Aktuality

Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho

Jemelka: Měli jsme rozhodnout na začátku, první gól byl z ničeho

06.08.2022 / A tým

Obránce Václav Jemelka byl po domácí porážce se Zbrojovkou Brno pochopitelně velmi skleslý. Mrzelo ho, že tým nevyužil dobrý vstup do sezony z Ostravy.

„Je to škoda, mohli jsme lidi ještě více namlsat, místo toho jsme spadli někam, kde být nechceme. Bude se řešit, že jsme prohráli derby. Měli jsme to zvládnout,“ litoval. Mrzel ho i první inkasovaný gól, ke kterému se namotal. „Dostali jsme gól de facto z ničeho,“ okomentoval Řezníčkovu ránu po sražené střele Ševčíka a nešťastném odrazu. „Trefil to pak krásně,“ ocenil bývalého spoluhráče.

Jak hodnotíš dnešní nepovedený zápas?

Jsme všichni zklamaní, takhle jsme si to určitě nepředstavovali. Do zápasu jsme vstoupili podle mě výborně. Možná jsme to v prvních deseti minutách mohli i rozhodnout a byl by klid. Bohužel se to nepovedlo, pak jsme dostali gól de facto z ničeho, ještě od Řezníčka, na kterého jsme se připravovali. Bohužel si to tam dobře převzal a krásně to trefil. Určitě je to pro nás velké zklamání, ale jedeme dál a musíme se soustředit na další zápasy.

Nebyl jsi při prvním gólu od Řezníčka přece jen příliš daleko?

Střílel tam, myslím, Ševčík. Já jsem udělal první pohyb s tou střelou. Řízu to trefilo nějak do paty a rovnou z otočky vystřelil. Možná jsem k němu mohl přistoupit blíž, byla to taková nešťastná situace. Řezníček už to pak vyřešil výborně.

Jak se ti celkově hrálo na Jakuba Řezníčka?

V týdnu jsme to i trénovali, abychom se na něj tolik nelepili a spíš pokrývali hráče, kterým to může sklepnout, protože sám pro sebe si míče úplně nedává. Chtěli jsme se soustředit na to, abychom zachytávali náběhy ostatních. On je zkušený hráč, dal v lize strašně moc gólů a určitě je těžké proti němu hrát. Je to hlavní tahoun Brna a dneska to i ukázal.

Hráli jste spolu i v jednom týmu, věděli jste aspoň trochu, jak na něj?

Věděli jsme, že je výborný zády k bráně a je fakt těžké se na něj dostat. Je lepší zdvojovat jej shora. V mnoha momentech se nám to ale nedařilo, protože jsme tam často byli sami, jak jsme hráli do plných. Měli jsme si poradit líp, ale on je dobrý hráč a mnoho obránců to s ním bude v lize mít těžké.

V čem byl problém směrem dopředu?

Hráli jsme do hustého bloku. Je velká škoda, že jsme nevyužili nějakou šanci v těch prvních deseti minutách, protože Brno rozehrávalo a my jsme jim naším presinkem hodně zatápěli. Škoda, že jsme tam nějakou situaci nevyřešili. Potom hru zjednodušili a my jsme museli hrát do plných, což se nám moc nedařilo. V prvním poločase jsme snad ani neměli jedinou standardku, takže jsem si ani takhle nepomohli. Bylo těžké dostat se do toho jejich bloku a oni pak chodili do brejků. Škoda. V některých momentech nám chybělo asi víc trpělivosti a kvality.

Jak to vypadá s případným odchodem do Plzně?

Pořád se nějak jedná, ale musí se první dohodnout kluby. Já čekám, co bude. Samozřejmě to není jednoduché. Jednání probíhají od začátku přípravy. Není jednoduché se soustředit. Já se snažím odvádět na hřišti maximum. S trenéry komunikujeme a kdyby mě to mělo nějak ovlivňovat, tak bych třeba nehrál. Myslím ale, že to zatím nehrozí. 
A tým - další aktuality:

Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023
Vodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři bodyVodháněl: Boleslav je nebezpečná. Doma ale chceme tři body
| 17.03.2023
Mojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista rokuMojmír Chytil se umístil v anketě Fotbalista roku
| 16.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná