Aktuality

B-tým rozehraje jaro a chce postup. Konkurence bude tvrdá, ví Chromý

B-tým rozehraje jaro a chce postup. Konkurence bude tvrdá, ví Chromý

03.03.2022 / B tým

V neděli rozehrají jarní část své mistrovské soutěži hráči béčka Sigmy. Rezerva narazí ve šlágru kola Moravskoslezské fotbalové ligy na béčko ostravského Baníku.

Půjde o souboj druhého a třetího týmu tabulky, přičemž ona týmy si brousí zuby na postup a skalp zatím vedoucí Kroměříže. „Béčko ve druhé lize se nám už několikrát osvědčilo,“ přiznává trenér béčka Augustin Chromý.

Jak jste byl spokojený s průběhem přípravy?

Podařilo se nám splnit cíle, které jsme si do přípravy dali. Sehráli jsme osm přípravných zápasů. Dva nám kvůli onemocnění covidem zrušily Brno a Otrokovice. Byly tam kvalitní zápasy s druholigovými soupeři – Opavou a Prostějovem. Oba jsme těsně prohráli, ale prezentovali jsme se dobrou hrou, zejména v Prostějově. Dále jsme remizovali s Uničovem a porazili účastníka ČFL Ústí nad Orlicí. V dalších zápasech se snazšími soupeři jsme stříleli hodně branek, s tím jsem byl také spokojený.

Jaká byla náplň přípravy?

Využili jsme házenkářskou halu Zory, kde jsme měli futsalové tréninky, gymnastiku a obratnost. Chodili jsme plavat, protože vinou covidu jsme nemohli využívat naši regeneraci. Běhali jsme i v terénu, takže příprava byla pestrá. Výborná byla umělá tráva v Řepčíně.

Bude cílem béčka pro jaro postup do druhé ligy?

Můžeme to tak říct, i když to není tak jednoduché. Když v béčku dojde k obměně a omlazení kádru, tak mnohdy hrajete o záchranu. Mladí hráči se musejí adaptovat. Když tomu dáte čas, mužstvo trochu posilujete, tak se rázem může hrát i o postup. Nám se v minulosti několikrát osvědčilo, když jsme měli béčko ve druhé lize. Je to na jednu stranu obrovsky těžká soutěž. Skládat sestavu proti profesionálním týmům každý týden znovu, není snadné. Nicméně pokud máte dostatek mladých a hlavně kvalitních hráčů, tak je to pro kluky dobrá věc. Touto cestou se vykopali hráči jako Kalvach, Jemelka, Petr Ševčík, hráli to i Falta, Zahradníček a další. Těch jmen je spousta.

Hned první zápas hrajete proti Baníku. Bude to z hlediska boje o postup důležitý zápas?

Baník určitě bude patřit k hlavním konkurentům. Řekl bych, že jeden ze dvou největších spolu s Kroměříží. Jsou pět bodů za námi, ale v tříbodovém systému se mohou hned po první zápase dotáhnout. Mají silný kádr v áčku, budou to asi doplňovat. Bude to tvrdá konkurence. Kroměříž má také dobré mužstvo, podávají stabilní výkony, dobrého trenéra. Mají oproti nám z béčka výhodu toho pevného kádru, takže do toho budou taky šlapat.

Kdo by měl patřit k oporám B-týmu?

Ke stěžejním hráčům by měl patřit stoper Honza David. Bohužel nám kvůli zranění bude nějakou dobu chybět Honza Kotouč, u nějž zatím nevíme, kdy bude připraven. Určitě bychom se měli opírat o pravého obránce Slavíčka, který zimní přípravu začal s áčkem. Nejproduktivnějším hráčem v přípravě byl záložník Štěpán Langer. Šest gólů a sedm asistencí, to vůbec není málo. Velmi dobře se jevil Fabiánek.  Vepředu se dařilo Honzovi Fialovi. Máme tam ale hodně velmi dobrých mladých hráčů, mohl bych jmenovat skoro celý tým (usmívá se).

Přesto došlo v kádru i k několika změnám.

Z Ústí nad Orlicí se vrátil Vymětalík, který tam byl hojně využívaný v ČFL. Je to velice šikovný hráč, já mu říkám Galásek. Naopak opačným směrem odešel Grygar. Je o trochu starší a potřebuje hrát. Do Ústí nad Orlicí odchází i Ondřej Hapal. Vyhlédli si ho na post podhrotového hráče už v létě, ale to nakonec odešel do Kroměříže. Tomáš Černý šel do Blanska. Kašpárek a Nováček jsou také kvalitní hráči, ale kvůli hernímu vytížení odešli do Holice. V týdnu však s námi budou dále trénovat. Možná pustíme ještě někoho dalšího. Bude se to odvíjet od zdravotního stavu v áčku. Pokud by se pak nedostávali ani do nominace na utkání, tak by museli odejít jinam, protože nejdůležitější je, aby hráli.

Budete tedy hojně využívat hráče z áčka?

Kvůli zraněním a covidu se nám na podzim stalo, že jsme prakticky napříč všemi kategoriemi neměli jediného zdravého útočníka. Pan Minář rozhodl, že na jaro si necháme kádr širší, tudíž by se to nemělo opakovat. Dá se očekávat, že využijeme mladší a méně vytížené hráče z áčka jako Uriču, Šípa, brankáře samozřejmě a další.

Bude výhoda, že budete mít k dispozici na jaře širší kádry?

Je to různé. Když jsme postupovali minule, tak jsme kádr stáhli až pomalu na 12 hráčů. Tam ale byla mimořádná kvalita. Většina těch hráčů nakonec hrála první ligu. Ale stačilo nám, když tehdy chodil jeden zkušený stoper a maximálně jeden nebo dva další. Tým pak měl svou tvář. Tréninky v menším počtu vám zase dávají jiné možnosti, udělat to intenzivnější. Na herní tréninky jsme doplnili počet z dorostu. Nicméně všechno má plusy a mínusy. Pro mě je důležité, aby za nás chtěli chodit hráči hrát. Ne, aby šli jen proto, že mu to nařídil trenér áčka. Další věc je, když se k nám chodí hráči rozehrávat, protože třetí liga už není soutěž, která je vyloženě jednoduchá. Je potřeba volit to vždy velmi citlivě. Jsou zápasy, kdy sestava je silná, ale pak je nesehraná. Soupeř se proti jménům z ligy chce vytáhnout a najednou máte problém.
B tým - další aktuality:

Chromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských SChromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských S
| 28.05.2023
B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0
| 28.05.2023
B-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou SpartyB-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou Sparty
| 27.05.2023
Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil AmasihoChromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho
| 24.05.2023
Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3
| 24.05.2023
Béčko ve středu vyzve na Andrově stadionu TáborskoBéčko ve středu vyzve na Andrově stadionu Táborsko
| 23.05.2023
Béčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasuBéčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasu
| 20.05.2023
Béčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s VyškovemBéčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s Vyškovem
| 19.05.2023
Remíza odpovídá dění na hřišti, řekl Chromý po utkání s ChrudimíRemíza odpovídá dění na hřišti, řekl Chromý po utkání s Chrudimí
| 14.05.2023
Béčko opět bodovalo. S Chrudimí remizovalo  2:2Béčko opět bodovalo. S Chrudimí remizovalo 2:2
| 14.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná