Aktuality

Pohárová 10 a loučení Bobbyho Zlámala už v pátek v Holici

Pohárová 10 a loučení Bobbyho Zlámala už v pátek v Holici

14.06.2022 / Ostatní

Rozlučka brankáře Zdeňka Zlámala s profesionální kariérou a k tomu připomínka 10 let od zisku nejvýznamnější trofeje v historii Sigmy Olomouc. Na pátek 17. června od 18.30 se na Hané chystá speciální utkání, v němž změří síly tým sigmáckých vítězů poháru z roku 2012 a Bobby tým, mužstvo hvězd Zdeňka Zlámala. Na stadion 1. HFK Olomouc dorazí opravdové hvězdy.

Nejlepší reprezentační střelec české historie Jan Koller, další internacionálové Tomáš Ujfaluši, David Rozehnal, Radek Šírl, Michal Hubník, ale taky třeba hokejisté Jan Káňa a Vilém Burian. Ti všichni by měli tvořit Zlámalův tým.

Šestatřicetiletý Zdeněk Zlámal prošel Spartou i Slavií, chytal v Itálii, Španělsku, Turecku i Skotsku, patřil v roce 2012 ke klíčovým mužům cesty Sigmy za pohárem. Právě tým trenéra Petra Uličného a jeho asistentů Martina Kotůlka a Josefa Muchy se sejde po deseti letech a bude soupeřem Zlámalova týmu. Fanoušci se mohou těšit na Marka Heinze, Tomáše Janotku, Michala Ordoše, Michala Vepřeka, Tomáše Hořavu, Aleše Škerleho, Jakuba Podaného ale i další borce.

„Deset let je neuvěřitelné číslo, čas letí strašně rychle. Těším se hrozně moc na všechny kluky. Určitě společně zavzpomínáme a bude to perfektní akce,“ je přesvědčen Zlámal, který na amatérské úrovni ještě s fotbalem neskončil. Pravidelně nastupuje za Kožušany v I. B třídě, ovšem v poli. „Chci zdůraznit, že je to konec s profesionální kariérou, jinak si to užívám,“ usmál se Zlámal.

Součástí celého dne bude také dětský turnaj, jenž odstartuje v 16.30. V poločase utkání proběhne soutěž v kopání na branku, do které se postaví Bobby Zlámal.

Probíhat bude také internetová dražba dresů známých fotbalových osobností - jako Patrik Schick nebo Michal Sadílek. „Její výtěžek půjde na pomoc rodině Martina Šustra, který nedávno tragicky zahynul a byl součástí našeho vítězného týmu v roce 2012. Fotbal má velkou sílu, umí spojovat lidi a když je potřeba tak umí i pomáhat v těžkých chvílích, které život bohužel také přináší,“ řekl Zlámal.

Vstupenky v předprodeji koupíte za 89 korun ZDE: bit.ly/vstupenkaPoharova10, případně osobně ve Fanshopu SK Sigma na Andrově stadionu. Vstupenky se budou prodávat také na místě za 129 korun.

Z hlediska parkování na stadionu v Holici je nejvýhodnější využít prostor za jižní tribunou. Při cestě z Olomouce směrem na Přerov odbočíte za čerpací stanicí doleva (plánek najdete v galerii pod článkem).


parkovani-hfk-2.jpeg
sigma-2012.jpeg
bobby-tym.jpeg

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná