Tipsport.cz

Výsledky utkání žákovských kategorií Sigmy

30.08.2021 / Sportovní třídy

K duelům 5. kola MSŽL se postavily žákovské kategorie SK Sigma Olomouc.

Patnáctka se střetla s SFC Opava, se kterým prohrávala od úvodních minut. Během prvního poločasu stačila vyrovnat, ve druhé půli se jí ale nepodařilo výsledek zvrátit na svou stranu.

Trenéra Davida Čecha mrzel především nepovedený vstup do zápasu: „Zbytečně inkasovaný gól v úvodu utkání určil ráz celého zápasu a soupeř se mohl soustředit na pečlivou obranu a brejkové situace. V prvním poločase jsme z jasné převahy a nespočtu čistých brankových příležitostí vytěžili jen vyrovnávací gól. Ve druhé půli jsme odmítli jít do vedení a hra se vyrovnala a zbytek utkání byl spíše o boji a osobních soubojích. Mrzí mě řada nevyužitých šancí a zbytečně ztracené body nicméně výkon v první půlce se blížil našim herním představám – rychlost, variabilita, herní odvaha, překvapivá řešení herních situací.“

Čtrnáctka naopak svou aktivitou během druhého poločasu zvýšila jedno gólový náskok a Opavu porazila 3:1. Výkon svých svěřenců ve druhé půli hodnotil pozitivně trenér Michal Ponížil: „V prvním poločase nás na rozmáčeném hřišti trápila spousta nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát, nedostatečný a místy i takticky špatný pohyb hráčů. Několikrát nás navíc soupeř nachytal v ofsajdu díky vysoko postavené obranné řadě. Ve druhém poločase přišlo zlepšení ve většině herních aspektů a většímu rozdílu zabránilo jen neproměnění několika šancí.“

Velmi vydařený zápas za sebou mají mladší žáci do 13 let Sigmy, kteří se utkali se Slavií Kroměříž. Spokojený s průběhem, ale i výsledkem utkání byl trenér Viktor Pilarčík: „V utkání jsme první dvě třetiny předvedli asi nejlepší výkon v dosavadní soutěži. Kroměříž jsme přehráli ve všech parametrech herních dovedností, týmové součinnosti a výběru správného řešení herních situací. Většímu počtu vstřelených branek zabránil pouze skvěle chytají brankář soupeře. Věříme, že stejné nasazení a odhodlání budeme předvádět i v dalších utkáních. Současné výkony jsou povzbudivé pro naše hráče, že správný přístup v tréninkovém procesu se odráží i na jejich zlepšené zápasové výkonnosti, kdy je důležité se neuspokojit a nadále na sobě pracovat.

Proti Kroměříži si zahrál také tým U12. Ten se svým soupeřem remizoval 4:4. Zlepšení u svých svěřenců viděl trenér Tomáš Bilík především v rozehře a kombinaci: „Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a hned v úvodu prohrávali. Po pěti minutách hry jsme začali být aktivnější a hru i skóre do konce třetiny otočili. Druhou třetinu se soupeř více zatáhnul a my povětšinu času byli na míči, ale bohužel díky pomalému řešení ve finální fázi jsme uklidňující branku nepřidali. Poslední část hry byla podobná, ale soupeř hru trochu zjednodušil a začal hrozit z rychlých přechodů. Jejich zásluhou dokázali kluci z Kroměříže skóre otočit, i když jedna z branek byla po přímém kopu, který však následoval po rychlém přechodu. V závěru jsme měli velký tlak, z něhož jsme však, i díky naší zbrklosti více, než vyrovnání vytěžit nedokázali. Na druhou stranu nám chodil i soupeř do otevřené obrany a spolu s velkou bojovností si remízu asi zasloužil.“

SK Sigma Olomouc U15 – SFC Opava U15  1:1(1:1)

Branka: 29. Přibylka

Sestava: Ulenfeld – Skopal, Siegl, Beran, Vojtek – Remeš, Ptáčník, Körner – Bittner (54. Andrýsek), Galík, Přibylka

SK Sigma Olomouc U14 – SFC Opava U14  3:1 (1:0)

Branky: 22. Riedl, 56. Lakomý, 73. Hloušek

Sestava: Hruban – Chytil (41. Vyroubal), Pavlištík, Hilbert (60. Kocourek), Pazdera – Skácel, Riedl, Kaštyl (41. Lakomý) - Bušina, Křiklava (13. Hloušek), Vaněk (41. Di Cuia)

SK Sigma Olomouc U13 – SK Hanácká Slavia Kroměříž U14  17:1 (7:0, 6:1, 4:0)

Branky: Botek 4x, Kuneta 3x, Kristek 3x, Pšenica 2x, Vrablic 2x, Brumar, Marek, Pospíšil.

SK Sigma Olomouc U12 – SK Hanácká Slavia Kroměříž U13  4:4 (2:1, 0:0, 1:2)

Osmnáctka a šestnáctka rozstřílely PorubuOsmnáctka a šestnáctka rozstřílely Porubu
| 16.10.2021
Interliga U13 a U12 pokračovala 4. kolemInterliga U13 a U12 pokračovala 4. kolem
| 10.10.2021
Patnáctka a čtrnáctka jasně přehrály KarvinouPatnáctka a čtrnáctka jasně přehrály Karvinou
Starší žáci si poradili s Jihlavou, mladší žáci přehráli ProstějovStarší žáci si poradili s Jihlavou, mladší žáci přehráli Prostějov
| 03.10.2021
Šestice sigmáků v nominaci na reprezentační sraz týmu U15Šestice sigmáků v nominaci na reprezentační sraz týmu U15
| 30.09.2021
Jak se dařilo žákovským týmům Sigmy?Jak se dařilo žákovským týmům Sigmy?
| 27.09.2021
Patnáctka se zúčastnila tradičního turnaje Magic Cup ŠumavaPatnáctka se zúčastnila tradičního turnaje Magic Cup Šumava
Přehled výsledků žákovských týmů SigmyPřehled výsledků žákovských týmů Sigmy
| 06.09.2021
Výsledky utkání žákovských kategorií SigmyVýsledky utkání žákovských kategorií Sigmy
| 30.08.2021
Starší a mladší žáci odehráli další ligové koloStarší a mladší žáci odehráli další ligové kolo