Aktuality

Za první gól rád do kasy zaplatím, usmíval se střelec Denis Ventúra

Za první gól rád do kasy zaplatím, usmíval se střelec Denis Ventúra

17.09.2022 / A tým

První gól v české lize a pochopitelně i v dresu olomoucké Sigmy zapsal v Českých Budějovicích do statistik záložník Denis Ventúra. Právě jeho zásah zcela otočil kormidlo zápasu, ve kterém Hanáci v úvodu tahali za kratší konec. Nakonec z toho byla jasná výhra 3:0 a důležité tři body do tabulky.

„Pro nás je to velká výhra. Je zajímavé, že venku se nám daří mnohem víc než doma. To bychom chtěli napravit, ale jsme rádi, že zvenku vozíme body a že nám to tam padá. Věřím, že v těch zlepšených výkonech budeme pokračovat,“ řekl slovenský středopolař, který nastoupil v základní sestavě poprvé od jiné třígólové výhry na Baníku.

Denisi, gratulace k výsledku. Jak hodnotíš dnešní zápas?

Budějovice na nás na začátku vlétly a vytvořily se velký tlak. Ať už ze standardek, nebo z autů. Bylo to těžké, ale zvládli jsme to. Stopeři to dobře odhlavičkovali, podržel nás i Kuba Trefil. Pak nám vyšla nacvičená standardka na zadní tyč. Byl jsem rád, že jsem to tam uklidil a vstřelil gól. Další krásné góly přidali kluci. Po tom třetím už jsme měli zápas ve svých rukách.

Tvůj gól byl z nacvičeného signálu, přesto, nepřekvapilo tě, že jsi měl až tolik prostoru?

Vlastně ani ne. Nabíhal jsem si tam a doufal, že míč tam přijde. Kousek k tomu měl i Vít Beneš, který mohl hlavičkoval. Pak to propadlo, našel jsem si prostor a zakončil.

Byl to tvůj první gól v české lize. Bude tě to něco stát?

Myslím, že určitě ano. Nevím přesně kolik, ale rád do kasy zaplatím. Jsou to pozitivní příspěvky.

Mohl jsi dát ještě jeden gól.

To už bylo na konci. Síly pomalu docházely. Otevřel se mi tam prostor, zkusil jsem to, ale zaklonil jsem se a šlo to vysoko nad. Mohl jsem určitě zakončit lépe, ale nevyšlo to.

Jak si vysvětluješ nevýrazný úvod zápasu, kdy měly Budějovice tlak?

Myslím, že ten tlak vycházel hlavně ze standardek a pak to opticky vypadá. Myslím, že na míči nebyli až o tolik aktivnější. Dobře, že jsme to celé ustáli a nedostali gól. Pak jsme to mohli otočit.

Do pohody vás dostal až první gól.

Určitě. To nás uklidnilo. Víc jsme si dali balon do nohy. Ještě víc pak uklidnil situaci druhý potvrzující gól do šatny. V kabině jsme si řekli, že musíme ten náskok udržet, nevymýšlet a zvládnout to tady za každou cenu.

Zápas byl hodně důležitý i vzhledem k tomu, kde jsou Budějovice a kde Sigma…

Rozhodně ano. Když se na tabulku podíváte, tak to byl takový ten zápas o šest bodů. Pro nás velká výhra. Je zajímavé, že venku se nám daří mnohem víc než doma. To bychom chtěli napravit, ale jsme rádi, že zvenku vozíme body a že nám to tam padá. Věřím, že v těch zlepšených výkonech budeme pokračovat.


cb-a-privnipolgoal-6.jpg
cb-a-privnipolgoal-7.jpg
cb-a-privnipolgoal-8.jpg
cb-2polocas-20.jpg

A tým - další aktuality:

V prodeji vstupenky na sobotní zápas proti Mladé BoleslaviV prodeji vstupenky na sobotní zápas proti Mladé Boleslavi
| 02.10.2023
Jílek: Vyloučení nás zastavilo. Škoda, že jsme nedali kontaktní gólJílek: Vyloučení nás zastavilo. Škoda, že jsme nedali kontaktní gól
| 30.09.2023
Beneš: Ani v deseti jsme za stavu 0:2 nepůsobili odevzdaněBeneš: Ani v deseti jsme za stavu 0:2 nepůsobili odevzdaně
| 30.09.2023
Hanáci v oslabení na Ostravu nestačili. Sigma – Baník 0:3Hanáci v oslabení na Ostravu nestačili. Sigma – Baník 0:3
| 30.09.2023
Pozor, vyrazte na zápas včas a vyhněte se dopravním komplikacímPozor, vyrazte na zápas včas a vyhněte se dopravním komplikacím
| 29.09.2023
Očekávaná bitva na Andrově stadionu. Sigma v sobotu vyzve BaníkOčekávaná bitva na Andrově stadionu. Sigma v sobotu vyzve Baník
| 29.09.2023
Pospíšil: Na zápas se těšíme. Doufám, že nám naši fanoušci pomohouPospíšil: Na zápas se těšíme. Doufám, že nám naši fanoušci pomohou
| 28.09.2023
Program týmů Sigmy: Áčko doma proti Baníku, B-tým s DuklouProgram týmů Sigmy: Áčko doma proti Baníku, B-tým s Duklou
| 27.09.2023
Děti na Sigmu! Přijďte nás podpořit v sobotu proti Baníku! Děti na Sigmu! Přijďte nás podpořit v sobotu proti Baníku!
| 26.09.2023
Nabitá fanzóna před Baníkem! Občerstvení, autogramiáda a soutěžeNabitá fanzóna před Baníkem! Občerstvení, autogramiáda a soutěže
| 25.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná