Aktuality

Vilém Fendrich posílil Sigmu Olomouc

Vilém Fendrich posílil Sigmu Olomouc

16.08.2022 / A tým

Novou posilou Sigmy Olomouc se stal Vilém Fendrich. Zkušený gólman, který v loňské sezoně působil v Hradci Králové, podepsal se Sigmou smlouvu do konce června 2023. 

V nedělním utkání na Spartě Praha si brankář Matúš Macík přivodil svalové zranění, kvůli kterému bude týmu scházet několik týdnů. Připojil se tak k dlouhodobě zraněnému Tadeáši Stoppenovi. Klub tak musel rychle hledat náhradu.

„Museli jsme urychleně reagovat. Máme týmy v první a druhé lize. Proto není možné mít jen dva gólmany na dvě profesionální soutěže. Vyřešili jsme to příchodem Viléma Fendricha, který se k nám připojil do června 2023,“ zdůvodnil příchod jedenatřicetiletého gólmana sportovní ředitel Sigmy Ladislav Minář.

„Byla to vyloženě rychlá akce. Včera po tréninku v Jablonci mi volal trenér Saňák, po něm trenér gólmanů Lovásik, a nakonec i pan Minář. Upeklo se to hodně rychle. Ze strany Sigmy byla jednoduchá otázka, a sice jestli mám zájem sem jít. Samozřejmě jsem okamžitě odpověděl, že zájem mám. Nechtěl jsem čekat, jak dopadne situace v Jablonci. Nabídku Sigmy jsem rychle zvážil a přijal. Nebylo moc nad čím váhat,“ okomentoval rychlý přesun do Olomouce Vilém Fendrich, který se již dnes dopoledne připojil k tréninku s áčkem.

Fendrich naposledy působil v Hradci Králové. V barvách votroků v loňské sezoně odchytal 24 zápasů, v nichž udržel 6x čisté konto. Kromě Hradce působil v nejvyšší soutěži rovněž v dresu Opavy. Celkem si v první lize připsal doposud 85 startů.
A tým - další aktuality:

Rozlosováno 3. kolo poháru. Sigmu čekají ZápyRozlosováno 3. kolo poháru. Sigmu čekají Zápy
| 23.09.2022
Sigmáci opět podpořili sbírku Zasukované tkaničkySigmáci opět podpořili sbírku Zasukované tkaničky
| 22.09.2022
Sigmáky čeká Zápas o dort ve Slatinicích. Dorazte na autogramiáduSigmáky čeká Zápas o dort ve Slatinicích. Dorazte na autogramiádu
| 19.09.2022
Odstartoval předprodej na Slavii. Zajistěte si lístky v předstihuOdstartoval předprodej na Slavii. Zajistěte si lístky v předstihu
| 19.09.2022
Jílek: Máme tři body z venku, takže za mě velká spokojenostJílek: Máme tři body z venku, takže za mě velká spokojenost
| 17.09.2022
Za první gól rád do kasy zaplatím, usmíval se střelec Denis VentúraZa první gól rád do kasy zaplatím, usmíval se střelec Denis Ventúra
| 17.09.2022
Hanácká mašina předčila Dynamo! Č. Budějovice - Sigma 0:3Hanácká mašina předčila Dynamo! Č. Budějovice - Sigma 0:3
| 17.09.2022
Áčko směřuje na jih Čech. V sobotu hraje proti DynamuÁčko směřuje na jih Čech. V sobotu hraje proti Dynamu
| 16.09.2022
Sigma se zúčastní festivalu Sportuje celá Olomouc – Finále! Sigma se zúčastní festivalu Sportuje celá Olomouc – Finále!
| 14.09.2022
Informace pro fanoušky cestující do Českých BudějovicInformace pro fanoušky cestující do Českých Budějovic
| 14.09.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná