Aktuality

Zklamaný Jílek: Budeme muset udělat změny

Zklamaný Jílek: Budeme muset udělat změny

21.08.2022 / A tým

Ochraptělým hlasem odpovídal trenér Sigmy Václav Jílek po porážce 1:2 se Slováckem na dotazy novinářů. Dlouho a trpělivě. Rozohnil se hlavně, když popisoval některé detaily z nepovedeného výkonu jeho svěřenců, zejména ve druhém poločase.

„Jsem zklamaný, protože ve druhém poločase byl velice slabý projev mužstva. Slovácko přidalo na odvaze a agresivitě a působilo mnohem energičtějším dojmem. My jsme nebyli schopni na to reagovat a hráčům to budu určitě vyčítat," uvedl kouč.

„Pořád věřím, že mužstvo má na víc, než předvádí. V přípravě a v prvním utkání ukázalo, že kvalitu má. Teď je na nás, abychom ji z mužstva vytáhli. Nelze hledat alibi,“ řekl Jílek.

Se Slováckem jste v půli vedli, ale nakonec znovu končíte bez bodu. Jak zápas hodnotíte?

Těžko se to hodnotí. Druhé domácí utkání, druhá porážka. Úspěšný vstup, myslím výhru na Baníku, je celkově zničený. První poločas jsme byli lepší, byli jsme aktivní. Po penaltě jsme vedli 1:0. Energie a mentalita zápasu měla jít s námi. Soupeř však prostřídal a poslal do zápasu větší kvalitu. Jsem zklamaný, protože ve druhém poločase byl velice slabý projev mužstva. Slovácko přidalo na odvaze a agresivitě a působilo mnohem energičtějším dojmem. My jsme nebyli schopni na to reagovat a hráčům to budu určitě vyčítat. Za stavu 1:1 i 1:2 bych čekal, že přijde reakce a budeme se o výsledek více rvát. Diváci byli po většinu zápasu pozitivní, nakonec však začali pískat, protože to z mužstva vycítili. Je to na zamyšlení. Budeme s tím muset něco udělat, protože oba domácí zápasy byly špatné. Pořád věřím, že mužstvo má na víc, než předvádí.

Těžko se dostáváte do šancí. V čem to vidíte?

Je to i kvalitou našeho řešení. Dnes tam vůbec nebylo málo situací, kdy jsme získali míč a nebyli pak nic schopní dohrát. Vybavím si třeba situaci zkraje druhého poločasu, kdy jsme šli tři na dva a nebyli jsme ani schopní ohrozit branku soupeře. Vzal bych, kdyby to Honza Navrátil vzal na sebe a zakončil, případně tedy Mojmíra našel tak, aby byl schopný to uklidit. Kvalitu ve finálním řešení teď nemáme.

Slovácko udělalo v sestavě celou řadu změn. Počítali jste s tím?

Zpočátku jsme si mysleli, že těch změn bude hodně, protože vidina Konferenční ligy je velké lákadlo. Pak zase, že jich tolik nebude. Nakonec jich Martin Svědík udělal hodně. Když jsem ale viděl Tomiče nebo Doskiho, tak to byla vysoká ligová úroveň. Přesto si myslím, že první poločas v našem podání nebyl špatný. Neříkám, že tam byly čisté brankové příležitosti, ale byla tam aktivita. Nevybavuju si, že by Slovácko mělo střelu na branku. Chtěli jsme v tom pokračovat. Příchodem Petržely a Havlíka dostal soupeř na hřiště velkou kvalitu a to si myslím, že rozhodlo.

Co jste říkal výkonu mladého brankáře Trefila? Byl u gólů bez viny?

Góly jsem viděl jen v krátkosti. U prvního si myslím, že nebyl problém v Trefilovi. Sinjavskij to dobře dostal až na zadní tyč a brankář nemůže být odcouvaný z té přední, aby mu tam něco nespadlo. Viděl jsem tam spíš problém v bránění Mihálika Ondrou Zmrzlým. Myslím, že měl dokonce v první fázi balon na hlavě. Tam se ukázal ten rozdíl. My tam musíme jít jak zvířata a udržet hráče na zádech. Mihálik tam šel s větším důrazem. Přesně v tom nás Slovácko předčilo. To je pro mě zklamání. Stejně jako reakce mužstva na druhý gól.

Jak jste se rozhodovali, jestli postavíte do branky právě Jakuba Trefila?

Bylo to celkem jednoduché rozhodování. Fendrich přišel na začátku týdne a byl delší dobu bez zápasu i týmového tréninku. Byla by hloupost, kdybychom ho tam rovnou poslali. Tomáš Digaňa taky za sebou neměl ostrý zápas, naopak Trefila jsme viděli ve všech třech zápasech béčka a tam podal velmi dobré výkony.

Uděláte do dalších zápasů výraznější změny v sestavě?

Musíme do toho sáhnout. Ale je to otázka herního způsobu, herního rozestavení i personálního obsazení. Určitě budeme volit takové hráče, o kterých budeme přesvědčení, že na hřišti nechají ze sebe maximum. Devedesát pět procent je málo a sto procent jsem ve druhém poločase postrádal. Někdy to bolí, ale pak za to jste odměnění. My jsme dnes nebyli, protože ve druhém poločase jsme to nesplnili.

Hledáte ještě nějaké hráče?

Samozřejmě odešel Venca Jemelka, zranění jsou Macík a Ventúra, což je silné trio, se kterým jsme počítali. Jsou to tři hráči, kteří mají sílu a viděli jste, jak bylo vidět, když za Slovácko nastoupili do druhého poločasu Petržela, Havlík a Mihálik. Taky se obraz hry změnil. Ale my to musíme rozložit na ostatní. Nám přinesli i střídající hráči málo kvality.

Nemrzí vás, že odešel Václav Jemelka bez hráčské kompenzace?

Bavili jsme se o tom. Řekli jsme si nějaké noty. Máme ještě 14 dnů, abychom do té pozice případně někoho přivedli. Aktuálně ale tady máme trojici stoperů, kteří jsou prověření, takže věřím, že jsou schopní jeho roli zvládnout. Na druhou stranu v posledních dvou zápasech nám Jemelka chyběl. I s ohledem na to, co pak předvedl v Plzni, dokázal, že dorostl do vynikajícího stopera a ne nadarmo je v reprezentaci. S tím si ale prostě musíme poradit. Na to, abychom udělali stejného bombarďáka jako je Jemelka, momentálně možnosti nemáme. Ale pracujeme. Nejsme spokojení s tím stavem, který je. Tipů jsou desítky, ale okolností, které musíme zvažovat, je taky dost. Hledáme, děláme na tom. Ale stejně se s tím musíme vypořádat sami. Nelze hledat alibi. Máme mužstvo, které v přípravě a v prvním utkání ukázalo, že kvalitu má. Teď je na nás, abychom ji z mužstva vytáhli.

Co třeba sáhnout do béčka, kterému se daří?

Vím, jak to myslíte, ale zase srovnávat zápas proti Slovácku nebo proti Prostějovu je složité. Jsou to diametrálně odlišné zápasy. Je otázka, jak by se s tím kluci popasovali. Že bychom teď vyházeli sedm hráčů a postavili sedm hráčů z béčka, to by nebylo úplně racionální.

Jak jsou na tom zranění hráči?

Macík ještě bude nejméně tři týdny stát. Košťál s Ventúrou už jdou do plného tréninku.

Věříte, že Ventúra by mohl být řešením problémů?

Je to hráč s přesahem do útočné fáze. Je to pohybová aktivita. Lukáš Greššák měl určité úkoly. Slibovali jsme si od něj, že bude vyhrávat první obranné hlavičky. Ve druhém poločase už měl ale vyhraných soubojů s Mihálikem a Kozákem málo. Soupeř sbíral balony a pro nás to byl problém. Ventúra je trochu jiný hráč. Dokáže přečíst hru, vybrat i překvapivé řešení. Věřím, že by nám pomohl. Ale také je třeba vidět, že delší dobu stál. Týden do dalšího zápasu je krátká doba.
A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná