Osmnáctka a šestnáctka se s ročníkem loučí porážkami

12.06.2022 / Ostatní

Závěrečné zápasy nevyšly sigmáckým výběrům do osmnácti a šestnácti let. Ke svým posledním utkáním se vydaly do Jihlavy, kde oba prohrály shodně 0:2.

Osmnáctka se s letošní sezonou, kterou korunovala prvenstvím v Moravskoslezské dorostenecké lize, rozloučila prohrou v Jihlavě. Po bezbrankovém prvním poločase rozhodly dva slepené góly domácí Vysočiny v rozmezí 56. a 62. minuty, kdy se trefili Panský a Hudák. Týmu trenéra Sedláčka se branku vstřelit nepodařilo a tak Sigma prohrála 0:2.

FC Vysočina Jihlava U19 – SK Sigma Olomouc U18 2:0 (0:0)
Branky: 56. Panský, 62. Hudák.
Rozhodčí: Denev – Švehla, Mrázek. ŽK: Och – Král, Páviš. Diváků: 100.
Jihlava: Trešl – Klouček (75. Maršík), Haala, Homola, Jiroušek, Panský (71. Hudák), Smejkal, Trojan, Udržal (61. Zacha), Pivnička (71. Veselý), Och. Trenér: Josef Vrzáček.
Sigma: Král – Páviš, Strnad (76. Oříšek), Kalvoda, Šembera, Petráš, Drábek (76. Nový), Vaculík, Slatinský, Páleník, Janyška (46. Zelinka). Trenér: Roman Sedláček.

V podobném duchu se odvíjelo také utkání mladších dorostenců. Jen s tím rozdílem, že Jihlava vstřelila dva za sebou rychle jdoucí góly už v první půli. O výhře domácí Vysočiny rozhodl v 11. minutě Novák, čtyři minuty po něm se trefil Veselý. Šestnáctka tak má již odehráno a prozatím se drží na 4. místě. O tuto pozici ji teoreticky může ještě připravit Baník, který je pět bodů zpět, bude však ještě dohrávat dva zápasy.

FC Vysočina Jihlava U17 – SK Sigma Olomouc U16 2:0 (2:0)
Branky: 11. Novák, 15. Veselý
Rozhodčí: Švehla – Denev, Mrázek. ŽK: Šubert – Miler, Riedl, Zahradníček. Diváků: 29.
Jihlava: Holan – Novák, Maňásek, Raitmajer, Hudák (67. Pátek), Záviška (57. Matoušek), Zimmermann (57. Kotoun), Staněk (67. Šerý), Záruba (46. Šubert), Puzrla, Veselý (76. Jelínek). Trenér: Kamil Průša.
Sigma: Koleček – Lorenc (61. Dúcký), Judas (57. Oříšek), Holec, Zahradníček, Miler, Lašák (46. Macharáček), Kolařík, Riedl, Györe (73. Nový), Foldyna (46. Černoch). Trenér: Pavel Tököly.