Aktuality

Jílek: Máme tři body z venku, takže za mě velká spokojenost

Jílek: Máme tři body z venku, takže za mě velká spokojenost

17.09.2022 / A tým

Trenér olomouckých fotbalistů Václav Jílek měl po vítězném utkání v Českých Budějovicích radost. Jeho svěřenci sice do zápasu nevstoupili ideálně, následně se však do hry dostali a třemi přesnými zásahy si zajistili zisk tří bodů. "Úvod zápasu ještě s kluky budu řešit. Ten jim neodpustím. Jinak je ale samozřejmě budu chválit," pravil trenér na pozápasové tiskové konferenci. 

Jak hodnotíte výhru v Českých Budějovicích?

Katastrofální vstup do utkání. Bylo to jako ze špatného snu. Měl jsem pocit, že jsme ještě na předzápasové rozcvičce, protože našemu výkonu v úvodu scházelo naprosto vše: kvalita v pohybu, kvalita technického řešení, nabídky. Prostě vše špatně.

České Budějovice do utkání vstoupily hodně aktivně a agresivně. S velkým tlakem. Naštěstí z toho nevytvořily žádnou gólovou šanci. Naopak my jsme z prvního nebezpečného okamžiku dokázali skórovat, což nám hodně pomohlo.

Následně jsme reagovali změnou rozestavení, což byla klíčová věc, která nám pak dávala jistotu do další hry. Obraz hry byl diametrálně odlišný. Samozřejmě se vstřelenou brankou vzrostlo i sebevědomí hráčů. Tím, že jsme dali druhý gól do poločasu, tak jsme si udělali velmi dobrý základ pro vítězství.

O poločase jsem kluky nabádal, aby pokračovali v aktivitě. Abychom třetí brankou utkání rozhodli, což se splnilo. Je škoda, že jsme nevytěžili více z dobře rozjetých brejkových situací. Měli jsme jich velké množství.

Prosadili se nám hráči jako Honza Navrátil a Pavel Zifčák, takže nám vyšel záměr s nasazením těchto hráčů. Máme tři body z venku, takže velká spokojenost.

Čím si vysvětlujete, že vám vstup do zápasu tak nevyšel?

Nemám pro to moc vysvětlení. Určitě v tom hrála hodně aktivita soupeře. Jak jsme měli České Budějovice načtené, tak nehrály s takovou dávkou agresivity, nehrály takhle vysoko. To nás možná trochu zaskočilo. Pravdou je, že jsme ale pohybově vypadali velmi špatně. Nedostupovali jsme soupeře, byli jsme všude pozdě. Neměli jsme odražené míče, ztráceli jsme jednoduše balóny. Z naší strany nebyla v úvodu vůbec určitá míra koncentrace, s jakou jsme do zápasu chtěli vstoupit.

Úvodní branku jste vstřelili ze standardní situace. Připravovali jste se na ně v týdnu?

Když pominu jednu proměněnou penaltu, tak to byl náš první gól letos z útočné standardky. Jsem za to rád. V posledních utkáních jsme jich měli spoustu. Tím, že jsme měli náročnější týden, protože jsme hráli pohár v Uničově, jsme se v tréninku věnovali více standardním situacím. Připravovali jsme se konkrétně na České Budějovice. Chtěli jsme využít otevřeného prostoru. Jsem rád, že nám konečně nějaká standardka vyšla a dali jsme z ní vítězný gól.

Byl nevydařený vstup do zápasu o psychice?

Pro mě je to nevysvětlitelné. Mužstvo už má určitou zkušenost. Jsme v situaci, kdy každý bod má svoji váhu. Nejsme v jednoduché situaci. Nevím, zda je to o psychice a mentalitě… asi to s tím souviset nějak bude. Za mě je to velký vykřičník v tomhle utkání. Samozřejmě budu kluky chválit, tohle jim ale neodpustím. Je třeba s tímhle pracovat, příště nás to může stát body. Kdyby se v úvodu České Budějovice prosadily, mohli jsme tady dnes sedět úplně jinak.

České Budějovice doposud doma získaly pouze bod. Řešil jste tohle s hráči před utkáním?

My jsme doma také udělali jeden bod. Bohemians také myslím, stejně jako Mladá Boleslav. Ta sezona je v tomhle docela zvláštní. Týmy bodují daleko více venku. Upozorňoval jsem na to kluky. Nám ani nešlo o to, kdo hraje doma a kdo venku. Šlo nám o důležitost. Bylo evidentní, že stejně důležitý zápas to byl i pro Budějovice, kterým zápas nevyšel. Musím se zastat Jožky Webera, protože od 30. minuty musel čelit pokřikům fanoušků. Žádný trenér není kouzelník, aby po devíti kolech sestavil mužstvo, které bude válcovat soupeře. Mrzí mě to. I kvůli kultuře fotbalu, kdy se v 9. kole křičí, že má být trenér vyhozen. On taky má snahu, aby mužstvo hrálo co nejlépe a sbíralo body. To je z mé strany podpora pro trenéra, protože si myslím, že neodvádí špatnou práci. Dlouhodobě ji neodváděl nikde. Pro mě osobně to byla vnitřní kaňka na utkání.
A tým - další aktuality:

Startuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusyStartuje předprodej na Spartu! Můžete získat vánoční bonusy
| 05.12.2022
Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc Sigmáci v pondělí budou prodávat punče pro dobrou věc
| 04.12.2022
Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5Vysoká prohra v Tipsport lize. Sigma – Skalica 0:5
| 03.12.2022
Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici Druhý zápas Tipsport ligy. Sigma v Prostějově proti Skalici
| 02.12.2022
Sigma nastřílela Kvítkovicím čtyři gólySigma nastřílela Kvítkovicím čtyři góly
| 02.12.2022
Sigmu v pátek čeká přípravný zápas proti KvítkovicímSigmu v pátek čeká přípravný zápas proti Kvítkovicím
| 01.12.2022
Tradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosinceTradiční dobročinné punčování se Sigmou bude 5. prosince
| 28.11.2022
Nejbližší program Sigmy v závěru podzimuNejbližší program Sigmy v závěru podzimu
| 27.11.2022
Saňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápasSaňák: Rozhodla penalta, do ní to byl otevřený zápas
| 26.11.2022
Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4Sigma v poháru končí. V Liberci prohrála 1:4
| 26.11.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná