Tipsport.cz

Aktuality

34. kolo: Poslední zápas sezóny odehraje Sigma v Liberci

34. kolo: Poslední zápas sezóny odehraje Sigma v Liberci

27.05.2021 / A tým

K poslednímu zápasu ligového ročníku 2020/2021 bude Sigma cestovat do Liberce. Všechny utkání závěrečného kola se sehrají v jeden den i čas, a to v sobotu od 17:00. Souboj Sigmy s Libercem budete moci sledovat živě na O2 TV Fotbal nebo v textovém online komentáři na našem webu. V závěru utkání se s profesionální kariérou rozloučí Milan Kerbr ml.

Ačkoliv Milan Kerbr před časem ukončil profesionální kariéru a přesunul se do role asistenta trenéra Látala, v Liberci ho ještě pár ligových minut čeká. Měl by totiž naskočit do hry před koncem utkání, aby se s kariérou rozloučil na hřišti. „Jsme domluvení s trenérem, že nastoupím na poslední 3 minuty. Více bych hrát nechtěl, jelikož jsem tři měsíce pořádně netrénoval. Trenér si sice ze mě dělá srandu, že mě nepostaví, pokud tento týden něco neodtrénuji, ale přes to věřím, že se s kariérou rozloučím na hřišti,“ pověděl s úsměvem Milan Kerbr. Ten přitom s dalším ligovým startem už nepočítal. „Byl jsem rozhodnutý, že hrát už vůbec nebudu. Jenže v masérně mě nalomili Roman Hubník a Radim Breite. Říkali mi, že by byla velká škoda, kdybych v Liberci, kde jsem strávil nejlepší léta kariéry, nenastoupil. Přes noc se mi to rozleželo v hlavě. Nakonec jsem na to přistoupil a trenér rovněž souhlasil,“ vysvětlil Kerbr.

„Do Liberce se vždycky těším právě kvůli tomu, že se mi tam dařilo. Mám tam strašně moc kamarádů z fotbalu i mimo fotbal. Bude tam i manželka s dcerou, udělají si výlet. Bude to pro mě speciální den,“ pokračoval bývalý hráč Slovácka, Liberce nebo Apollonu Limassol.

Liberec se před posledním zápasem sezóny nachází na 6. příčce se ziskem 52 bodů. Stejný počet bodů získaly také Pardubice. Na pátou Plzeň ztrácí Severočeši 3 body, přičemž vzájemné zápasy vyšly lépe právě jim. Tudíž budou pozorně sledovat průběžný stav zápasu Opava – Plzeň. „Liberec vnímám pokaždé stejně. Pravidelně hraje nahoře v tabulce. Vždycky hraje dobrý fotbal a vždycky se tam potkají super lidi, je tam stmelená kabina. Nepamatuji si, že by Liberec měl nějaké neúspěchy. Řadím ho hodně vysoko, čeká nás velmi těžký zápas. Sice se musejí ohlížet na výsledek Plzně v Opavě, ale i tak jim jde o hodně. Půjdou do toho s plnou sestavou a na sto procent. Přestože máme hodně zraněných hráčů, nejdeme do Liberce prohrát,“ uvedl Kerbr. „Zdravotní stav hráčů se nelepší, do zápasu se nám jich moc nevrátí. Znovu budou připraveni někteří hráči z béčka a devatenáctky,“ dodal. Tentokrát se ovšem na hřišti nepředstaví mladý útočník Jan Fiala, který obdržel jednozápasový trest za červenou kartu z utkání proti Mladé Boleslavi.

Rozhodčí

O. Berka - P. Kotalík, D. Vodrážka (K. Hanousek)

Základní sestava Liberce v minulém kole

Knobloch - Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula - Mara - Pešek, Matoušek, Sadílek, Mosquera - Rondič

Základní sestava Sigmy v minulém kole

Mandous - Radek Látal, Beneš, Poulolo, Hála - Zahradníček, Breite, Houska, Zmrzlý, Daněk – Chytil

Poslední vzájemné střetnutí

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 16. González.

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Myška – Cieslar (video).

ŽK: Hubník, Nešpor, Breite – Pešek, Mosquera, Rondič, Tijani.

Bez diváků.

Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý – Greššák – Zahradníček (88. Vepřek), Houska, Breite, González (76. Falta) – Nešpor (70. Zifčák).

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula – Pešek (87. Fukala), Barac (55. Rondič), Hromada, Mara, Mosquera (81. Šulc) – Matoušek (55. Rabušic). Trenér: Hoftych.

Poslední vzájemné střetnutí v Liberci

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 0:1 (0:1)

Branka: 40. Plšek.

Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Vlček.

ŽK: Breite, Mara, Kuchta, Potočný, Hoftych (trenér), Medynský (asistent trenéra) - Kerbr, Sladký, Reichl.

Diváci: 3942.

Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (72. Pešek), Breite, Oscar, Mara (60. Alibekov), Potočný - Musa (53. Kuchta). Trenér: Hoftych.

Olomouc: Reichl - Sladký, Beneš, Jemelka, Kerbr (82. Texl) - Pilař (87. Radek Látal), Plšek, Greššák (18. Zmrzlý), Houska, Falta - Yunis. Trenér: Radoslav Látal.

Vsaďte si u Tipsportu!

Pro kompletní ligové kolo vypsala jako obvykle kury sázková kancelář Tipsport. Kurzovou nabídku naleznete zde.
A tým - další aktuality:

Spáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému MeziříčíSpáčil a Šíp zajistili výhru B týmu proti Velkému Meziříčí
| 18.09.2021
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání
| 17.09.2021
Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy Hála po Baníku: Perfektní kulisa. Škoda remízy
| 17.09.2021
Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1Sigma v oslabení neudržela vedení. S Baníkem remizovala 1:1
| 17.09.2021
Čeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s BaníkemČeká nás atraktivní utkání, řekl Jílek před zápasem s Baníkem
| 16.09.2021
David Vaněček utrpěl zranění kolenaDavid Vaněček utrpěl zranění kolena
| 15.09.2021
Upřesnění termínu 3. kola MOL CupuUpřesnění termínu 3. kola MOL Cupu
| 15.09.2021
Svoláváme všechny sigmáky! Utkání proti Baníku se blížíSvoláváme všechny sigmáky! Utkání proti Baníku se blíží
| 14.09.2021
Macík: Při druhém gólu domácích nám chybělo štěstí. Závěr nás mrzíMacík: Při druhém gólu domácích nám chybělo štěstí. Závěr nás mrzí
| 12.09.2021
Šťastný bod, řekl Jílek po utkání s Mladou Boleslav튝astný bod, řekl Jílek po utkání s Mladou Boleslaví
| 12.09.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná