Aktuality

Sigma změří dnes síly s dánským Aalborgem

Sigma změří dnes síly s dánským Aalborgem

18.01.2022 / A tým

První duel na Tipsport Malta Cupu čeká v úterý na fotbalisty Sigmy Olomouc. Na národním maltském stadionu Ta‘ Qali změří síly od 20 hodin s dánským klubem Aalborg BK. Utkání vysílá přímým přenosem stanice O2 TV Fotbal. Sledování bude možné i přes stream na stránkách Tipsportu.

Do utkání budou připraveni po zdravotní stránce všichni hráči, které Sigma na soustředění má.

„Určitě se nezapojí do hry úplně všichni, zátěž rozprostřeme do více zápasů. Zápas bereme vážně. V podstatě jako mistrovské utkání. Dopoledne sice máme trénink, nebude to jen klasické rozcvičení, na druhou stranu ani žádná velká intenzita,“ řekl Jiří Saňák, asistent hlavního kouče Václava Jílka.

„Chceme se prezentovat naší hrou. Tím, co drilujeme na trénincích. Po Trenčínu, kdy se nám hlavně první poločas moc nepovedl, si budeme chtít zvednout renomé. Především výkonem, protože ten při dlouhodobějším opakování zaručuje i výsledky,“ doplnil.

Dánský Aalborg BK je tradičním účastníkem dánské nejvyšší soutěže. Čtyřikrát v historii dokázal získat mistrovský titul a v sezonách 1995/96 a 2008/09 si zahrál dokonce v základní skupině Ligy mistrů. Třikrát klub ovládl dánský pohár. Naposledy v sezoně 2013/14, kdy oslavil dokonce double.

Jedním z nejslavnějších odchovanců je bývalý reprezentant Jesper Grønkjær, který si posléze v kariéře zahrál třeba za Ajax Amsterdam, londýnskou Chelsea či Atlético Madrid. V Aalborgu začal svou kariéru také Joakim Mæhle, aktuálně hráč italské Atalanty Bergamo.

V minulé ligové sezoně obsadil Aalborg sedmou příčku. V té aktuální je na čtvrté pozici se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Midtjylland.

„Dány jsme sledovali. V soutěži většinou hráli v rozestavení 3-5-2. Je to hodně houževnatý soupeř. Hází hodně dlouhých autů. Bude to zarputilý, agresivní, hodně fitness soupeř. Přitom fotbalový a takticky vyspělý,“ dodal Saňák.

Na utkání si samozřejmě můžete vsadit u sázkové kanceláře Tipsport. Jak vidí šance obou klubů její bookmakeři?
A tým - další aktuality:

Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná