Aktuality

Sigma zakončí Tipsport Malta Cup utkáním proti Tirolu

Sigma zakončí Tipsport Malta Cup utkáním proti Tirolu

23.01.2022 / A tým

Desetidenní soustředění na středomořské Maltě se pomalu chýlí ke konci. Na závěr Tipsport Malta Cupu odehrají fotbalisté SK Sigma Olomouc utkání proti rakouskému celku WSG Tirol.

Už s vědomím jistého triumfu půjdou svěřenci trenéra Jílka proti obhájci loňského vítězství. Tirol v lednu 2021 porazil Sigmu 5:4 v penaltovém rozstřelu, když předtím utkání skončilo 1:1.

 Letos se však týmu z Rakouska na Maltě tolik nedařilo. Po úvodní prohře 1:2 s Trnavou remizovali hráči WSG s Aalborgem 2:2. Aktuálně tak mají na kontě pouze bod a Sigmu již v posledním utkání nemohou předskočit.

Navzdory již jisté výhře v turnaji odmítá asistent trenéra Jílka Jiří Saňák, že by nebylo o co hrát. „Bereme to s plnou vážností. Připravujeme se zase stejně jako na mistrovské utkání. Čeká nás liga a chceme na ni být připravení. Hráčům zdůrazňujeme, že dál pracujeme především na principech naší hry, ať už do ofenzivy nebo defenzivy. Na tom, čím se chceme prezentovat v soutěži. Právě v přípravě je čas na to, zautomatizovat si věci a pracovat na detailech,“ uvedl.

V posledním utkání na Maltě by trenéři chtěli v akci vidět především mladší hráče. „Očekáváme od nich dravost a nadšení. Jsou to kluci plní entuziasmu. Věřím, že to bude vidět,“ uvedl na adresu mladých hráčů Saňák.

Z Malty již před posledním utkáním odcestoval obránce Michal Vepřek. „Byl nachlazený, věděli jsme, že už do hry nezasáhne. V Česku může rychleji začít s rekondičními tréninky. Juraje Chvátala budeme šetřit, také má drobné zranění, které nebudeme chtít riskovat. Ostatní jsou připraveni do utkání,“ zdůvodnil Jiří Saňák, asistent trenéra Jílka.

Tirol hraje třetím rokem v řadě rakouskou bundesligu. Bez zajímavosti určitě není, že tým vede již od července 2013 trenér Thomas Silberberger. „Soupeř je také zajímavý tím, že mění rozestavení. V útočné fázi hraje na tři obránce, v obranné jde zase do čtyř,“ uvedl Saňák na adresu Tirolu.

Utkání SK Sigma Olomouc – WSG Tirol se bude hrát, na rozdíl od předchozích dvou duelů, již od 16:30. I tentokrát bude přímý přenos vysílat O2 TV Fotbal, případně jej můžete sledovat přes TV Tipsport. 

Kurzy bookmakerů sázkové kanceláře Tipsport naleznete ZDE.

Foto: Domenic Aquilina/MFA SportsPlus
A tým - další aktuality:

Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná