Aktuality

Umístění v top 3 je pro nás skvělá vizitka, hodnotí podzim Janotka

Umístění v top 3 je pro nás skvělá vizitka, hodnotí podzim Janotka

22.12.2022 / Ostatní

Devatenáctka Sigmy se v dorostenecké lize po podzimu drží na třetí pozici. „Bronzovou příčku považujeme za úspěch. V konkurenci ostatních týmů je to pro nás skvělá vizitka,“ řekl trenér devatenáctky Tomáš Janotka na úvod svého hodnocení.

Na třetím místě je navíc jeho tým jen s nepatrnou ztrátou na vedoucí Spartu. Ztrácí na ni pouze tři body. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná. Naše pozice je ale pro nás obrovskou motivací do jara,“ uvedl dále Janotka, který trochu litoval dvou domácích zaváhání v závěru podzimní části. „Domácí prohry s Jihlavou a se Zlínem nás mrzí. Mohli jsme skončit třeba na třiceti  bodech a to už by byl skvělý počin. Jsou to ale jen malé kaňky.“

Janotku dále těší, že se dorostencům podařilo získat na podzim skalpy tradičních rivalů Sigmy. Devatenáctka porazila doma Baník 3:0, zvítězila na Strahově nad Spartou 1:0, a doma v Řepčíně v přestřelce přetlačila 3:2 také Slavii. „Jsou to pro nás cenná vítězství. Vyzdvihnout bych chtěl především výhru nad Slavií, proti které jsme nezačali dobře,“ zavzpomínal na říjnové utkání.

V něm jeho svěřenci již po patnácti minutách prohrávali 0:2, ale ještě do konce první půle se jim podařilo třemi góly otočit. Zápas pak dohrávali bez Patrika Michla, který byl v 54. minutě vyloučen. „Byl to heroický výkon celého týmu. Od něj jsme se odrazili k dalším dobrým výkonům po zbytek podzimu,“ pochvaloval si Janotka.

Devatenáctka se po první polovině soutěže může pyšnit třetí nejlepší ofenzivou soutěže. Nejlepšími střelci týmu jsou Matěj Mikulenka a Simon Studený. Každý z nich si připsal šest přesných zásahů. „Vykrystalizovala se nám na podzim taková osa kolem Honzi Koutného v bráně, stopera Adama Dohnálka a ofenzivních hráčů Mikulenky a Studeného. Oba byli velmi produktivní. Ostatní hráči však mají na našem podzimním úspěchu podíl stejnou měrou,“ pochválil Janotka celé mužstvo.

Vzhledem k bronzové podzimní příčce má devatenáctka cíle pro jaro jasné. „Tabulka je nesmírně vyrovnaná. Samozřejmě, že vždy se může stát cokoliv, my se však budeme chtít dívat nahoru. Umístění je pro nás obrovský závazek a výzva do jarních kol. Chceme zakončit soutěž na co nejlepší pozici,“ zakončil Janotka.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná