Aktuality

Chromý: Škoda, že jsme vedení neudrželi. Hrát proti deseti je ošidné

Chromý: Škoda, že jsme vedení neudrželi. Hrát proti deseti je ošidné

18.09.2022 / B tým

Fotbalisté B-týmu Sigmy remizovali v 9. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Duklou Praha 2:2. "Kluci byli po utkání zklamaní, Dukla však byla na zápas dobře připravená. A hrát proti deseti je hodně ošidné," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Augustin Chromý. "V tabulce pravdy jsme na nule, čehož si osobně hodně vážím," dodal. Jeho tým ani v pátém domácím utkání neprohrál. 

Nad Duklou jste dvakrát vedli, soupeř ale vždy srovnal. Doma jste však znovu udrželi neporazitelnost. Jak zápas hodnotíte?

Utkali jsme se s velice silným soupeřem. Se slavným jménem. Hrát s Duklou Praha je malý svátek pro kluky i pro mě. Pro soupeře to také určitě byl dobrý zápas. Bylo vidět, že se na nás nachystali velmi dobře. Zápas se musel líbit i divákům, snad výjimkou jedné věci. Je škoda, že jsme neuhráli tři body.

K soupeři mám velký respekt. Dostali jsme se do vedení, bylo však vidět, že soupeř byl mnohem zkušenější a vyzrálejší. Neuměli jsme změnit rytmus hry. Za stavu 1:0 jsme to pořád hnali jako na dostizích. Oni, když prohrávali 0:1, tak to chtěli rozběhnout a vyrovnat. My jsme naopak neuměli ubrat.

Gól jsme dostali ze standardní situace, což by se nemělo stát. Dal ho hráč, který měl být hlídaný osobně. Byl to jeden z hráčů, na kterého jsme plánovali osobní bránění. Kluky bych naopak chtěl pochválit za to, jak po většinu zápasu ubránili Matějku, což je nejnebezpečnější hráč Dukly. Spolu s Kimem vytvořil velice údernou dvojici.

Je škoda, když jsme vedli 2:1 a soupeř šel do deseti, že jsme výsledek neudrželi. Chyběl nám větší klid na míči, a dát hru více do šířky. Tohle se nám dařilo jen zčásti. Vždy přišla nějaká hloupost, ale to těžko vyčítat hráčům, kteří ve druhé lize mají odehráno jen pár zápasů. Je to přirozený proces.

Faktem je, že jsme se v tomto utkání vrátili k sestavě, s níž jsme začínali. To znamená se Slámou na levé obraně, Spáčilem v záloze, Matouškem a Šípem. S touhle sestavou jsme uhráli nejvíce bodů. Byli jsme díky tomu schopni se Dukle vyrovnat.

Kluci jsou po zápase zklamaní z toho, že neuhráli tři body. Jedeme ale dál. V tabulce pravdy jsme na nule po devíti zápasech. Vážím si toho. Pro nás je to slušný počin. Po reprezentační přestávce nás čekají těžké zápasy proti Příbrami a Slavii. Budeme dál pracovat tak, abychom zápas zvládli ještě lépe.

Budete něco vyčítat brankáři při gólu na 2:2?

Brankáři nic vyčítat nebudu. On za inkasovaný druhý gól nemohl. Došlo k několika chybám. Byli jsme nachystaní na otočení hry. Míč jsme ztratili, místo abychom jej dostali do pravé strany. Filip Slavíček byl hodně vysunutý. Přišli jsme o míč, Michal Vepřek se jej snažil vypíchnout, ale měl krátkou nohu.

To jsou věci, které k fotbalu patří. S kluky si vše rozebereme. Na inkasovaném gólu se vždy podílí více hráčů, k tomu se přidá třeba i nešťastný odraz. Přímo konkrétním hráčům však nic vyčítat nebudu. Podívejte se třeba na Ligu mistrů, jaké tam kolikrát padnou góly, nebo jaké kiksy udělají i lepší hráči.

My tady pracujeme s mladými hráči, kteří se ještě mají hodně co učit. Vedeme je k disciplíně a herní zodpovědnosti, ale některým věcem se hold nevyhnete. Ještě bych chtěl zmínit Adedira, kterého Dukla poslala do hry krátce před gólem na 2:2. Vzít mu míč, to byl pro nás obrovský problém. Čekal jsem, že bude hrát v základní sestavě Dukly.

Proti Vlašimi hrál a byl k neudržení. Je na míči hodně silný. I když ho kluci zdvojovali, tak byl schopen se jednoho zbavit silou a přes druhého přejít. Těžko jim mohu tohle vyčítat. Sice srdnatě bojovali, ale v některých momentech jim schází zkušenosti. Poctivost při bránění u nich vidět byla, ale jsou hráči, kteří se těžko hlídají. Sice jsem byl rád, že Adedir nenastoupil v základní sestavě, ale na druhou stranu pozor. Šel do hry čerstvý a na konci nám dělal velké problémy.

Po změně stran jste zahrávali hodně standardních situacích. Při jejich rozehrání jste však příliš úspěšní nebyli.

Je to i o charakteru utkání. Na tréninku např. Michal Galus standardky kope dobře. A při té poslední, co zahrával proti Dukle, tak jsem mu hodně věřil, že je schopen proměnit. Na tréninku z deseti trestných kopů jich osm dá do šibenice. Nechytatelně. Tady, protože kopal o dva, tři metry dál, se snažil míč více přitlačit. Bohužel překopl. Projevuje se to, že hráč je pod větším tlakem, ve stresu z vývoje zápasu, unavený atd. Je to i trochu o zvyku. Když půjde kopat popáté, věřím tomu, že to trefí tak, jak jsem zvyklý na tréninku.

Nečekal jste od svého týmu, že si proti deseti a za stavu 2:1 výsledek lépe pohlídá?

Hrát proti deseti je velice ošidná věc. Soupeř jde více k sobě, stáhne se. Těžko se to prokombinovává. V takovém případě je třeba hru více roztáhnout. Hráči s tímhle musejí mít větší zkušenost. I proto jsme do zápasu nasadili v závěru Honzu Fialu. On je schopen v souboji jeden na jednoho fantasticky přejít přes protihráče. Hrál však proti němu Kim, který hodně dobře bránil. Měli jsme však více situací. Dobré akce z levé i pravé strany. Něco stačilo lépe dohrát. Gól byl na spadnutí. Musím však uznat, že i soupeř měl podobné akce. Při útočné standardní situaci nerozhoduje, zda máte o hráče víc, nebo míň.

Jak jsou na tom Štěpán Langer a Tadeáš Stoppen?

Štěpán nám hodně chybí. Zejména v dohrání zápasu. Fantastický výkon předvedl Tomáš Zlatohlávek, který pro tým hodně pracoval. Odehrál velice dobrých 93 minut. Chytrost Štěpána nám hodně chybí. Bohužel teď je mimo kvůli onemocnění. Hodně se to s ním vleče. Už jsme jej přece pomalu rozehrávali. Věřím, že kdyby proti Dukle hrál, tak by byl schopen v šestnáctce soupeře zachovat svůj pověstný klid. Bohužel je stále ve stavu nemocných.

Tadeáš Stoppen již chodí na rehabilitace a s kondičním trenérem se začal připravovat. Pomalu se do toho snad dostane, aby alespoň nějaký zápas odchytal.

 
B tým - další aktuality:

Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý
| 05.06.2023
Sezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekordSezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekord
| 01.06.2023
Chromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských SChromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských S
| 28.05.2023
B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0
| 28.05.2023
B-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou SpartyB-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou Sparty
| 27.05.2023
Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil AmasihoChromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho
| 24.05.2023
Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3
| 24.05.2023
Béčko ve středu vyzve na Andrově stadionu TáborskoBéčko ve středu vyzve na Andrově stadionu Táborsko
| 23.05.2023
Béčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasuBéčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasu
| 20.05.2023
Béčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s VyškovemBéčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s Vyškovem
| 19.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri