Aktuality

Béčko v neděli rozehraje druhou ligu proti rezervě Sparty

Béčko v neděli rozehraje druhou ligu proti rezervě Sparty

29.07.2022 / B tým

Celoroční cíl, za kterým směřovali uplynulou sezonu, splnili fotbalisté sigmácké rezervy již v květnu. Nyní je čeká odměna v podobě druhé ligy. Tu si béčko zahraje po šesti letech. V prvním kole navíc přijede do Olomouce atraktivní soupeř. Andrův stadion bude svědkem zápasu dvou rezerv, protože na Hanou míří béčko pražské Sparty.

Sigma B naposledy hrála druhou ligu v sezoně 2016/17. V týmu se tehdy připravovali na přesun do áčka například Václav Jemelka a Lukáš Kalvach. Ještě před tím působila rezerva Sigmy ve druhé nejvyšší soutěži v sezonách 2001/02 až 2006/07.

„Představu o kádru pro druhou ligu máme,“ řekl před startem F:NL trenér Augustin Chromý. „Budou s námi někteří hráči, kteří na začátku léta zahájili přípravu s áčkem. Z konkrétních jmen se s námi připravují Patrik Slaměna, Jirka Spáčil, Matěj Hadaš a Filip Uriča. Pohyb hráčů mezi áčkem a béčkem bude v letošní sezoně větší.“

Prvním soupeřem týmu Augustina Chromého bude Sparta Praha B. Mužstvo i letos vede Michal Horňák, který v loňském ročníku dovedl Letenské k solidní 5. příčce. Kádr se však značně obměnil. Zůstala v něm ale stálice posledních let – zkušený středopolař Lukáš Vácha.

„Předpokládám, že u béčka Sparty bude situace podobná, jako u nás. Tedy, že bude docházet k přirozené fluktuaci hráčů. Pokud ukázali ve druhé lize kvalitu, posunuli se do A-týmu Sparty, případně zamířili k jiným prvoligovým celkům. Naopak největší talenti z dorostu budou posunuti do béčka, takže je zřejmě uvidíme na Andrově stadionu. Kádr soupeře pro nás bude určitou neznámou, u rezervních týmů je to však normální,“ zhodnotil Chromý nedělního soupeře.

Zápas mezi Sigmou Olomouc B a Spartou Praha B se odehraje v neděli 31. července na Andrově stadionu. Začátek utkání je v 10:15.

Informace pro fanoušky

Držitelům celosezonních vstupenek platí permanentka i na utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na zápas se Spartou B bude otevřena hlavní tribuna. Permanentkáři z ostatních tribun si na ní mohou vybrat neobsazená místa. Jednorázové vstupenky je možné koupit v předprodeji v síti Ticketportal ZDE.

Handicapovaným fanouškům, kteří jsou na zápasy áčka zvyklí využívat jižní tribunu, bude otevřen vchod pro média.

Pro příznivce Sparty B bude otevřen sektor hostů na tribuně Karla Brücknera. I tyto vstupenky je možné zakoupit přes Ticketportal, případně na místě na pokladně vedle Fanshopu.

Plné vstupné 100 Kč

Zlevněné vstupné 50 Kč

Vsaďte si u Tipsportu

Na utkání si můžete vsadit u sázkové Tipsport, která je generálním partnerem Sigmy Olomouc. Kurzy naleznete ZDE.
B tým - další aktuality:

Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý
| 05.06.2023
Sezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekordSezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekord
| 01.06.2023
Chromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských SChromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských S
| 28.05.2023
B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0
| 28.05.2023
B-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou SpartyB-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou Sparty
| 27.05.2023
Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil AmasihoChromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho
| 24.05.2023
Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3
| 24.05.2023
Béčko ve středu vyzve na Andrově stadionu TáborskoBéčko ve středu vyzve na Andrově stadionu Táborsko
| 23.05.2023
Béčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasuBéčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasu
| 20.05.2023
Béčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s VyškovemBéčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s Vyškovem
| 19.05.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri