Aktuality

Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu

Jakub Trefil: Návrat do Olomouce beru jako výzvu

17.01.2022 / A tým

Jakub Trefil za sebou má hektický víkend. Ještě v pátek se připravoval na jarní část druhé slovenské ligy v týmu FC Rohožník. Zranění Matúše Macíka však situaci rychle změnilo, a mladý brankář byl povolán zpět do Olomouce, aby se připojil k prvnímu týmu Sigmy pro maltské soustředění a Tipsport Malta Cup.

„Cesta na Maltu se upekla velmi rychle. Absolvoval jsem již dvoutýdenní přípravu v Rohožníku. V pátek večer kolem desáté hodiny mi volal pan Košař, že je Matúš Macík zraněný, a tak že se vracím do Olomouce. Sigma na to měla právo. Já jsem si rychle pobalil věci a jel zpět do Olomouce,“ usmál se dvacetiletý gólman.

S rychlým balením prý žádný velký problém neměl. „Jsem zvyklý vozit si s sebou kufřík, tak jsem to měl všechno po ruce. Bylo to narychlo, mrzelo mě, že jsem se nemohl rozloučit s klukama v Rohožníku, proběhlo to jen přes esemesku. Zabalil jsem pár věcí z nového bytu a vyrazil jsem,“ popsal.

Z nečekané změny v plánech na nejbližší týdny si těžkou hlavu nedělá. „Návrat do Olomouce beru jako výzvu. Budu se snažit podat co nejlepší výkony abych dokázal, že na ni mám,“ uvedl Trefil.

Zkušenosti z angažmá ve druhé slovenské lize si maximálně pochvaloval. „Měl jsem nějaké zprávy od Matúše Macíka a Juraje Chvátala, ale i tak jsem netušil, do čeho přesně jdu. Byla to však pro mě fantastická zkušenost. V Rohožníku jsem se naučil hodně po fotbalové stránce, ale i z hlediska osobního života. Posunul jsem se díky tomu na jinou úroveň,“ prohlásil Jakub Trefil. „V Rohožníku jsem pravidelně chytal, měl jsem tam výbornou pozici, díky čemuž jsem se dostal do národního týmu. Za to patří dík celému Rohožníku v čele s panem Karšayem (prezident klubu FC Rohožník – pozn. red.) a trenéry Szilárdem Némethem, panem Tóthem a trenérem gólmanů Karlem Dvořanem. Opravdu si toho vážím, že jsem tam mohl hrát,“ řekl Trefil.

Se zmiňovanou reprezentační dvacítkou si na podzim připsal například cenný triumf na Itálií. „Byl to velký zážitek. Hráli jsme proti úřadujícím mistrům Evropy. Hráli jsme u nich doma, přišlo se podívat dost diváků. Zápas to byl kvalitní. Já jsem byl rád, že jsem vůbec pozvánku dostal. Když se na to podíváme... Rohožník, malá vesnička, která hraje druhou slovenskou ligu a z ní se dostat do nároďáku a hned vychytat vítězství 2:1 nad Itálií, to je skvělé. Byla to pro mě super zkušenost. Snad v tom budeme pokračovat,“ usmál se talentovaný brankář, který ovšem zatím neví, kam povedou jeho další kroky.

„To těžko říct. Na posledních dnech vidím, že se všechno může změnit během minuty. Uvidíme, jak se situace vyvine, bude záležet i jak na tom bude Matúš Macík,“ dodal Jakub Trefil.


dsc00906.jpg
dsc00914.jpg

A tým - další aktuality:

Andrův stadion dnes ovládne Festival filharmonieAndrův stadion dnes ovládne Festival filharmonie
| 09.06.2023
Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri