Aktuality

Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl

Na tréninku Ondřej Zmrzlý rozbíjel panáky. Proti Trnavě krásně rozhodl

22.01.2022 / A tým

Pět minut chybělo do konce utkání Sigmy s Trnavou. Hanáci stáhli dvougólové manko, které na slovenského soupeře nabrali v prvním poločase, a pak se postavil k trestnému kopu kousek za šestnáctkou Ondřej Zmrzlý a parádní ranou rozhodl o vítězství Olomouce v utkání i v celém Tipsport Malta Cupu!

Po vítězství 3:2 nad Trnavou už Sigmě bez ohledu na výsledek posledního duelu s rakouským WSG Tirol triumf nikdo nevyfoukne!

Na oslavy to přitom zpočátku moc nevypadalo. Ani dva góly Alexe Ivána z úvodní dvacetiminutovky ale Sigmu do kolen neposlaly.

„I když jsme prohrávali 0:2 tak jsme byli v zápase. Byli jsme na míči a vytvářeli jsme si šance. Ukázali jsme charakter. Je pro nás povzbuzení, že jsme to otočili. Dokázali jsme si, že to zvládneme otáčet. Ale věřím, že v lize spíš budeme my, kdo vstřelí první gól a povede,“ vykládal Ondřej Zmrzlý, který byl nakonec s bilancí jeden gól a jedna asistence jednou z rozhodujících postav zápasu.

V prvním poločase přihrál na kontaktní gól Kryštofu Daňkovi a v závěru, jak už bylo řečeno rozhodl. Kroucená rána okolo zdi byla znamenitá. Kus práce odvedl i clonící obránce Vít Beneš. „Den před zápasem jsme trestňáky trénovali a popravdě to tam moc nelítalo,“ přiznal dvaadvacetiletý odchovanec Sigmy.

„Rozbili tři panáky,“ práskl trenér Václav Jílek s úsměvem.

„Pablo si ze mě dělal srandu, že to ani nemám kopat. Jsem rád, že jsem mu dokázal, že neměl pravdu,“ culil se i Zmrzlý, který však dobře věděl, že jeho výkon měl i přes více než solidní produktivitu i dost rezerv.

 

 

„Do útoku bych chtěl takhle hrát každý zápas. V defenzivě jsem ale nebyl dnes tak dobrý. Alex Iván mi tak dělal docela problémy. Hlavně v prvním poločase byl výborný s míčem a hodně rychlý. Jsem rád, že jsem to týmu mohl vrátit aspoň v ofenzivě,“ prohlásil Zmrzlý a vedle sedící kouč Jílek jen přikyvoval.

Sigma by díky vítězství v letošním ročníku měla jako obhájce startovat na maltském turnaji i za rok. Zmrzlého však ale nejspíš za to, že Sigmu kvalifikoval, nejspíš žádná prémie nečeká. „O ničem nevím. Ale pokud se něco takového objeví, tak by to bylo super,“ usmál se mladý fotbalista.

 

Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
A tým - další aktuality:

Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná