Aktuality

S podzimem jsme spokojeni, řekl trenér sedmnáctky Krajčovič

S podzimem jsme spokojeni, řekl trenér sedmnáctky Krajčovič

20.12.2022 / Ostatní

Sedmnáctka Sigmy zakončil první polovinu sezony na čtvrté příčce. Výše už jsou pouze výběry Sparty, Ostravy a Slavie. „Myslím, že můžeme být spokojeni. Můj osobní cíl je, že bych se chtěl pohybovat se svými týmy mezi prvními pěti. V celostátní lize je velká konkurence. Čtvrté místo reálně odpovídá reálně tomu, jaké výkony jsme předváděli,“ zhodnotil postavení svého týmu trenér Jan Krajčovič.

Na vedoucí Spartu ztrácí sedmnáctka sedm bodů. Za Baníkem je však pouze o dva body zpět, za Slavií jen o skóre. „Pořád se držíme na dostřel Spartě. Doufám, že na jaře se budeme ještě prát o vyšší příčky. Směrem ke druhé polovině je čtvrté místo dobrý základ,“ pokračoval Krajčovič.

Právě mladší dorost Sparty byl jedním ze tří soupeřů, na kterého Hanáci na podzim nestačili, když na jejím hřišti prohráli 2:3 „Oboustranně to bylo výborné utkání. Byť jsme prohráli, potěšilo mě, jak jsme se prezentovali.“

Nejvyšší výhru první poloviny sezony si Krajčovičův tým připsal na hřišti Českých Budějovic, kde zvítězil 8:2. „Vyšlo nám vše, na co jsme sáhli. Nejvíce si však cením domácí výhry 1:0 nad Slavií. Kluci v tomto utkání předvedli své osobní maximum co se týče organizace hry, hry do defenzivy a aktivní hry směrem dopředu. Ukázalo nám to, že se v soutěži můžeme rovnat komukoliv.“

Nejlepším střelcem týmu na podzim byl Kryštof Judas, autor osmi přesných zásahů. Jen o jeden méně si připsal stále teprve patnáctiletý Matyáš Nechvátal. „Celý tým byl důležitý. Samozřejmě v něm máme individuality, které táhnou ofenzivu. Jsou ale i pracanti v záloze, kteří třeba nejdou vidět, jsou pro nás ale ohromně důležití z hlediska organizace hry týmu,“ pokračoval Krajčovič, který do zápasů nasadil dvaadvacet hráčů. Nejvíce vytížení z hlediska minutáže byli Václav Zahradníček, Kryštof Judas a Daniel Kubát.

„Chtěl bych, aby kluci rostli a posouvali se dál. Ať už co se týče individuálních dovedností, kondiční stránky a mentální připravenosti. Budu samozřejmě hodně rád, pokud se nám podaří zakončit sezonu na medailových pozicích,“ vypíchl Krajčovič závěrem cíle do druhé poloviny sezony.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri