Tipsport.cz

Aktuality

Milan Kerbr ml. rozšířil realizační tým A mužstva

Milan Kerbr ml. rozšířil realizační tým A mužstva

30.03.2021 / A tým

Obránce Milan Kerbr mění v rámci SK Sigma Olomouc roli. S klubem se dohodl na tom, že trenérům nebude při ruce jako hráč, ale jako jejich asistent. Členem realizačního týmu by měl setrvat do konce sezóny 2020/21.

„S Milanem jsme o jeho působení v A mužstvu několikrát hovořili. Vlivem zranění zad a problémů s ním spojených nemohl být Milan trenérům hráčsky plně k dispozici. Vyjádřil však přání v týmu zůstat a zapojit se jiným způsobem. Domluvili jsme se proto i s trenérem Látalem, že do konce této sezóny bude trenérům pomáhat v rámci přípravy a vedení tréninků,“ uvedl sportovní manažer Ladislav Minář. „Tato asistentská činnost Milana baví, rád by se jí věnoval i v budoucnu. V létě mu jako hráči končí smlouva, proto jsme si vzájemně chtěli vyjít vstříc a vymysleli toto řešení,“ dodal Minář.

S problémy v oblasti zad se Milan potýká již delší dobu, o své budoucnosti nejen v Sigmě tak přemýšlel již nějaký čas. „Zdravotní stav mi bohužel nedovolí hrát na té nejvyšší úrovni. Rozhodl jsem se tedy ukončit profesionální kariéru. O mém stavu jsme se bavili s trenérem Látalem. Věděl, že chci po kariéře trénovat a nabídl mi, jestli bych nechtěl přejít z kabiny hráčské do kabiny trenérské. Moc mě to potěšilo, hned jsem trenérovi poděkoval a rozhodl jsem se během pár minut,“ uvedl Kerbr a dodal, že o trenérské kariéře uvažoval dlouho. „Už během mého působení ve Slovácku jsem věděl, že po konci kariéry chci zůstat u fotbalu jako trenér. V Liberci jsem si začal dělat licence, chci v tom pokračovat a dále se vzdělávat. Za těch pár dní, co jsem v pozici trenéra u áčka Sigmy, musím říct, že mě to strašně baví a naplňuje. Je fajn, že si tímto způsobem mohu k trénování více přičichnout.“ 

Svým přesunem do realizačního týmu A mužstva se Milan Kerbr ml. zařadil mezi další bývalé hráče Olomouce, kteří se uplatnili v trenérských řadách. Stejným směrem se vydal například bývalý obránce Tomáš Janotka, nynější trenér kategorie do 19 let, Roman Sedláček, trenér sigmáckého týmu U18, Martin Kotůlek či Michal Kovář, kteří fungují v rámci Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje nebo například bývalé brankářské jedničky Tomáš Lovásik, trenér gólmanů A týmu, a Martin Blaha, trenér gólmanů dorostu.

Kerbr přišel do Sigmy Olomouc v létě roku 2019 z kyperského Apollon Limassol. Do svého prvního ligového utkání v modrém dresu nastoupil na půdě Slovanu Liberec, kde shodou okolností působil mezi sezonami 2015 a 2017. Za Sigmu odehrál 12 ligových zápasů, v nichž se mu podařilo vstřelit jednu branku.  


dsc05088-2.jpg
dsc05112.jpg

A tým - další aktuality:

32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě32. kolo: Sigmu čeká duel v Opavě
| 13.05.2021
Sigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrakSigmáci navštívili olomouckou optiku. Přijďte si také změřit zrak
| 12.05.2021
80 let Androva stadionu: Malé EURO80 let Androva stadionu: Malé EURO
| 12.05.2021
Jakub Yunis podstoupil operaci poraněného koleneJakub Yunis podstoupil operaci poraněného kolene
| 11.05.2021
Jean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresuJean Luc Assoubre zažil premiéru v olomouckém dresu
| 10.05.2021
Video: Aleš Mandous po utkání se SlaviíVideo: Aleš Mandous po utkání se Slavií
| 09.05.2021
Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?Spíše remízový zápas, řekl Látal. Co pověděl trenér Trpišovský?
| 09.05.2021
Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1Sigma opět nestačila na Slavii. Tentokrát prohrála 0:1
| 09.05.2021
Tváří nového Sigmáka je Pablo González!Tváří nového Sigmáka je Pablo González!
| 07.05.2021
31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii31. kolo: Sigma v neděli přivítá Slavii
| 07.05.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná