Aktuality

Chromý: První místo? Nic se nemění. Soustředíme se na Znojmo ve středu

Chromý: První místo? Nic se nemění. Soustředíme se na Znojmo ve středu

25.04.2022 / B tým

Béčko Sigmy po nedělním vítězství ve Velkém Meziříčí přeskočilo v tabulce dosud vedoucí Kroměříž a vévodí sedmnáctičlennému peletonu. „Pro nás to ale nemění vůbec nic. Ve hře je pořád 24 bodů. Každý zápas je důležitý a soustředíme se na ten nejbližší, což je teď ten středeční ve Znojmě,“ připomněl trenér Augustin Chromý, že už ve středu čeká jeho svěřence předehrávka 33. kola. Kromě toho pohovořil o nedělním duelu i vynikající formě záložníka Štěpána Langera, který na Vysočině znovu jedinou brankou rozhodl.

Ve Velkém Meziříčí to byla pořádná fuška, že? Vítězný gól jste dali až minutu před koncem.

Byl to těžký zápas. Domácí měli ve svém středu zkušené bratry Demetery, kteří v Jihlavě hráli ligu. K tomu Dolejš, další zkušený hráč, ale stále rychlonohý a velmi nebezpečný. Byli hodně fotbaloví a kvalitní, což nám částečně vyhovovalo, že to nebylo tak silové. Na druhou stranu jsme před zápasem museli řešit nepříjemnou věc v podobě svalového zranění Yunise. Počítali jsme s ním na hrot útoku. Narychlo jsme tam posunuli Fialu a do hry poslali dorostence Fabiánka. V áčku je teď hodně zraněných hráčů, takže jsme měli na lavičce ještě dva hráče, kteří v sobotu hráli za devatenáctku v Plzni, takže možnosti jsme měli hodně omezené.

Jaký byl samotný průběh utkání?

V prvním poločase jsme si vytvořili několik velmi dobrých šancí. Fiala a potom Bednár po rohu střílel a gólman reflexivně vyrazil. Na křídle byl hodně nebezpečný Šíp, ale nepodařilo se nám to dotáhnout do gólu. Ve druhém poločase jsme získávali větší tlak. V 57. minutě přišel důležitý moment v podobě domácího vyloučení. Ricardo Piňa ve slibné akci unikl stoperovi a hnal se dopředu. Přišel faul zezadu a červená karta.

Byla oprávněná?

Nebylo to nic sporného. Kdyby ho soupeř nesestřelil, tak by šel sám na brankáře. Přišla rovnou červená karta bez žluté a z mého pohledu zcela správně, i když domácí publikum se snažilo na rozhodčího vytvořit tlak a bylo tam bouřlivo.

Po vyloučení přišel tlak?

V přesilovce jsme tlačili. Domácí už pak nekombinovali, jen nakopávali míče dopředu a snažili si vynutit na nás fauly, aby nás mohli ohrozit ze standardní situace. My jsme měli hodně standardek, ale nedařily se nám centry. Spoustu situací jsme nedohráli až do finále. Fabiánek dostal krásný míč od Slámy do šestnáctky a místo, aby si míč převzal a šel do zakončení, tak se to snažil uhrát za patou, byla tam taková dětská řešení.

Nakonec jste se prosadili až minutu před koncem, kdy se trefil Langer.

Galus kopal roh, po kterém Bednár vyhrál hlavičkový souboj. Langer střílel nejprve pravou do hráčů, ale pak se dostal k míči znovu a levou odražený míč trefil přesně na vzdálenější tyčku.

Co říct ke Štěpánu Langerovi, který na jaře hraje ve vynikající formě?

Samozřejmě, že je to náš klíčový hráč a velký tahoun.

Nesebere vám ho trenér áčka Václav Jílek?

Když se ho ptali v nějakém rozhovoru tak se svou příslovečnou vtipností prohlásil, že má ještě rozdělanou práci v béčku. Hodně lidí to rozesmálo, ale on to určitě myslel vážně. S trenérem Jílkem jsme se už o něm několikrát bavili. Je to šikovný hráč, který má překvapivá řešení situací. Velmi dobré finální řešení. Takových hráčů není mnoho. Jen někteří do toho musí dozrát.

V tabulce jste se posunuli na první místo. Mění se něco, když se teď z lovce stala kořist?

Mou odpověď asi každý zná už dopředu. Pro nás se samozřejmě nemění vůbec nic. Tak jako jsme se štěstím zápas vyhráli, ho můžeme příště zase ztratit. Ve hře je pořád ještě 24 bodů, každý zápas je důležitý a soustředíme se na ten nejbližší, což je teď ten středeční ve Znojmě. Bude to boj až do konce.


chromy.jpg
langer-2.jpg
langer-3.jpg
langer.jpg
radost-2.jpg
radost.jpg
sigma-liberec-3.jpg

B tým - další aktuality:

Béčko přivítá na úvod F:NL doma SpartuBéčko přivítá na úvod F:NL doma Spartu
| 22.06.2022
Béčko zahájí přípravu v červenci. Utká se s Pardubicemi či KarvinouBéčko zahájí přípravu v červenci. Utká se s Pardubicemi či Karvinou
| 13.06.2022
Shrnutí sezony béčka. Langer kraloval statistikám týmuShrnutí sezony béčka. Langer kraloval statistikám týmu
| 08.06.2022
Béčko se rozloučilo se sezonou vítězstvímBéčko se rozloučilo se sezonou vítězstvím
| 03.06.2022
Béčko čeká poslední zápas v MSFL. V pátek cestuje do JihlavyBéčko čeká poslední zápas v MSFL. V pátek cestuje do Jihlavy
| 02.06.2022
Béčko zvládlo vítězně domácí rozlučku s VratimovemBéčko zvládlo vítězně domácí rozlučku s Vratimovem
| 28.05.2022
Z oslav zpět do akce. B-tým Sigmy v sobotu doma proti VratimovuZ oslav zpět do akce. B-tým Sigmy v sobotu doma proti Vratimovu
| 27.05.2022
Klukům patří velká pochvala, řekl po postupu spokojený ChromýKlukům patří velká pochvala, řekl po postupu spokojený Chromý
| 26.05.2022
Sláma: Gól z penalty nás uklidnil. V závěru jsme výsledek pohlídaliSláma: Gól z penalty nás uklidnil. V závěru jsme výsledek pohlídali
| 25.05.2022
Dokonáno jest! Béčko porazilo Rosice a míří do druhé ligy! Dokonáno jest! Béčko porazilo Rosice a míří do druhé ligy!
| 25.05.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná