Tipsport.cz

Aktuality

Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl

Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl

22.01.2022 / A tým

Pět minut chybělo do konce utkání Sigmy s Trnavou. Hanáci stáhli dvougólové manko, které na slovenského soupeře nabrali v prvním poločase, a pak se postavil k trestnému kopu kousek za šestnáctkou Ondřej Zmrzlý a parádní ranou rozhodl o vítězství Olomouce v utkání i v celém Tipsport Malta Cupu!

Po vítězství 3:2 nad Trnavou už Sigmě bez ohledu na výsledek posledního duelu s rakouským WSG Tirol triumf nikdo nevyfoukne!

Na oslavy to přitom zpočátku moc nevypadalo. Ani dva góly Alexe Ivána z úvodní dvacetiminutovky ale Sigmu do kolen neposlaly.

„I když jsme prohrávali 0:2 tak jsme byli v zápase. Byli jsme na míči a vytvářeli jsme si šance. Ukázali jsme charakter. Je pro nás povzbuzení, že jsme to otočili. Dokázali jsme si, že to zvládneme otáčet. Ale věřím, že v lize spíš budeme my, kdo vstřelí první gól a povede,“ vykládal Ondřej Zmrzlý, který byl nakonec s bilancí jeden gól a jedna asistence jednou z rozhodujících postav zápasu.

V prvním poločase přihrál na kontaktní gól Kryštofu Daňkovi a v závěru, jak už bylo řečeno rozhodl. Kroucená rána okolo zdi byla znamenitá. Kus práce odvedl i clonící obránce Vít Beneš. „Den před zápasem jsme trestňáky trénovali a popravdě to tam moc nelítalo,“ přiznal dvaadvacetiletý odchovanec Sigmy.

„Rozbili tři panáky,“ práskl trenér Václav Jílek s úsměvem.

„Pablo si ze mě dělal srandu, že to ani nemám kopat. Jsem rád, že jsem mu dokázal, že neměl pravdu,“ culil se i Zmrzlý, který však dobře věděl, že jeho výkon měl i přes více než solidní produktivitu i dost rezerv.

 

 

„Do útoku bych chtěl takhle hrát každý zápas. V defenzivě jsem ale nebyl dnes tak dobrý. Alex Iván mi tak dělal docela problémy. Hlavně v prvním poločase byl výborný s míčem a hodně rychlý. Jsem rád, že jsem to týmu mohl vrátit aspoň v ofenzivě,“ prohlásil Zmrzlý a vedle sedící kouč Jílek jen přikyvoval.

Sigma by díky vítězství v letošním ročníku měla jako obhájce startovat na maltském turnaji i za rok. Zmrzlého však ale nejspíš za to, že Sigmu kvalifikoval, nejspíš žádná prémie nečeká. „O ničem nevím. Ale pokud se něco takového objeví, tak by to bylo super,“ usmál se mladý fotbalista.

 

Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
A tým - další aktuality:

Chvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasuChvátal po nominaci do repre: Snad se dostanu i do zápasu
| 23.05.2022
Manažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupechManažer Minář o sezoně, Hubníkovi s Vepřekem, Daňkovi i přestupech
| 20.05.2022
Áčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v RakouskuÁčko Sigmy zahájí přípravu 20. června. Soustředění bude v Rakousku
| 20.05.2022
Ligové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda MacíkLigové statistiky: Rekordní počet střelců, šest noviců, hvězda Macík
| 16.05.2022
Stoppen po premiéře: První gól bych asi chytilStoppen po premiéře: První gól bych asi chytil
| 13.05.2022
Jílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představámJílek: Naše hra v závěru sezony se blížila mým představám
| 13.05.2022
Sigma v závěru přišla o výhru a končí osmáSigma v závěru přišla o výhru a končí osmá
| 13.05.2022
Hanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do BoleslaviHanáky čeká poslední zápas sezony! Sigma jede do Boleslavi
| 12.05.2022
Na Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo GonzálezNa Sigmu nezapomenu, budu jí dál fandit, loučí se Pablo González
| 11.05.2022
Je v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl JílekJe v našich silách to otočit. Největším pozitivem diváci, řekl Jílek
| 06.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná