Tipsport.cz

Aktuality

Václav Jílek opět povede Sigmu Olomouc

Václav Jílek opět povede Sigmu Olomouc

31.05.2021 / A tým

SK Sigma Olomouc se dohodla na spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. S ním uzavřela smlouvu na 2 roky.

Po konci Radoslava Látala se kormidla olomoucké Sigmy ujme staronový kouč Václav Jílek. Ten se na Andrův stadion vrací po dvou letech. Předtím působil jako hlavní trenér v pražské Spartě, kam se vydal právě z Olomouce.

Se Sigmou zažil největší úspěch v sezóně 2017/2018, kdy olomoucké mužstvo pod jeho vedením dokázalo po návratu do nejvyšší soutěže předvádět výborné výkony, které Hanáky vynesly až na 4. příčku zaručující účast v pohárové Evropě. V předkolech Evropské ligy Sigma nejprve vyřadila kazašský Kairat Almaty, poté statečně čelila španělské Seville.

„Vracím se do Sigmy Olomouc, do klubu, který je mi blízký. Olomouc jsem měl vždy v srdci, a proto si příležitosti znovu trénovat A-tým velmi vážím. Těším se na novou výzvu,“ řekl nově jmenovaný kouč Sigmy.

Václav Jílek je trenérem, který se od začátku své kariéry rozvíjel v Sigmě Olomouc. Od nejnižších mládežnických kategorií, se zastávkou ve Spartě Praha, kde trénoval v roli asistenta mezi lety 2011 a 2015, se postupně propracoval až k vedení olomouckého A-týmu. Jako asistent působil také u mládežnických reprezentací, kde spolupracoval s Jaroslavem Hřebíkem a později u jednadvacítky s Vítězslavem Lavičkou.

„Přichází trenér, který dokonale zná olomoucké prostředí, což mu výrazně usnadní práci. Přeji Václavovi, aby se mu u nás dařilo,“ uvedl sportovní manažer Ladislav Minář.

Po boku Václava Jílka usedne na lavičku asistent Jiří Saňák, jehož cesty se se Sigmou Olomouc v minulosti protnuly několikrát. Kompletní složení realizačního týmu bude známo před startem letní přípravy. Letní přípravu na ligový ročník 2021/2022 Hanáci zahájí v pondělí 21. června.

Rozhovor s Václavem Jílkem přineseme fanouškům před začátkem letní přípravy.

Trenére, vítejte zpět na Andrově stadionu!
A tým - další aktuality:

SigmaJede: hostem druhého dílu byl Ladislav MinářSigmaJede: hostem druhého dílu byl Ladislav Minář
| 19.10.2021
Václav Jemelka odehrál 100. ligový zápas Václav Jemelka odehrál 100. ligový zápas
| 19.10.2021
Cílem bylo utkání zvládnout a zvýšit si sebevědomí, řekl Jílek po KarvinéCílem bylo utkání zvládnout a zvýšit si sebevědomí, řekl Jílek po Karviné
| 17.10.2021
Růsek: Díky výhře nad Karvinou se nám bude lépe dýchatRůsek: Díky výhře nad Karvinou se nám bude lépe dýchat
| 17.10.2021
Sigma po čtyřech zápasech konečně zvítězila. Karvinou zdolala 2:0Sigma po čtyřech zápasech konečně zvítězila. Karvinou zdolala 2:0
| 17.10.2021
11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné11. kolo: Po repre přestávce se Sigma představí doma proti Karviné
| 14.10.2021
MOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými BudějovicemiMOL Cup: V osmifinále se Sigma potká s Českými Budějovicemi
| 14.10.2021
Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.Utkání Sigmy s Karvinou ve znamení víkendu otců! Spouštíme předprodej.
| 11.10.2021
Sigmáci absolvovali testování v ReFit ClinicSigmáci absolvovali testování v ReFit Clinic
| 06.10.2021
Spáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lizeSpáčil a Piña debutovali za Sigmu v 1. lize
| 04.10.2021OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná