše šance byly velké. Dáňa tyto situace většinou dokáže řešit gólově. A Kuba Matoušek, kdyby jen nastavil prsa, tak branku vstřelí z metru do prázdné brány. Přisuzuji to mladické nezkušenosti.   
A tým - další aktuality:

11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné
| 14.10.2021
MOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými BudějovicemiMOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými Budějovicemi
| 14.10.2021
Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.
| 11.10.2021
Sigmáci absolvovali testování v ReFit ClinicSigmáci absolvovali testování v ReFit Clinic
| 06.10.2021
Spáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lizeSpáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lize
| 04.10.2021
Bohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal JílekBohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal Jílek
| 02.10.2021
Hála: Dva rychlé góly soupeře nás srazilyHála: Dva rychlé góly soupeře nás srazily
| 02.10.2021
Hanáci v Ďolíčku zaspali první poločas. Sigma prohrála s Bohemians 0:2Hanáci v Ďolíčku zaspali první poločas. Sigma prohrála s Bohemians 0:2
| 02.10.2021
Poslední remízy bereme jako ztráty. Na Bohemce chceme vyhrát, řekl KerbrPoslední remízy bereme jako ztráty. Na Bohemce chceme vyhrát, řekl Kerbr
| 30.09.2021
Výběr české jednadvacítky bude reprezentovat Kryštof DaněkVýběr české jednadvacítky bude reprezentovat Kryštof Daněk
| 29.09.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná