Tipsport.cz

Přestřelku rozhodl Hála. Sigma porazila Pardubice 3:2

31.07.2021 / A tým

I tentokrát padlo v utkání Sigmy Olomouc, tak jako před týdnem na Letné, v utkání pět branek. Hanáci však nyní svého soupeře přestříleli, když Pardubice porazili 3:2. Góly Sigmy vstřelili Michal Vepřek, Pavel Zifčák a Martin Hála.

Václav Jílek se rozhodl pro tři změny v základní sestavě. Na rozdíl od utkání na Spartě tentokrát nenastoupili Ondřej Zmrzlý, Jakub Matoušek a Radek Látal. Jejich místa obsadili Pavel Zifčák, Juraj Chvátal a Michal Vepřek. Všichni tři jmenovaní byli u obou branek Sigmy v 1. poločase, ale pěkně popořádku.

Hanáci šli do vedení již v 8. minutě, kdy se při sérii tří rohů usadili na polovině Pardubic. Při tom posledním Juraj Chvátal místo centru zvolil přihrávku po zemi, pro kterou si rychle seběhl Michal Vepřek, který se s ničím nepáral a dělovkou otevřel skóre zápasu. Pardubice zkoušely odpovědět vzápětí. Obranu Sigmy v čele s Macíkem chtěl překvapit Pavel Černý, ale jeho střela ze střední vzdálenosti šla nad břevno. Blízko ke zvýšení skóre byli v 17. minutě Beneš se Zifčákem. Prvně jmenovaný však nedokázal vyskočit na centr, střela Zifčáka pak byla nepřesná.

A tak se ze srovnání radovali hráči Pardubic. V 19. minutě hlavičku Černého ještě Macík konečky prstů vytáhl nad břevno. Z následného rohu dokázal míč dopravit do sítě Martin Toml. Po vstřelené brance měly Pardubice o něco více ze hry, ale nedokázaly se dostat do další vyložené šance.

S blížícím se závěrem 1. poločasu začala být aktivnější opět Sigma. Ve 39. minutě šli Hanáci do přečíslení čtyř proti dvěma, ale Kryštof Daněk, který mohl poslat míč do běhu na Breiteho, trefil jen bránícího hostujícího hráče.

Mnohem lépe vyřešili v poslední minutě rohový kop. Juraj Chvátal tentokrát míč poslal na zadní tyč, kde hlavou vrátil vedení na stranu Sigmy důrazný Pavel Zifčák. A do šaten mohli jít Hanáci s vedením dvou branek. To, kdyby po centru Martina Hály z levé strany mířil jen o trochu přesněji Antonín Růsek. Jeho pokus hlavou však skončil pár centimetrů od pravé tyče.

Hanáci se do pardubického perníčku zakousli hned zkraje 2. poločasu, kdy šance střídala šanci. Hned po pár vteřinách šli do přečíslení, kdy střídající Vaněček uvolnil na pravé straně se pohybujícího Zifčáka. Jeho střelu z úhlu Letáček vyrazil na roh. Z něj vzniklo další ohrožení branky, když Chvátalův centr patičkou chtěl posunout za sebe Hubník, míč ale ve skrumáži odkopl obránce Pardubic.

Třetí velká šance již byla proměněna. Fantasticky hrající Juraj Chvátal milimetrově přesnou přihrávkou poslal do úniku Martina Hálu, který tváří v tvář Letáčkovi zachoval chladnou hlavu a v 52. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek. O pět minut později vypálil po nepřesné rozehře hostující obrany pohotově David Vaněček, ale jen do středu brány, kde byl připraven Letáček.

Padrubice se na dostřel mohly dostat v 65. minutě, kdy po teči došla k Beranovi přihrávka. Ten však ve skluzu trefil jen pravou tyč. Deset minut nato Juraj Chvátal přihrál do běhu Martinovi Hálovi, proti němuž rychle vyběhl Letáček a míč srazil. Diváci i Hála reklamovali ruku, hrálo se dál, když se míč dostal znovu k Hálovi, který pohotově z otočky zamířil přesně do opuštěné branky. Gól však rozhodčí pro ofsajd neuznali.

O dvě minuty později bylo opět sníženo na rozdíl jedné branky, když se po individuální akci uvolnil Solil. Proti jeho obstřelu neměl Macík šanci. V závěru se Pardubice snažily srovnat, tlačily se do zakončení, ale nebezpečnější byla Sigma. Tu největší šanci měl v samotném závěru David Vaněček, který tvrdou střelou přinutil Letáčka vytáhnout míč nad břevno.

Sigma tak ve velice atraktivním a pohledném utkání porazila Pardubice 3:2. Za týden čeká svěřence Václava Jílka zápas v Edenu proti Slavii Praha. Hrát se bude v sobotu 7. srpna od 19:00.

Hodnocení trenéra Jílka: „Po první vstřelené brance jsem postrádal to, na co jsme apelovali, to znamená aktivitu a jít si pro gól. Chyběla nám kvalita a větší individuální odvaha, všude jsme byli až druzí. Myslím si, že jsme měli štěstí, že jsme to do konce poločasu zvládli výsledkově otočit díky dvěma standardním situacím. Vývoj by pak byl daleko složitější. Druhý poločas byl z naší strany výrazně lepší, nicméně je vidět, že je před námi velké množství práce. Gól, který jsme vstřelili ke konci prvního poločasu, určil další vývoj. V poločase jsme si něco řekli, změnili jsme způsob napadání, změnili jsme rozestavení, které nám v prvním poločase dělalo velké problémy. Špatně jsme reagovali na pohyblivé středové hráče soupeře. Pak už to bylo výrazně lepší, šanci jsme měli hned po začátku druhého poločasu. Ve druhém poločase jsme byli více nebezpeční, i když Pardubice měly větší lehkost v držení míče.“

Hodnocení trenéra Novotného: „Dnes utkání chybělo to, abychom neudělali chyby, ze kterých jsme dostali branky. Chybělo nám také trochu štěstí, když Emil Tischler dával ve skluzu tyčku. Jinak to dnes bylo vyrovnané utkání, ze kterého jsme si bod mohli odvézt.“

SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 3:2 (2:1)

Branky: 8. Vepřek, 45. Zifčák, 52. Hála – 20. Toml, 77. Solil.

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Petr Antoníček, Radim Dresler.

ŽK: Beran, Cadu.

Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Hubník, Beneš, Vepřek (83. Zmrzlý) – Breite, Sedlák – Zifčák (69. Matoušek), Daněk (46. Vaněček), Hála (75. Zahradníček) – Růsek (75. Poulolo). Trenér: Václav Jílek.

Pardubice: Letáček – Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka – Jeřábek (70. Šimek) – Tischler (87. Lupač), Beran, Solil, Kostka (62. Huf) – Černý (69. Dufek). Trenér Jiří Krejčí.

Diváci: 2465.

Sestřih

Byli jsme málo aktivní a sebevědomí, řekl Jílek po remíze v TeplicíchByli jsme málo aktivní a sebevědomí, řekl Jílek po remíze v Teplicích
| 26.09.2021
Zasloužená remíza. Musíme přidat více pohybu, nabádá Breite po TeplicíchZasloužená remíza. Musíme přidat více pohybu, nabádá Breite po Teplicích
Sigma poprvé gólově naprázdno. V Teplicích remizovala 0:0Sigma poprvé gólově naprázdno. V Teplicích remizovala 0:0
Ambice nám velí vyhrát, řekl Saňák před TeplicemiAmbice nám velí vyhrát, řekl Saňák před Teplicemi
| 24.09.2021
Prvním hostem podcastu SigmaJede byl Roman HubníkPrvním hostem podcastu SigmaJede byl Roman Hubník
| 23.09.2021
Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly Malí sigmáci z kategorie U11 si zahráli dva triangly
MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2MOL Cup: Gól Kryštofa Daňka zajistil postup. Vlašim – Sigma 1:2
| 21.09.2021
Sigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkáníSigma podala protest proti rozhodnutím rozhodčího v pátečním utkání
| 20.09.2021
3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi3. kolo MOL Cupu: Sigma nastoupí v úterý na hřišti Vlašimi
Hráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkáníHráli jsme aktivně, energicky a emočně, prohlásil Jílek po utkání