Aktuality

Jan Chladil převzal Cenu města Olomouce

Jan Chladil převzal Cenu města Olomouce

03.06.2022 / Ostatní

Nestor olomoucké Sigmy Jan Chladil se stal ve čtvrtek laureátem Ceny města Olomouce. Bývalý hráč, trenér, ale také provozní manažer a šéf technického úseku v Sigmě si převzal ocenění v slavnostním sále Arcibiskupského paláce.

„Bylo to velmi příjemné setkání. Ocenění si samozřejmě velmi vážím. Zvlášť, když se člověk ocitne vedle takových osobností, které byly oceněny společně se mnou,“ řekl Jan Chladil.

Ocenění obdržely také germanistka a dlouholetá vedoucí Katedry germanistiky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého Ingeborg Fialová-Fürst, svatomořický probošt a člen Kněžské rady František Hanáček a akademický sochař Otmar Oliva. Cenu za počin roku 2021 dostal Štěpán Havran za organizaci a pořádání festivalu „Olomouc (o)žije“.

Cena města je udělována kolektivům a jednotlivcům za uměleckou, hospodářskou, publicistickou a jinou činnost, práci nebo díla, která jsou v úzkém vztahu k městu Olomouci, nebo byla vytvořena na jeho území, či jinak přispívají k rozvoji města.

Jan Chladil v Sigmě působil jako hráč, později také i jako trenér mládeže a B- týmu. Vedle trénování se začal pod jeho vedením postupně formovat „technický úsek“, který se staral o kvalitu sigmáckých hřišť. V tomto oboru se postupně vypracoval až na absolutní špičku. V roce 2020 obdržel Cenu za přínos českému fotbalu v modernizaci fotbalových hřišť a stadionů.


dsc00111.jpg
dsc00132.jpg
Foto: cenamesta.cz
Foto: cenamesta.cz
Foto: cenamesta.cz
Foto: cenamesta.cz

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná