Tipsport.cz

Zasloužená remíza. Musíme přidat více pohybu, nabádá Breite po Teplicích

26.09.2021 / A tým

Radim Breite při absenci Romana Hubníka a Víta Beneše v sestavě opět navlékl kapitánskou pásku. Ze středu hřiště dirigoval hru svého týmu na stadionu, kde strávil mnoho let. Utkání mezi Teplicemi a Sigmou góly nepřineslo. Remíza tak byla podle olomouckého záložníka spravedlivá.

Co říkáš na dnešní zápas?

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Byli jsme pasivní, nesbírali jsme druhé míče, zkrátka jsme neplnili to, co jsme si před zápasem řekli v kabině. Míče nám odskakovali, nebyli jsme v prostorech, ve kterých jsme měli být. To vše pramenilo z toho, že jsme neměli převahu ve středu hřiště. V druhé půli se to zlepšilo, ale i tak to bylo málo. Sice jsme v závěru měli šanci, mohli jsme rozhodnout, nicméně když se za zápasem ohlédnu, remíza je spravedlivá.

Nezaskočily nás Teplice svou aktivitou především v prvním poločase?

Nemyslím si, že bychom něco podcenili. Pravda je, že jsme málo běhali, a proto jsme neměli odražené míče. Věděli jsme, že nás budou napadat, měli jsme to načtené z videa. Bylo to hlavně o pohybu. Už druhý zápas to nebylo z naší strany dobré. Musíme na tom zapracovat.

V Teplicích jsi strávil mnoho let. Jaké to je, vrátit se sem?

Když se sem vracím, vždycky to na mě dýchne. Vyrůstal jsem tady. Těch 15 let nejde zapomenout. Teplicím přeji lepší umístění v tabulce. Jejich hra neodpovídá postavení v tabulce. Často to tak bývá, když se výsledkově nedaří.

Po zákroku na teplického Vondráška jsi viděl žlutou kartu. Následně trošku vzplály emoce.

Mrzí mě, že jsem fauloval zrovna Vondyho. V první fázi jsem trefil balon, ale on byl rozhodnutý odehrát míč na sto procent. Jakmile jsem míč ukopl, střetli jsme se. Bohužel pro něj to bylo bolestivější než pro mě. Určitě jsem nechtěl nikomu ublížit a už vůbec ne Vondymu, což je snad nejhodnější člověk, kterého znám.

V druhé půli naskočili do hry dva osmnáctiletí odchovanci – Kryštof Daněk a Jáchym Šíp. Jak se ti jeví?

Všichni mladí kluci v našem týmu mají obrovský potenciál hrát velký fotbal. Musí to mít srovnané v hlavě. Když se budeme plácat někde dole v tabulce, nikdo si jich nevšimne. Je to o tom, abychom vyhrávali a byli nahoře. Velký přestup bych jim jednou přál, protože jsou pokorní, a hlavně jsou skvělí fotbalisti.

11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné
| 14.10.2021
MOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými BudějovicemiMOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými Budějovicemi
Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.
| 11.10.2021
Sigmáci absolvovali testování v ReFit ClinicSigmáci absolvovali testování v ReFit Clinic
| 06.10.2021
Spáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lizeSpáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lize
| 04.10.2021
Bohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal JílekBohemians nás přehráli agresivitou a nasazením, uznal Jílek
| 02.10.2021
Hála: Dva rychlé góly soupeře nás srazilyHála: Dva rychlé góly soupeře nás srazily
Hanáci v Ďolíčku zaspali první poločas. Sigma prohrála s Bohemians 0:2Hanáci v Ďolíčku zaspali první poločas. Sigma prohrála s Bohemians 0:2
Poslední remízy bereme jako ztráty. Na Bohemce chceme vyhrát, řekl KerbrPoslední remízy bereme jako ztráty. Na Bohemce chceme vyhrát, řekl Kerbr