První sobotní duel bez branek. Sigma remizovala s Prostějovem 0:0

02.07.2022 / A tým

V sobotu měli fotbalisté Sigmy na programu dva přípravné zápasy ve Slatinicích. V tom prvním, který začal hodinu před polednem, se střelecky nikdo neprosadil. Hanácké derby mezi Sigmou a Prostějovem tak skončilo 0:0.

Trenéři pro sobotní program rozdělili tým na dvě poloviny. Dopoledne proti Prostějovu se do brány postavil od úvodních minut Tomáš Digaňa. Nastoupili také Florent Poulolo s Michalem Vepřekem. Čtveřice hráčů byla připravena do utkání zasáhnout z lavičky.

První zápas ve Slatinicích nabídl poskrovnu brankových příležitostí. Poměrně rušno bylo na obou stranách kolem 10. minuty. Nejprve musel Tomáš Digaňa vyškrábnout nad bránu dělovku prostějovského Bartolomeua.

Za Sigmu hrozil nejvíce Pavel Zifčák, který to hned dvakrát zkusil hlavou. Ve 12. minutě jej po centru Jakuba Matouška vychytal Krynskyj. O pár minut později se do šance dostal znovu po rohovém kopu, tentokrát ale mířil mimo tři tyče.

Po změně stran zahrozili jako hráči Prostějova. V 62. minutě se po přihrávce z levé strany dral před bránu Velich. Střídající brankář Stoppen i s pomocí Florenta Poulola ale udržel čisté konto. Čtyři minuty na to se po centru za obranu dostal do zakončení Tomáš Zlatohlávek, ale brankář Prostějova jeho přízemní střelu vychytal.

V závěrečné desetiminutovce drželi svěřenci trenéra Jílka míč častěji na svých kopačkách, získali územní převahu, ale k ohrožení prostějovské brány se nepropracovali. A proto se se soupeřem rozešli smírně.

Tým Václava Jílka se ve druhém sobotním zápase střetne s Žilinou. Utkání začne v 16:00. Přímý přenos můžete sledovat přes stream na našem webu. Odkaz ZDE.

Hodnocení asistenta trenéra Jiřího Saňáka:

Utkání se hrálo převážně ve středu hřiště. Bylo to hodně o soubojích. Hrála nám spíš sestava, která se bude objevovat pravděpodobně spíš v B-týmu ve druhé lize. Myslím, že to byla zajímavá konfrontace pro kluky, aby viděli, co je v soutěži čeká. Spokojení jsme nebyli s vysokým počtem nevynucených ztát, kdy jsme mohli dohrát přečíslení. Proto to bylo spíš ubojované utkání.

Počítali jsme s tím, že většina hráčů odehraje 90 minut, protože odpoledne hrajeme druhý zápas. S respektem k Prostějovu, který prostřídal dvě jedenáctky, které do toho slušně vlétly, jsme soupeři velké šance také nedovolili. Sami jsme si také moc šancí nevytvořili, spíš jsme hodně situací, které jsme měli dohrát do šance, zazdili.

SK Sigma Olomouc – 1.SK Prostějov 0:0

Sigma: Digaňa (46. Stoppen) – Hadaš, Poulolo, Vepřek, Slavíček – Spáčil – Matoušek (59. Uriča), Langer, Slaměna, Šíp – Zifčák (59. Zlatohlávek). Trenér: Václav Jílek.

Vilém Fendrich posílil Sigmu OlomoucVilém Fendrich posílil Sigmu Olomouc
| 16.08.2022
Po třech zápasech nemůžeme dělat závěry, řekl Breite po SpartěPo třech zápasech nemůžeme dělat závěry, řekl Breite po Spartě
| 14.08.2022
 Jílek: Proti Spartě nám chyběla lepší kvalita řešení Jílek: Proti Spartě nám chyběla lepší kvalita řešení
Sigma na Letné vzdorovala marně. Se Spartou prohrála 0:2Sigma na Letné vzdorovala marně. Se Spartou prohrála 0:2
Sigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří SaňákSigma se chystá na Spartu. Motivaci máme, věří Saňák
| 12.08.2022
Václav Jemelka přestupuje do Viktorie PlzeňVáclav Jemelka přestupuje do Viktorie Plzeň
| 11.08.2022
Startuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s OpavouStartuje předprodej na utkání se Slováckem i béčka s Opavou
Jílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na BaníkuJílek: Zklamání. Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku
| 06.08.2022
Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničehoJemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho
Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2Derby vyhrála Zbrojovka. Sigma - Brno 0:2