Tipsport.cz

González, Zmrzlý a dvakrát Hála. Sigma deklasovala Jablonec 4:0

29.08.2021 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zdolali v utkání 6. kola FORTUNA:LIGY Jablonec 4:0. Za vysokou výhrou je nasměroval již ve 3. minutě Pablo González. Po změně stran zvýšil Ondřej Zmrzlý a dva góly přidal i Martin Hála.

Vítězná sestava se nemění. Trenérský štáb v čele s Václavem Jílkem nasadil do utkání proti Jablonci totožnou základní jedenáctku, která před týdnem zahájila zápas ve Zlíně, kde Sigma zvítězila 4:1. Od úvodních minut sledovali diváci na Andrově stadionu atraktivní utkání. Již ve 2. minutě našel Poulolo v šestnáctce Matouška, který ve skluzu trefil jen obránce. Z následného rohu odcentroval Ondra Zmrzlý do míst, kam si nabíhal Václav Jemelka, který opět jen trefil obránce a Sigma měla další roh k dispozici.

Z něj už se Hanáci mohli radovat. Po dalším centru Zmrzlého došlo k závaru před bránou Jablonce a míč do sítě dopravil Pablo González. Sigma využila svůj úvodní tlak, nadále však byla nebezpečnější. Ve 14. minutě opět Zmrzlý chirurgicky přesným centrem našel hlavu Václava Jemelky, který jen těsně minul levou tyč.

Jablonec následně vyrovnal hru, k vážnému ohrožení Macíkovy brány však nedošlo. Naopak ve 25. minutě se Kryštof Daněk šikovně zbavil dvou bránících hráčů a přihrávkou do běhu vybídl ve vápně ke střele Pabla Gonzáleze, který ale tentokrát bránu přestřelil. Až ve 29. minutě musel zasahovat Matúš Macík. Po rychlé kombinaci jabloneckých hráčů se ke střele dostal Kratochvíl, po zemi však brankáře Sigmy nepřekonal.

Následovaly velké šance Sigmy. Skvěle hrající Zmrzlý ve 30. minutě odcentroval přesně na hlavu Antonína Růska, jemuž gólovou radost odepřel Hanuš, stejně jako o dvě minuty později. To se Růsek řítil zcela sám z levé strany. V závěru první půle přišla největší šance Jablonce. Po Krobově přihrávce zkusil míč procedit do sítě Doležal, ale Macík fantastickým zákrokem udržel čisté konto.

Po změně stran se na jabloneckou bránu valila jedna modrá lavina za druhou. Sigma na hřišti naprosto dominovala, což vyústilo v další tři branky. Nejprve v 53. minutě ohrozil Hanušovu bránu bombou z otočky Pavel Zifčák, ale trefil jen břevno. Pět minut na to již Andrův stadion slavil branku, kterou vstřelil Ondřej Zmrzlý. Nejprve střídající Martin Hála protáhl Hanuše ranou po zemi k tyči, jablonecký brankář míč vyrazil, ale dobíhající Zmrzlý ho nekompromisně prostřelil.

V této fázi zápasu se hrálo již jen na jednu bránu. Mezi střelce se v 65. minutě mohl zapsat i Kryštof Daněk, který jen těsně minul. Andrův stadion tak jásal opět až v 73. minutě, kdy Juraj Chvátal fantasticky potáhl míč po pravé straně, přihrál na Zmrzlého, který míč poslal na Martina Hálu. Ten tváří v tvář Hanušovi zachoval chladnou hlavu a zvýšil již na 3:0.

Hanáci však neměli ani teď dost a Jablonec byl permanentně pod tlakem. Běžela 79. minuta, když Chvátal hledal před bránou Vaněčka, ten posunul na Martina Hálu, jenž se radoval podruhé v utkání a Andrův stadion s ním. Po zbytek zápasu hráli Hanáci ve velké euforii. Porazit Jablonec se jim totiž podařilo po více jak pěti letech.

Sigma Olomouc tak v nádherném utkání deklasovala Jablonec 4:0. Lepší pozvánku na další zápas fanouškům tak hráči nemohli dát. Doma na Andrově stadionu bude Sigma hrát 17. září v pátek, kdy si to v moravskoslezském derby rozdá s Baníkem Ostrava. Hrát se bude od 19:00. Ještě před tím nás však v neděli 12. září čeká výjezd do Mladé Boleslavi.

Hodnocení trenéra Jílka: „Spokojený jsem zejména se druhým poločasem – dělali jsme minimum chyb, byla vysoká produktivita, další šance. V prvním poločase bych ale měl velké výtky – byli jsme pasivní, byli jsme na tom špatně pohybově. Jablonec hodně jednoduše držel balón, my jsme se pohybovali dost hluboko, měli jsme to všude daleko. Jablonec se nedostával do vyložených brankových situací, v prvním poločase jsme víc vyložených příležitostí měli my, ale hra nesplňovala naše představy. Ve druhém poločase jsme si to vynahradili. Jsem rád za to, že mužstvo ukázalo velký charakter a že i za rozhodnutého stavu pořád pracovalo. Klobouk dolů.“

Hodnocení trenéra Rady: „Dnes jsme dostali za vyučenou. Branka ve třetí minutě byla naprosto zbytečná. Na standardní situace jsme se připravovali, ale dostali jsme brzo branku. Potom jsme ale celý první poločas byli lepší. Byli jsme aktivnější, měli jsme více balón na kopačkách. Domácí hrozili jen z brejkových situací nebo ze standardek. To, co jsme předvedli ve druhém poločase, ale neodpovídá tomu, kde že hrajeme Konferenční ligu. Dnes jsme úplně propadli. Na začátku druhého poločasu jsme dostali gól na 2:0 a posledních 25 minut bylo z naší strany hodně špatných. Mohli jsme dostat další dvě branky. To, co jsme předvedli ve druhém poločase, není důstojné. Hráči si sami musí sáhnout do svědomí a nesmí přemýšlet o tom, že budou hrát Konferenční ligu a v lize to bude stačit. To je špatně.“

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 4:0 (1:0)

Branky: 3. González, 58. Zmrzlý, 73. a 79. Hála.

Rozhodčí: Ondřej Berka – Ivo Nádvorník, Michal Novák.

ŽK: Daněk, Poulolo, Vepřek – Považanec, Rada (mimo hřiště), Zelený, Doležal, Krob.

Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Poulolo, Jemelka, Zmrzlý – Matoušek (46. Hála), Breite, González (68. Sedlák), Daněk – Zifčák (75. Vaněček), Růsek (75. Zahradníček). Trenér Václav Jílek.

Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob (88. Surzyn) – Považanec (71. Čvančara), Pleštil (56. Vaníček), Houska, Kratochvíl, Pilař (71. Malínský) – Doležal (88. Martinec). Trenér Petr Rada.

Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
Sigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovalaSigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovala
15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové
| 18.11.2021
Aktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříveAktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříve
| 16.11.2021
Sigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systémuSigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systému