Aktuality

Béčko v neděli rozehraje druhou ligu proti rezervě Sparty

Béčko v neděli rozehraje druhou ligu proti rezervě Sparty

29.07.2022 / B tým

Celoroční cíl, za kterým směřovali uplynulou sezonu, splnili fotbalisté sigmácké rezervy již v květnu. Nyní je čeká odměna v podobě druhé ligy. Tu si béčko zahraje po šesti letech. V prvním kole navíc přijede do Olomouce atraktivní soupeř. Andrův stadion bude svědkem zápasu dvou rezerv, protože na Hanou míří béčko pražské Sparty.

Sigma B naposledy hrála druhou ligu v sezoně 2016/17. V týmu se tehdy připravovali na přesun do áčka například Václav Jemelka a Lukáš Kalvach. Ještě před tím působila rezerva Sigmy ve druhé nejvyšší soutěži v sezonách 2001/02 až 2006/07.

„Představu o kádru pro druhou ligu máme,“ řekl před startem F:NL trenér Augustin Chromý. „Budou s námi někteří hráči, kteří na začátku léta zahájili přípravu s áčkem. Z konkrétních jmen se s námi připravují Patrik Slaměna, Jirka Spáčil, Matěj Hadaš a Filip Uriča. Pohyb hráčů mezi áčkem a béčkem bude v letošní sezoně větší.“

Prvním soupeřem týmu Augustina Chromého bude Sparta Praha B. Mužstvo i letos vede Michal Horňák, který v loňském ročníku dovedl Letenské k solidní 5. příčce. Kádr se však značně obměnil. Zůstala v něm ale stálice posledních let – zkušený středopolař Lukáš Vácha.

„Předpokládám, že u béčka Sparty bude situace podobná, jako u nás. Tedy, že bude docházet k přirozené fluktuaci hráčů. Pokud ukázali ve druhé lize kvalitu, posunuli se do A-týmu Sparty, případně zamířili k jiným prvoligovým celkům. Naopak největší talenti z dorostu budou posunuti do béčka, takže je zřejmě uvidíme na Andrově stadionu. Kádr soupeře pro nás bude určitou neznámou, u rezervních týmů je to však normální,“ zhodnotil Chromý nedělního soupeře.

Zápas mezi Sigmou Olomouc B a Spartou Praha B se odehraje v neděli 31. července na Andrově stadionu. Začátek utkání je v 10:15.

Informace pro fanoušky

Držitelům celosezonních vstupenek platí permanentka i na utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na zápas se Spartou B bude otevřena hlavní tribuna. Permanentkáři z ostatních tribun si na ní mohou vybrat neobsazená místa. Jednorázové vstupenky je možné koupit v předprodeji v síti Ticketportal ZDE.

Handicapovaným fanouškům, kteří jsou na zápasy áčka zvyklí využívat jižní tribunu, bude otevřen vchod pro média.

Pro příznivce Sparty B bude otevřen sektor hostů na tribuně Karla Brücknera. I tyto vstupenky je možné zakoupit přes Ticketportal, případně na místě na pokladně vedle Fanshopu.

Plné vstupné 100 Kč

Zlevněné vstupné 50 Kč

Vsaďte si u Tipsportu

Na utkání si můžete vsadit u sázkové Tipsport, která je generálním partnerem Sigmy Olomouc. Kurzy naleznete ZDE.
B tým - další aktuality:

B-tým se v pátek před televizními kamerami představí v PříbramiB-tým se v pátek před televizními kamerami představí v Příbrami
| 29.09.2022
B-tým v přípravě těsně podlehl ŽiliněB-tým v přípravě těsně podlehl Žilině
| 23.09.2022
B-tým v pátek prověří slovenská ŽilinaB-tým v pátek prověří slovenská Žilina
| 22.09.2022
Při zakončení jsem si vzpomněl na Pavla Zifčáka, řekl Šíp po DuklePři zakončení jsem si vzpomněl na Pavla Zifčáka, řekl Šíp po Dukle
| 19.09.2022
Chromý: Škoda, že jsme vedení neudrželi. Hrát proti deseti je ošidnéChromý: Škoda, že jsme vedení neudrželi. Hrát proti deseti je ošidné
| 18.09.2022
Béčko doma drží neporazitelnost. S Duklou remizovalo 2:2Béčko doma drží neporazitelnost. S Duklou remizovalo 2:2
| 18.09.2022
Béčko bude v neděli na Andrově stadionu čelit Dukle PrahaBéčko bude v neděli na Andrově stadionu čelit Dukle Praha
| 16.09.2022
Předprodej na nedělní zápas béčka proti Dukle odstartovalPředprodej na nedělní zápas béčka proti Dukle odstartoval
| 14.09.2022
Béčko padlo ve Varnsdorfu nejtěsnějším možným rozdílemBéčko padlo ve Varnsdorfu nejtěsnějším možným rozdílem
| 11.09.2022
Béčko v neděli vyrazí do VarnsdorfuBéčko v neděli vyrazí do Varnsdorfu
| 09.09.2022

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná