Aktuality

První gól v kariéře je super, řekl po Jablonci šťastný Spáčil

První gól v kariéře je super, řekl po Jablonci šťastný Spáčil

05.11.2022 / A tým

Jiří Spáčil se v jedenadvacátém ligovém utkání dočkal premiérové branky, čímž dorovnal svého otce Michala. Ten za Sigmu nastoupil do deseti ligových utkáních a jednou se gólově prosadil při výhře 3:0 nad Drnovicemi v dubnu 2002. Jirka Spáčil dnes svou premiérovou trefou poslal Hanáky do dvoubrankového vedení nad Jabloncem. „Zápas jsem si moc užil. Za první gól jsem strašně rád. O to víc, že jsme se po něm uklidnili,“ pravil šťastný střelec na pozápasové tiskové konferenci.

Jak hodnotíš zápas proti Jablonci. Určitě sis jej užil kvůli prvnímu ligovému gólu, že?

Ano, zápas jsem si moc užil. Myslím, že od začátku jsme předvedli dobrý výkon. Měli jsme utkání pevně v rukou. I když musím uznat kvalitu Jablonce. I v deseti nás v některých fázích zápasu zatlačil. Měli šanci, kterou naštěstí neproměnili. Jinak myslím, že jsme zápas plně kontrolovali. Šli jsme si za vítězstvím.

Míč jsi při gólu táhl poměrně dlouho. Chtěl jsi od počátku udělat tohle?

V první fázi jsem hledal Mojmu Chytila. Ale potom jsem viděl, že se k němu stahuje jejich stoper a mě se prostor otevřel dokořán. Prostě jsem běžel, do poslední chvíle jsem nevěděl, co s tím. Řekl jsem si, že zkusím vystřelit. Naštěstí to tam padlo.

Střela ti sedla tak, jak jsi zamýšlel?

Ano, takto jsem to zamýšlel. Nejdříve jsem si to hodil doprava, počítal jsem trochu s tím, že obránce roztáhne nohy. Střílel jsem to mezi nohy. Doufal jsem, že gólman i bránící hráč udělají pohyb opačným směrem. Dopadlo to tak, jak mělo.

Jak chutná první ligový gól?

Je to fajn. Jsem za to strašně rád. Už v prvním poločase jsem měl pár dobrých příležitostí, které jsem mohl využít. Ale jsem rád, že to padlo alespoň ve druhém poločase. Byla to důležitá branka, která nás hodně uklidnila. Pak jsme zápas kontrolovali.

Překvapila tě dálnice, která se ti rozevřela ve středu pole?

Dá se říct, že ano. Ale ukazovali jsme si v týdnu na videu, že když Jablonec ztratí míč, tak nemá úplně dobré návraty. Takže překvapilo, nečekal jsem takový prostor, ale na videu jsme si podobné věci ukazovali.

Trenér Saňák tě chválil. V Teplicích jsi střídal, dnes jsi hrál v základu. Měl jsi větší motivaci?

Určitě. Vždy, když hráč vypadne ze sestavy a pak do ní znovu naskočí, tak chce ukázat maximum. Že na to má. A dostat se zpátky. Já se o to snažil, doufám, že se mi to povedlo. Doufám, že v tom budu jen pokračovat.

Jak moc ti pomohlo to, že jsi nehrál? Makal jsi kvůli tomu dnes víc?

To ani ne. Snažím se makat vždy na sto procent. I v tréninku. Je to ale samozřejmě trochu jiné na hlavu. Když člověk ví, že hraje. Ale máme tady zdravou konkurenci a o tom to je. O tom je fotbal. I střídající hráči tomu dnes hodně pomohli, což bylo důležité. Je dobře, že naskočit může prakticky kdokoliv.

Kuba Plšek už ti gratuloval?

Ještě jsem se nekoukal na telefon, ale určitě to přijde. (smích).

On dal za Sigmu dvacet šest gólů, ty zatím první. Takže máš co dělat.

Uvidíme. Já těch gólů moc nedávám, ale můžeme to zkusit vyhecovat. Třeba jej jednou doženu. Bylo by to super.

Gólů jsi mohl dát víc. V první půli jsi měl pěkné střely z voleje.

U těch nůžek nevím. Přiznám se, že ani nevím, kam to letělo. Ale zkusil jsem to. U druhé střely šlo o nacvičený signál. Zdálo se mi, že střelu zblokoval Mojma Chytil. To je škoda. Myslím, že mi rána celkem sedla. Ale nevím, jestli to nešlo do středu brány. I kdyby to prošlo, gólman by to možná měl. Těžko říct. Je to škoda. Měl jsem i dobrou hlavičku. Gól mohl přijít dřív. Jsem rád, že jsem dal gól na 2:0. Hodně nás to uklidnilo.

Jak bys popsal své úkoly na hřišti?

Jako vždy. Měli jsme to odjezdit. Měli jsme se s Radimem Breite posouvat po středu, kde jsme byli jen dva, protože Tonda Růsek měl spíše ofenzivní úkoly. Museli jsme držet šestkovou pozici, která pro nás byla v dnešním zápase důležitá, aby nás Jablonec nemohl přečíslovat. Věděli jsme, že v tomhle je jejich síla. Prostě jsem měl zápas odmakat a odjezdit.

Na začátku sezony jsi vypadl z kádru áčka. Užíváš si to nyní o to více?

Jsem za to strašně rád. Na začátku sezony, když jsem byl přeřazen do béčka, jsem nečekal, že by třeba i ten gól mohl přijít takhle brzo. Myslím, že jsem v béčku předváděl kvalitní výkony. I teď se snažím co to jde. Strašně si to užívám. Jsem vděčný za každý zápas, za každou minutu.

Pomohla ti v úvodu sezony, kdy jsi hrál za béčko, důvěra trenéra Chromého?

Určitě. Možná, kdyby byl v béčku jiný trenér a mě se nepodařily některé zápasy, tak by mě třeba ani nepodržel v béčku. Možná by mě vystřídal. Jak říkáte, trenér Chromý mi vždy důvěřoval. Vždy jsem pod ním hrál. Hodně mi to pomohlo.

Během zápasu na tebe trenér Saňák několikrát křičel. Bylo tam něco, co se nepovedlo?

Trenéři křičí pořád (pobaveně). Vždy se najde nějaká chybka. Trenér to nemyslel špatně. Chce nám tím pomoct, abychom se dostali do pozice, kde máme být, když tam zrovna nejsme. Je to kolikrát super, když po nás takto zavře. Pomůže nám to.

Ty gól, Pavel Zifčák a Mojmír taky… Přichází čas ročníku 1999?

Doufám v to. Je nám už 23 let. Je nejvyšší čas, abychom převzali otěže v plné síle.

Cítíš to i vnitřně, že už nejste úplně ti nejmladší?

Určitě. Když se podíváme do evropského fotbalu, tohle je věk, kdy už hráči mají hodně ligových startů, i třeba v Lize mistrů. Pro nás nejvyšší čas. Snad dostaneme důvěru i nadále.

Jste jako tým spokojeni s dosavadním bodovým výsledkem?

Myslím, že bodů mohlo být více, hlavně ze začátku sezony. Nějaké zápasy, třeba s Brnem, se daly zvládnout lépe. I s Libercem, v Teplicích, s Hradcem… Nepředvedli jsme špatné výkony. Bodů mohlo být více, ale momentálně jsme v první šestce. Je to super, přesně to jsme chtěli.


sigma-jablonec-22-57.jpg

A tým - další aktuality:

Sigma odstartuje ligové jaro atraktivním duelem proti SpartěSigma odstartuje ligové jaro atraktivním duelem proti Spartě
| 27.01.2023
Chceme uspět a zahřát fanoušky vítězstvím, řekl Chytil před Spartou Chceme uspět a zahřát fanoušky vítězstvím, řekl Chytil před Spartou
| 26.01.2023
Shrnutí zimní přípravy: Tipsport liga i soustředění v AntalyiShrnutí zimní přípravy: Tipsport liga i soustředění v Antalyi
| 26.01.2023
Minář: Mojmír Chytil je stále hráčem Sigmy a připravuje se na jaroMinář: Mojmír Chytil je stále hráčem Sigmy a připravuje se na jaro
| 25.01.2023
Na zápas se Spartou otevíráme severní tribunu. Bude i fanzónaNa zápas se Spartou otevíráme severní tribunu. Bude i fanzóna
| 24.01.2023
Hráči dobře zareagovali na nepříznivý stav, řekl Jílek po KisvárděHráči dobře zareagovali na nepříznivý stav, řekl Jílek po Kisvárdě
| 20.01.2023
Vraštil: Máme za sebou kvalitní prověrku. Na Spartu se nachystámeVraštil: Máme za sebou kvalitní prověrku. Na Spartu se nachystáme
| 20.01.2023
Remíza v generálce na ligu. Sigma - Kisvárda 2:2Remíza v generálce na ligu. Sigma - Kisvárda 2:2
| 20.01.2023
Sigma se rozloučila s tréninkovým centrem. V pátek hraje s KisvárdouSigma se rozloučila s tréninkovým centrem. V pátek hraje s Kisvárdou
| 19.01.2023
Za rok jsem udělal velký posun v kariéře, ohlíží se zpět Jakub TrefilZa rok jsem udělal velký posun v kariéře, ohlíží se zpět Jakub Trefil
| 19.01.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná