Sigma nastřílela Kvítkovicím čtyři góly

02.12.2022 / A tým

Sigma v přípravném zápase porazila Kvítkovice 4:0. Branky stříleli Hanáci na umělé trávě v Řepčíně až ve druhém poločase. Dvakrát se trefil Mojmír Chytil, po jednom zásahu přidali Florent Poulolo a Jáchym Šíp.

Soupeř z Otrokovic držel se Sigmou krok pouze v první půli. Několik šancí bylo k vidění na obou stranách. David Vaněček trefil tyč a branka Tomáše Zlatohlávka nebyla uznána pro ofsajd.

Až po změně stran odemkl skóre Florent Poulolo, který se dobře zorientoval ve skrumáži. Druhou branku vstřelil po pěkné kombinaci se Šípem Mojmír Chytil.

Jáchym Šíp se pak prosadil v 73. minutě i sám, když se trefil zevnitř pokutového území z voleje. Poslední slovo měl znovu Chytil, který uzavřel na konečných 4:0 po krásném průniku a přihrávce Ondřeje Zmrzlého.

„Chtěli jsme mít pro hráče kondiční zátěž spíše zápasovou formou a v tom nám utkání splnilo účel. Vyzkoušeli jsme si i nějaké taktické věci. V prvním poločase nám to úplně nefungovalo. Pochválit ale musím i soupeře, který k tomu přistoupil zodpovědně a nic nám nedaroval,“ řekl trenér Václav Jílek.

„Ve druhém poločase jsme pak i díky příchodu Mojmíra do hrotové pozice a Jáchyma Šípa získali kvalitu a nakonec se čtyřikrát prosadili.

Další duel Sigmu čeká v sobotu od 13.00 v Prostějově, kde Hanáci v rámci Tipsport ligy nastoupí proti slovenské Skalici.

„Sestava se výrazně obmění. Na začátku příštího týdne máme testy a chceme, aby měly vypovídající hodnotu. Dostanou příležitost další kluci, kteří jsou třeba i v béčku,“ dodal Jílek.

SK Sigma Olomouc – SK Kvítkovice 4:0 (0:0)

Branky: 55.Poulolo, 63. a 75. Chytil, 73. Šíp.

Sigma: Digaňa – Poulolo, Pokorný, Zmrzlý – Zifčák (46. Matoušek), Breite (46. Spáčil), Sedlák, Sláma – Růsek (46. Navrátil), Vaněček (46. Chytil), Zlatohlávek (46. Šíp). Trenér: Václav Jílek.

Sigma odstartuje ligové jaro atraktivním duelem proti SpartěSigma odstartuje ligové jaro atraktivním duelem proti Spartě
| 27.01.2023
Chceme uspět a zahřát fanoušky vítězstvím, řekl Chytil před Spartou Chceme uspět a zahřát fanoušky vítězstvím, řekl Chytil před Spartou
| 26.01.2023
Shrnutí zimní přípravy: Tipsport liga i soustředění v AntalyiShrnutí zimní přípravy: Tipsport liga i soustředění v Antalyi
Minář: Mojmír Chytil je stále hráčem Sigmy a připravuje se na jaroMinář: Mojmír Chytil je stále hráčem Sigmy a připravuje se na jaro
| 25.01.2023
Na zápas se Spartou otevíráme severní tribunu. Bude i fanzónaNa zápas se Spartou otevíráme severní tribunu. Bude i fanzóna
| 24.01.2023
Hráči dobře zareagovali na nepříznivý stav, řekl Jílek po KisvárděHráči dobře zareagovali na nepříznivý stav, řekl Jílek po Kisvárdě
| 20.01.2023
Vraštil: Máme za sebou kvalitní prověrku. Na Spartu se nachystámeVraštil: Máme za sebou kvalitní prověrku. Na Spartu se nachystáme
Remíza v generálce na ligu. Sigma - Kisvárda 2:2Remíza v generálce na ligu. Sigma - Kisvárda 2:2
Sigma se rozloučila s tréninkovým centrem. V pátek hraje s KisvárdouSigma se rozloučila s tréninkovým centrem. V pátek hraje s Kisvárdou