Tipsport.cz

Aktuality

Béčko ve středu doma proti Rosicím. Bodový zisk rovná se postup

Béčko ve středu doma proti Rosicím. Bodový zisk rovná se postup

24.05.2022 / B tým

Moravskoslezská fotbalová liga má ve středu na programu vložené 34. kolo. B-tým Sigmy Olomouc si může s definitivní jistotou zajistit postup o patro výše. Stačí mu k tomu jediné – bodovat doma s Rosicemi.

Tým Augustina Chromého po postupu do druhé ligy pošilhával již o uplynulém víkendu. Hanáci zvítězili vysoko 7:1 v Novém Městě na Moravě nad domácí Vrchovinou. Šlo mimochodem o druhý sedmigólový zápas sigmáckého béčka v rámci MSFL na hřišti soupeře v historii. Poprvé se tak stalo 27. dubna 2013 v Kroměříži, kdy zápas skončil výhrou Sigmy B 7:0 a hattrickem se v něm zaskvěl Šimon Falta.

Také tentokrát v Novém Městě padl hattrick. A neměl ho na svědomí Štěpán Langer, který je se sedmnácti góly nejlepším střelcem Sigmy v soutěži, nýbrž Jáchym Šíp, který přiznal, že třígólový zápas zažil po dlouhé době. „Hattrick jsem nedal od kategorie U15, kdy mě trénoval pan Krajčovič. Už jsem se pomalu smiřoval s tím, že hattrick už se mi asi nepodaří. Takže jsem hrozně rád, že se mi to povedlo,“ uvedl po utkání Šíp.

Pro jistotu vítězství v MSFL potřeboval B-tým zaváhání Kroměříže. Ta však postupové oslavy Sigmy oddálila, když v neděli zvítězila 5:1 v Blansku. „Musíme to odmakat, dokud to není na 100 procent hotové. Věřím, že to zvládneme už ve středu v zápase s Rosicemi. Vlastně je to docela dobře, že si to budeme moct uhrát sami, když Kroměříž vyhrála v Blansku. Oslavit to na hřišti je určitě lepší, než si jen napsat zprávu, že jsme mistři,“ pokračoval Šíp.

Postupová matematika hovoří jasně. Pokud tým trenéra Chromého získá alespoň bod, může si s předstihem zajistit vítězství v MSFL. Nic jednoduchého však tým trenéra Chromého ve středu nečeká. Rosice jsou totiž vedle béčka Baníku jediným soupeřem, který dokázal Hanáky v letošní sezoně porazit. I dlouhodobá bilance je na straně Rosic, které nad Sigmou zvítězily i v předchozích třech utkáních.

Zápas mezi Sigmou Olomouc B a Rosicemi začne ve středu 25. května od 17:00 na dvojce Androva stadionu. Hlavním rozhodčím bude Matěj Dudek, jemuž budou asistovat Tomáš Svoboda a Petr Hanák.
B tým - další aktuality:

Béčko ve středu doma proti Rosicím. Bodový zisk rovná se postupBéčko ve středu doma proti Rosicím. Bodový zisk rovná se postup
| 24.05.2022
Nejlepší týden v životě. Jáchym Šíp zvládl maturitu i hattrickNejlepší týden v životě. Jáchym Šíp zvládl maturitu i hattrick
| 23.05.2022
Béčko je po drtivé výhře krůček od postupu. Šíp dal hattrickBéčko je po drtivé výhře krůček od postupu. Šíp dal hattrick
| 21.05.2022
Lídr míří do Nového Města! Béčko Sigmy se utká s VrchovinouLídr míří do Nového Města! Béčko Sigmy se utká s Vrchovinou
| 20.05.2022
Béčko udolalo po boji Zlín. Rozhodla penalta v závěruBéčko udolalo po boji Zlín. Rozhodla penalta v závěru
| 15.05.2022
Prodlouží béčko sérii výher? V neděli bude hrát doma se ZlínemProdlouží béčko sérii výher? V neděli bude hrát doma se Zlínem
| 14.05.2022
Béčko Sigmy zvítězilo v Blansku a uniká soupeřům! Béčko Sigmy zvítězilo v Blansku a uniká soupeřům!
| 08.05.2022
O další body se béčko Sigmy v neděli utká s BlanskemO další body se béčko Sigmy v neděli utká s Blanskem
| 07.05.2022
Béčko si poradilo doma s Uničovem. Dvakrát skóroval LangerBéčko si poradilo doma s Uničovem. Dvakrát skóroval Langer
| 01.05.2022
V neděli na derby! Béčko přivítá doma v MSFL UničovV neděli na derby! Béčko přivítá doma v MSFL Uničov
| 29.04.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná