Aktuality

Trenér Jílek: Mužstvo chci pochválit, že se nevzdalo. Rvali jsme se

Trenér Jílek: Mužstvo chci pochválit, že se nevzdalo. Rvali jsme se

10.09.2022 / A tým

Po dramatické bitvě s Plzní trenér Václav Jílek litoval slabšího prvního poločasu a několika laciných chyb, které vyústily například po srovnání na 2:2 v rychlý třetí gól soupeře, který nakonec duel rozhodl.

„Soupeř jako Plzeň takové chyby nemilosrdně trestá. Nakonec asi zasloužené vítězství Plzně, u mě však s velkou pachutí. Na druhou stranu druhý poločas byl výborný. Mužstvo se nevzdalo. Až do konce jsme se rvali, jen škoda, že jsme to nezúročili v šancích,“ uvedl Jílek na tiskové konferenci, kde odpovídal na dotazy novinářů.

Jak hodnotíte duel proti Plzni, který jste prohráli 2:3?

Divácky to bylo určitě atraktivní utkání. Pro nás bohužel s nešťastným koncem v podobě výsledku. Diváci na stadionu byli opět výborní. V závěru nám hodně pomáhali. Musím je pochválit, dlouhodobě za podporu a atmosféru, kterou tady vytvářejí. Jsem zklamaný z několika věcí. Naprosto zásadními rozhodnutími rozhodčích, která ovlivnila průběh utkání. Dále naším přístupem v prvním poločase, vstupem do utkání a třicetiminutovkou, kdy jsem měl pocit, že jsme někde na výletě a ne na hřišti. Nehráli jsme to, co jsme si řekli.Ve finále mě mrzí výsledek. Zejména ve druhém poločase kluci ukázali charakter a mentální sílu. Vrátili jsme se do zápasu, bohužel ale děláme triviální chyby. Soupeř jako je Plzeň, je pak nemilosrdně trestá. Nakonec asi zasloužené vítězství Plzně, u mě však s velkou pachutí.

Pachuť směřuje hlavně k situaci před druhým gólem a otočenému autu z nějž vyústila penalta?

Z mého pohledu to je evidentně otočený aut. Nebyla to malá teč, možná to neviděl pomezní rozhodčí, ale čtvrtý to vidí a není schopný to nahlásit. Druhá věc je posouzení v závěru, kdy Hejda objal Chytila. Jsem přesvědčený, že 40 metrů před brankou to všichni písknou jako faul. Ale v 90. minutě se to nepískne. Nevím, kde je hranice intenzity. U situace Pokorného jsem viděl natažený dres, to bylo hloupé pochybení. Na druhou stranu Hejda nemůže lézt po Chytilovi. Rozhodčí si to asi obhájí, ale rozhodčí si to asi obhájí.

Byly tam ještě další situace. Ruka Jirky a faul na Růska na hranici vápna.

Ty situace jsem neviděl ze záznamu, ale faul podle mě ve vápně nebyl. Co se týká ruky, tak podle mě šlo asi o to, že měl ruku v přirozené poloze. To už jsou sporné věci. Pak jsem tam ještě ale viděl i jasnou teč Pernici po střele Růska, kdy to všichni vidí a místo rohu odkopává soupeř v našem největším tlaku. To jsou tři věci, které mají vliv na utkání. Nechci za to schovávat náš výkon, protože první poločas nebyl výkon, kterým jsme chtěli proti Plzni hrát. Individuální výkony byly slabé. Máme větší očekávání. Takhle se nemůžeme prezentovat. Vypadnou nám kvalitou jeden nebo dva hráči a nemáme možnost reagovat.

Jaké máte vysvětlení pro výroky sudích?

Opravdu nechci, aby to zavánělo, že někdo někomu straní. Pro mě to ale byly zřejmé věci. Chlapi jsou tam čtyři a nechápu, že to někdo nevezme na sebe a tu chybu nenahlásí. Člověk samozřejmě teď cítí křivdu a hledá důvody. Mrzí mě to. Vypadá to jako maličkost, ale pak to rozhoduje utkání.

Podobná maličkost může být zeď při trestných kopech, která ve dvou případech byla viditelně blízko.

Taky mi to z reálu přišlo a zdálo se mi, že přes tu zeď se ani nebylo možné dostat.

Po srovnání na 2:2 jste dostali další gól velmi rychle. Proč se to stalo?

Nevím, jestli jsme nebyli příliš hektičtí a po vyrovnání jsme cítili, že máme blízko k tomu, abychom zápas otočili. Vypadli jsme trochu asi organizací. Ale to je Plzeň. Dostane se do těch situací a promění je. Měli jsme to tam celkem dobře nabrané, ve finále se to odrazí k nim. Ale chtělo to asi předtím lepší předvídavost. Taky tam byl souboj Mosquery s Chvátalem a tam mám očekávání, že Juraj to vyřeší jiným způsobem.

U inkasovaných gólů obecně chyběl větší důraz a důslednost?

Bylo to o rychlejší reakci. První gól jsem ještě neviděl, třetí ano. Tam to bylo přesně o prvním vypadnutém míči. I že pustíme Vlkanovu snadno na osu a do střelecké situace. Možná Lukáš Greššák mohl udělat víc, ale neměl to jednoduché. Je potřeba, abychom byli větší vlčáci na odražené míče, zvlášť ve vlastním boxu. To je dlouhodobé fotbalové pravidlo. Že se rozhoduje v šestnáctkách. My jsme ve vlastní neuspěli a nakonec vlastně ani v té útočné. Situace, které jsme měli, jsme nezužitkovali. To nám chybělo, abychom vydolovali aspoň bod.

Nakonec jste si vytvořili dost závarů a šancí. Nechyběla vám třeba ale větší podpora Chytila od podhrotového tria?

Představoval jsem si větší podporu. Myslím, že nám v tom chybí Filip Zorvan se svou kvalitou a kreativitou. Další klasickou desítku s kvalitou finálního řešení úplně nemáme. V první půli jsem ale třeba nebyl spokojený ani s Mojmírem. Chtěli jsme tam víc hrát ty provlíkačky a proto, abychom uspěli, musíme těžké balony víc uhrávat. I pod tlakem. Na druhou stranu druhý poločas byl výborný a mužstvo musím pochválit. Nevzdalo to za žádné situace. Až do konce jsme se o bod rvali. Jen škoda, že jsme to nedokázali zúročit.

Nezdá se vám, že trochu trápí Antonín Růsek?

Říkám to tady opakovaně, že od něj máme vyšší očekávání. Myslím, že potenciál je u něj velmi vysoký. Je komplexní. Má levou, pravou nohu, útočnou hlavu. Věc, která jej momentálně sráží je psychika. Končí mu to teď na tyčích. Chybí mu pohoda. Po gólu v Pardubicích jsem věřil, že to z něj spadne. Snaha mu rozhodně nechybí, ale schází mu klid.

Pomohla vám dnes střídání. Matoušek i Greššák byli u druhého gólu.

Greššu jsme tam dávali s tím, že je schopný vymyslet kreativní věc. Někdy je to tedy na velké riziko, ale teď mu to vyšlo. Krásný předfinální míč a krásný finální míč od Matouška. Skvělá věc. Na druhou stranu u Kuby jsou tam situace, kdy centrujeme z pravé strany a on je na slabé straně na lajně. Přitom už musí být v daleko nebezpečnější pozici a v náběhu. Stejně tak třeba naše řešení rohu v poslední minutě. Místo abychom byli nebezpeční, tak to odevzdáme soupeři na brejk. To je potřeba zvládat. Všichni jsme pak viděli kvalitu Plzně, že poslední minuty byli schopní dohrát u rohového praporku. Ve volbě správných řešení byl velký rozdíl.

Zůstal vám asistent Jiří Saňák, kterého lanařily Pardubice. Jste rád?

Určitě jsem rád. Je to důležitý článek našeho týmu. Jirka stejně bude jednou ligový trenér, protože má kvalitu. V tuto chvíli vedení usoudilo, že jej tady v současné situaci potřebujeme a s tím já plně souhlasím.
A tým - další aktuality:

Startuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusyStartuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusy
| 05.12.2022
Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc
| 04.12.2022
Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5
| 03.12.2022
Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici
| 02.12.2022
Sigma nastřílela Kvítkovicím čtyři gólySigma nastřílela Kvítkovicím čtyři góly
| 02.12.2022
Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti KvítkovicímSigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím
| 01.12.2022
Tradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosinceTradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosince
| 28.11.2022
Nejbližší program Sigmy v závěru podzimuNejbližší program Sigmy v závěru podzimu
| 27.11.2022
Saňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápasSaňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápas
| 26.11.2022
Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4
| 26.11.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná