Tipsport.cz

Aktuality

Jílek: První poločas s výtkami, druhý naprostá spokojenost

Jílek: První poločas s výtkami, druhý naprostá spokojenost

29.08.2021 / A tým

Sigma Olomouc prolomila nepříznivou bilanci posledních let s Jabloncem, který deklasovala 4:0. První poločas nenasvědčoval tomu, že by si Hanáci odnesli z utkání takto jasný výsledek. Ve druhém poločase bylo ovšem na hřišti jen jedno mužstvo a dalšími třemi brankami Sigma naprosto zlomila odpor Jabloneckých. „Upravili jsme postavení v napadání,“ popsal hlavní příčinu vzestupu olomouckého výkonu trenér Václav Jílek. „S druhým poločasem panuje spokojenost,“ dodal.

Panuje s dnešním zápasem absolutní spokojenost?

Zejména s druhým poločasem. Řekl bych, že s druhým poločasem panuje naprostá spokojenost. Nedělali jsme chyby, vytvářeli jsme si šance a byli jsme produktivní. K prvnímu poločasu mám ovšem velké výtky. Hráli jsme pasivně a byli jsme na tom špatně pohybově. Zní to sice hodně kriticky, ale tak to skutečně bylo. Jablonec držel balon a my jsme hráli moc hluboko s nataženým hřištěm, tudíž jsme to měli všude daleko. Jablonec se sice nedostával do vyložených šancí, ale hra nesplňovala naše představy. Ve druhém poločase jsme si to vynahradili. Cením si toho, že mužstvo i za rozhodnutého stavu neustále pracovalo. Klobouk dolů.

Stojí za zlepšením ve druhé půli povedená střídání nebo lepší výkony ostatních hráčů?

Museli jsme poupravit postavení v napadání. Jablonec jsme nechávali až moc hrát. Tím, že jsme byli moc hluboko, měli hodně prostoru. Hráči jako Považanec, Kratochvíl, Houska nebo Pilař prostor využijí. Nemyslím si, že zásadní změna bylo střídání, ale změna proběhla především v napadání, kdy jsme jednoho středového hráče potáhli do napadání a upravili postavení křídel. Takhle jsme Jablonci sebrali prostor. Pak jsme více vyhrávali souboje a byli odvážnější. Jakmile jsme dali druhou branku, začali jsme si více věřit.

Je velké plus, že si dokážeme pomoci standardními situacemi?

To je plus pro každé mužstvo. První branka byla velmi důležitá. Mužstva, která jsou úspěšná, mají také vysokou úspěšnost standardních situací. Hodně se tomu věnujeme. Milan Kerbr a Jirka Saňák nad tím tráví hodně času. Jsem rád, že se nám to zúročuje. Myslím ale, že můžeme být ještě lepší.

Jak moc je cenná první nula v sezóně?

Byl to jeden z cílů, se kterým jsme šli do utkání. Je potřeba si říct, že pokud nebudeme v zápasech držet nulu, těžko budeme pravidelně vyhrávat. Nesouvisí to ale jen s nulou, soupeř může mít i 8 šancí, nicméně dnes měl Jablonec jednu, dvě šance, jinak jsme vše pohlídali. Jsem velmi spokojený s tím, že jsme dnes neinkasovali.

Martin Hála nastupuje do zápasů z lavičky. Sedí mu role žolíka?

Vnitřně cítím, že mu ta role nesedí. Křídla jsou hodně vyrovnaná a máme tedy na výběr. V momentě, kdy ukážeme na někoho z lavičky, přináší nám to oživení hry a kvalitu. Druhý poločas zvládl výborně. Obě branky byly dokladem jeho kvality a klidu v koncovce. Nebylo to ale jen o ofenzivě, pracoval dobře i do defenzivy. Určitě si řekl o to, že příště nebude jen žolík.

Dnes jsme neobsadili jedno místo na lavičce. Z jakého důvodu?

Vypadl nám kvůli viróze Víťa Beneš. V souběžném čase hrálo béčko v Hlučíně, kam jsme navíc poslali několik hráčů. Nechtěli jsme na lavičku tahat hráče, který měl zápas v nohách.

Ondra Zmrzlý byl u tří gólů. Pochválíte ho?

Pochválím celé mužstvo. K Ondrovi jsem měl v průběhu pěti kol výtky, ale důvěru nám splácí. Dnes předvedl hodně dominantní výkon, byl hodně aktivní a kvalitní směrem dopředu a pevný směrem dozadu. Podal výkon, který od něj očekáváme a který od něj budeme očekávat i v dalších zápasech.

Blíží se konec přestupního termínu. Nastanou ještě nějaké pohyby v kádru?

V tuto chvíli by musela přijít zajímavá příležitost. Víceméně bereme kádr jako uzavřený. Uvidíme, co následující dny přinesou, ale nepočítám se zásadními změnami.

Jste spokojený se získanými deseti body?

Vstup do soutěže můžeme hodnotit jako podařený. Hráli jsme s pohárovými účastníky, byť nám odpadl zápas se Slavií. Doufám, že se v této formě udržíme.
A tým - další aktuality:

Na stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnostiNa stadiony pouze s 1000 diváků. Zpřísněno dokládání bezinfekčnosti
| 26.11.2021
16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi16. kolo: Sigma bude hrát s Pardubicemi
| 26.11.2021
Sigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL CupuSigma zdolala Dynamo na penalty a postoupila do čtvrtfinále MOL Cupu
| 23.11.2021
MOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých BudějovicíchMOL Cup: Sigmu čeká zápas v Českých Budějovicích
| 22.11.2021
Jílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodůJílek: Absence hráčů nebyl důvod ztráty bodů
| 20.11.2021
Vepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrátVepřek: Bohužel jsme za stavu 2:0 přestali hrát
| 20.11.2021
Sigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovalaSigma ztratila dvoubrankové vedení a s Hradcem jen remizovala
| 20.11.2021
15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové15. kolo: Sigma přivítá Hradec Králové
| 18.11.2021
Aktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříveAktuální soutěžní ročník skončí v létě 2022 o týden dříve
| 16.11.2021
Sigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systémuSigma věnuje utkání s Hradcem složkám integrovaného záchranného systému
| 15.11.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná