Aktuality

Jílek: Věděli jsme, že zápas nebude snadný, ale postup máme

Jílek: Věděli jsme, že zápas nebude snadný, ale postup máme

13.09.2022 / A tým

Trenér Sigmy Václav Jílek byl po utkání spokojen s tím, že si jeho mužstvo odvezl postup do dalšího kola MOL Cupu. "Věděli jsme, že zápas to nebude jednoduchý. Postup máme. Neříkám, že jsem spokojený, ale je dobře, že jsme dokázali otočit nepříznivý vývoj," řekl po utkání. 

Uničov jsme porazili až po prodloužení. Jak zápas hodnotíte?

Poločasový výsledek odpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Hráli jsme nepřesně, často alibisticky. Nebylo to dobré. Soupeř byl velice nebezpečný ze standardních situací. Hrál jednoduchou, ale účinnou hru s dlouhými míči na dva hrotové hráče. My jsme si s tím nedokázali poradit. Bylo to složité. Pomohla nám poločasová střídání. Myslím, že v prodloužení už to byla otázka fyzické kondice. Naše převaha byla velká. Soupeř nás v něm již příliš neohrozil. Na utkání najdeme chyby. Přijeli jsme si sem ale pro postup, věděli jsme, že zápas to nebude jednoduchý. Postup máme. Neříkám, že jsem spokojený, ale nakonec to, že jsme nepříznivý vývoj otočili, je dobře.

Již v sobotu čeká Sigmu zápas v Českých Budějovicích. Máte 120 minut v nohách, s tím jste asi nepočítali.

Vůbec ne. Ale už jen kvůli tomu jsme zápas směřovali na úterý. Chtěli jsme před ligovým zápasem mít tři dny volna. Fyzicky a kondičně jsme dobře připraveni. Nebudeme v tomhle hledat nějaké alibi. Na sobotu musíme být stoprocentně připravení.

Co obranné standardky? Při nich jste docela propadali.

Za osm kol jsme z obranného rohu nedostali gól. Přijedeme do Uničova a mohli jsme z něj dostat klidně dva, tři… Pro nás je to velké varování. Ve stoperské dvojici došlo ke změně, nebo obecně v obranné čtveřici. To také mohlo hrát svoji roli, ale není to omluva. Myslím, že když nám po standardce dvakrát spadne míč ve vápně za záda, tak to je zásadní chyba.

Využili jste formy Mojmíra Chytila?

Odrážíme se od toho, že velmi dobře pracuje. Šancí a situací ve finální fázi je schopen vyřešit lépe víc a kvalitněji. Dnes bylo vidět, že nám ve druhém poločase obrovsky pomohl.

Čekal byste, že si proti Uničovu vytvoříte více šancí?

Soupeř bránil velmi kompaktně. Dobře bránil. První poločas zvládl velmi dobře kondičně. Pokud nemáte kreativitu a nedokážete soupeře přečíslit, tak je to těžké. Jen centrovanými míči proti takovému soupeři neuspějete. V tomhle ohledu toho bylo málo, musíme na tom zapracovat.


01-jilek.jpg
03-sanak-jilek.jpg

A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná