Aktuality

Matúš Macík: První poločas byl výborný. Hráli jsme vyrovnanou partii

Matúš Macík: První poločas byl výborný. Hráli jsme vyrovnanou partii

17.07.2022 / A tým

Pod zaplněnou tribunou s příznivci Galatasaray si brankář Sigmy Matúš Macík udělal jméno hned při rozcvičce. Rozvášnění příznivci tureckého giganta jej pak během zápasu vyvolávali a po přípravném duelu v rakouském Hartbergu se s ním chtěli hromadně fotografovat.

„Je to vždy lepší, když jsou na stadionu nějací lidé. V tomto utkání jsem měl pocit, jako by šlo o ligový zápas. Fanoušci Galatasaraye povzbuzovali prakticky od rozcvičky, takže jsem si to užíval od první chvíle na hřišti. Během zápasu jsem to ale příliš nevnímal. Soustředil jsem se sám na sebe,“ řekl Macík po utkání, které skončilo nakonec porážkou Hanáků 0:2.

Sigma předvedla srdnatý výkon a dlouho držela žlutočervené na distanc. „Náš výkon byl podle mě výborný v prvním poločase. Před kluky klobouk dolů, předvedli perfektní výkon. Hráli jsme s Galatasaray prakticky vyrovnanou partii. Dařily se nám věci, které trénujeme. Naše příprava už není jen o běhání a kondiční přípravě, zařazujeme do ní prvky, které chceme přenést do ligy. Myslím, že tohle se nám první poločas dařilo,“ soudil Macík.

Až po přestávce rozhodl Galatasaray dvěma slepenými góly o svém vítězství. „Po změně stran Galatasaray trochu přidal. Jeho hráči začali hrát. Bylo to o tom, kdo dá gól. Oni si vypracovali nějaké šance a dali dva góly. My jsme si v první půli vytvořili jednu, dvě šance, které mohly skončit gólem, ale bohužel. Nepodařilo se,“ litoval Macík, který to měl při obou gólových situacích dosti složité.

„Myslím si, že většinou se dá něco dělat. Ale první gól… soupeř to trefil pěkně do víka. S tím jsem nemohl nic udělat. Mrzí mě druhý gól, protože míč jsem měl na ruce. Pokud bych ho trefil trochu lépe, tak jde míč mimo bránu. Takže tohle mě trochu mrzí. Ale jak už jsem pravil, jejich mužstvo si vypracovalo dvě tutové šance a dalo z nich dva góly,“ konstatoval slovenský brankář.

Teď už mužstvo míří k páteční generálce na ligu proti dalšímu tureckému soupeři Sivassporu, která se odehraje také v Rakousku, konkrétně v Lafnitzu od 18.00. A pak už začne mistrovská sezona.

„Ještě máme nějaký čas. Před námi jsou ještě dva týdny. Máme prakticky celý týden soustředění v Rakousku, čeká nás generálka… Jsou ještě věci, které chceme zlepšit. Máme na čem pracovat. Každý den se tomu věnujeme. Věřím, že mužstvo, které se letos poskládalo, má šanci na to, aby udělalo nějaký úspěch,“ uvedl Macík.


macik.jpg
macik-2.jpg

A tým - další aktuality:

Rozlosováno 3. kolo poháru. Sigmu čekají ZápyRozlosováno 3. kolo poháru. Sigmu čekají Zápy
| 23.09.2022
Sigmáci opět podpořili sbírku Zasukované tkaničkySigmáci opět podpořili sbírku Zasukované tkaničky
| 22.09.2022
Sigmáky čeká Zápas o dort ve Slatinicích. Dorazte na autogramiáduSigmáky čeká Zápas o dort ve Slatinicích. Dorazte na autogramiádu
| 19.09.2022
Odstartoval předprodej na Slavii. Zajistěte si lístky v předstihuOdstartoval předprodej na Slavii. Zajistěte si lístky v předstihu
| 19.09.2022
Jílek: Máme tři body z venku, takže za mě velká spokojenostJílek: Máme tři body z venku, takže za mě velká spokojenost
| 17.09.2022
Za první gól rád do kasy zaplatím, usmíval se střelec Denis VentúraZa první gól rád do kasy zaplatím, usmíval se střelec Denis Ventúra
| 17.09.2022
Hanácká mašina předčila Dynamo! Č. Budějovice - Sigma 0:3Hanácká mašina předčila Dynamo! Č. Budějovice - Sigma 0:3
| 17.09.2022
Áčko směřuje na jih Čech. V sobotu hraje proti DynamuÁčko směřuje na jih Čech. V sobotu hraje proti Dynamu
| 16.09.2022
Sigma se zúčastní festivalu Sportuje celá Olomouc – Finále! Sigma se zúčastní festivalu Sportuje celá Olomouc – Finále!
| 14.09.2022
Informace pro fanoušky cestující do Českých BudějovicInformace pro fanoušky cestující do Českých Budějovic
| 14.09.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná