Aktuality

Lukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobře

Lukáš Greššák: Trnava tu má mladý tým, ale s Tirolem hrála velmi dobře

20.01.2022 / A tým

Na podzim se záložník Lukáš Greššák dostával dlouho ze zranění třísel. Fit byl až v listopadu. Naskočil do závěru ligové soutěže, ale teprve v zimní přestávce se dostává pořádně do kondice a formy. Na soustředění na Maltě se uvedl parádním gólem do sítě Aalborgu. Pohovořil ale i o dalším soupeři Sigmy na Tipsport Malta Cupu – Spartaku Trnava, kde prožil největší úspěchy své kariéry.

 

Lukáši, jak se ti zatím líbí na Maltě?

Zatím je všechno velmi dobré. Jsme ve stejném hotelu jako minulý rok. Zlepšily se ale podmínky na hřištích. Je radost na těch trávnících trénovat. Není absolutně žádný problém. Všechno je super.

Přeje nám i počasí. Šestnáct, sedmnáct stupňů, to je oproti mrazům doma velký rozdíl, že?

Přesně tak. Máme zprávy, že doma se počasí kazí. Zima se posouvá, Vánoce míváme bez sněhu a když má začít liga, tak sněží. S tréninky by to bylo složité. Tady naopak zasvítí sluníčko, občas trošku zaprší, ale podmínky pro trénování jsou perfektní.

Ty sám jsi soustředění na Maltě začal ve velkém stylu. Po krásné akci jsi se trefil proti Aalborgu. Vychutnal sis ho?

Viděl jsem ho vlastně pořádně jenom jednou, když jste mi ho tady ukazovali. Popravdě řečeno jsem měl i trochu štěstí. Pěkně to vyšlo při kličce a pak i při té střele. Možná vypadalo, že to šlo k tyčce za háčky, ale bylo to dost do středu. Byl jsem trochu překvapený, že to tam padlo. Jsem ale samozřejmě rád. Byl to důležitý gól, protože nás uklidnil. S tím jsme mívali často problémy, když jsme vedli 1:0, abychom přidali druhý gól.

Nakonec to skončilo jasně 3:0. Možná až trochu nečekaný výsledek, souhlasíš?

Asi to byl trochu nečekaný výsledek. Byla to ale tvrdá práce. Dostali jsme trochu „sprda“ za předchozí zápas v Trenčíně, protože tam to vůbec nebylo podle našich představ. Jsem moc rád, že jsme podali takový výkon jako mužstvo. Žádný hráč nevypustil vůbec nic. Bylo to hodně o běhání, protože Aalborg s míčem hodně silný. Ale viděli jsme, že týmový výkon na ně platí a může platit i na další soupeře.

 

 

Ty sám jsi prožil docela komplikovaný podzim. Dlouho tě brzdily zdravotní problémy.

Už na jaře jsem měl problémy. Na jaře jsem absolvoval první operaci. V přípravě to vypadlo už dobře. Odtrénoval jsem, ale pak druhá operaci. Hodně lidí mi říkalo, že se dám do kupy rychle, ale nakonec to vyšlo až na listopad. Teď jsem rád, že už to drží. Zvládám stejné dávky jako ostatní kluci. Nemám žádné úlevy a můžu trénovat.

Za cíl si dáváš vybojovat místo v základní sestavě?

Určitě ano. Příprava je právě na to, aby se makalo a je třeba se o sestavu bít. Máme hodně široký kádr, doma ještě zůstali zranění hráči. Ale to je jedině dobře, konkurence v mužstvu musí být.

Trenér Jílek po Aalborgu mluvil o tom, že ještě potřebuješ trochu dotrénovat po fyzické stránce, abys dokázal využít všechny přednosti. Kolik do ideálu schází?

O nějakých procentech bych mluvit nechtěl. Jsme taky ještě pořád v přípravě. Nakonec v zápase s Aalborgem jsem měl křeče někdy v 70. minutě, tak ještě něco doběhat musím. Je naprostá pravda, že když je hráč připravený fyzicky na 100 procent, tak si dovolí víc. Najednou si uvědomí, že zvládne udělat na hřišti daleko víc. Tři, čtyři pohyby navíc. Dokáže brát věci na sebe.

Dalším naším soupeřem na turnaji bude Trnava. Je to pořád ještě tak trochu tvůj tým? Berou to tak i ostatní spoluhráči.

Vlastně nevím, jestli to tak brali, když jsme proti Trnavě hráli. Asi to moc neřešili, že jsem v Trnavě hrával. Prožil jsem tam krásné časy. Mistrovský titul, Evropskou ligu. Ještě jsem patřil k důležitým hráčům, kteří to táhli. Byl jsem kapitánem. Pro mě to byl dosavadní vrchol kariéry, i když ještě nechci končit a ještě se třeba něco stane. Trnavu pořád sleduji a když jdeme proti nim, tak se snažím namotivovat tak, aby byl můj výkon ještě lepší než jindy.

Jak se Trnava proměnila?

Za dobu, co jsem pryč se změnilo dost. Vyměnil se majitel, měnili se trenéři. Je tam dost nových mladých hráčů. Samozřejmě Maťo Škrteľ, což je velká osobnost celého slovenského fotbalu. Bylo to vidět i v lize. Když nastoupil, tak Trnava nedostala několik zápasů gól, i když to samozřejmě nebylo jen ním. Celý tým hrál pěkný fotbal, velkou zásluhu má určitě i trenér Gašparík, který přinesl něco nového. Posunul Trnavu do pozice, ze které musí být fanoušci spokojení. Mají velkou šanci zabojovat o titul.

V kádru jsou ještě hráči, se kterými jsi za Trnavu nastupoval?

Je tam Janko Vlasko, Dobo Rusov v bráně. Dominik Takáč, Mikovič. Dobře znám i trenéry. S Michalem Gašparíkem jsme hráli proti sobě, když byl ve Skalici. Vedoucí Martin Bohunický i trenér brankářů Pali Kamesch, kondiční trenér David Moravec. Ještě tam to jádro je. Na hotelu jsme se potkali, prohodili pár slov.

Co tedy o soupeři víme?

Na Maltě mají trochu obměněný kádr. Co jsem se bavil s klukama od nich, tak měli nějaké zdravotní problémy. Možná i covid zaúřadoval, nechtěli nic riskovat, tak vzali mladé hráče. Ti ale zase proti Tirolu ukázali, že nás nečeká nic lehkého. Mile překvapili, nebyl vidět žádný velký rozdíl. Zahráli velmi dobrý zápas.


gressak.jpg
Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
navratil-zahradnicek-jemelka-gressak-poulolo.jpg
benes-gressak-pablo.jpg
skopal-gressak-breite-chvatal-navratil.jpg

A tým - další aktuality:

Andrův stadion dnes ovládne Festival filharmonieAndrův stadion dnes ovládne Festival filharmonie
| 09.06.2023
Václav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu RůskaVáclav Jílek o sezoně, odchodu Chytila i návratu Růska
| 08.06.2023
Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri