Aktuality

Trenér Jílek po Boleslavi: Pomohla nám změna na tříobráncový systém

Trenér Jílek po Boleslavi: Pomohla nám změna na tříobráncový systém

01.10.2022 / A tým

Remízu z utkání v Mladé Boleslavi trenér Václav Jílek bral. Už vzhledem k průběhu utkání a vyrovnání v nastaveném čase. „Z celkového pohledu jsme spokojení,“ řekl. Výhrady však měl k výkonu v prvním poločase. Týmu pak podle něj pomohla změna herního rozestavení a přechod na hru se třemi obránci.

Po vyrovnání v poslední minutě asi bod z Mladé Boleslavi berete, že?

Z celkového pohledu mi nezbývá, než říct, že jsme spokojení. Z Boleslavi, která prokázala v poslední době zlepšení, si odvážíme bod. Výsledkově šel ten zápas navíc celou dobu proti nám. Na druhou stranu velká nespokojenost je se hrou v prvním poločase. Z naší strany to bylo lehkovážné, alibistické a málo běžecky aktivní. K hráčům budu mít výhrady. Nemůžeme takhle riskovat.

Podobné to bylo už v Českých Budějovicích…

Tam toho soupeř nevyužil. Dnes naopak Fulnek krásnou střelou hned na začátku branku dal. A když se na to podíváte, tak Juraj Chvátal je od hráče pět nebo šest metrů a to jsou nepřijatelné věci. Tam nám scházelo všechno. Agresivita, aktivita, kontaktnost. Marek Matějovský jako tvůrčí hráč soupeře měl obrovské množství prostoru a mohl vymýšlet všechny ty jeho kulišárny. To nebylo dobré. Pomohla nám změna rozestavení, kdy jsme přešli na tříobráncový systém. Podrželi jsme to do poločasu, pak jsme udělali i personální změny a to se nám dnes všechno povedlo. Ve druhém poločase už jsme měli tlak, byť asi nebyl korunován tolika šancemi, jak bychom si představovali. Dvě, tři stoprocentní šance tam ale byly. Tam už měl náš výkon parametry a nakonec jsme bod uválčili.

Co podle vás dělalo Boleslavi takový problém po změně rozestavení? Hráči soupeře za druhý poločas několikrát chodili na lavičku za trenérem Hoftychem pro rady.

Myslím, že měli problémy v napadání a v organizaci horní trojice. Stálo je to pak všechno hodně sil. Tím, že jejich halfbeci byli vázaní našimi halfbeky, tak nechodili tak vysoko. My jsme si mohli odskakovat středovými hráči, což byl náš záměr. To byla možná věc, kterou hráči soupeře s trenérem řešili.

Říkal jste, že bod z venku je cenný, ale paradoxně zatím lépe hrajete spíš venku než doma. Nechtěli byste už z té houpačky dolů a doma navázat vítězstvím?

Příště hrajeme doma se Slavií a asi by bylo velkohubé říct, že ji porazíme, i když samozřejmě uděláme maximum proto, abychom doma zvítězili. Ligová sezona je v tomto zatím naprosto atypická. Nejsme to jenom my. Jsou to Budějovice, Boleslav, Baník… Je to zarážející, že týmy zatím sbírají body hlavně venku. Ale máte pravdu v tom, že je potřeba to stabilizovat a po čtyřech bodech ze dvou venkovních utkání to potvrdit doma. Bez ohledu na soupeře. Naší situaci by to hodně pomohlo.

Čemu přičítáte tu nevyrovnanost řady týmů v zápasech doma a venku?

Asi pro to momentálně vysvětlení nemám. Díval jsem se na to před minulým kolem a viděl jsem, že tam je hodně mužstev. Venku možná týmy nejsou pod takovým tlakem, protože se říká, že tam můžete jen získat. Naopak doma je tam jistá míra povinnosti. Soutěž je obrovsky vyrovnaná a rozdíly mezi týmy jsou hrozně malé. Abych ale řekl jednu zásadní věc, to opravdu nevím.
A tým - další aktuality:

Startuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusyStartuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusy
| 05.12.2022
Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc
| 04.12.2022
Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5
| 03.12.2022
Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici
| 02.12.2022
Sigma nastřílela Kvítkovicím čtyři gólySigma nastřílela Kvítkovicím čtyři góly
| 02.12.2022
Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti KvítkovicímSigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím
| 01.12.2022
Tradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosinceTradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosince
| 28.11.2022
Nejbližší program Sigmy v závěru podzimuNejbližší program Sigmy v závěru podzimu
| 27.11.2022
Saňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápasSaňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápas
| 26.11.2022
Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4
| 26.11.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná