Aktuality

Bod ze Slovácka je cenný, ale musíme ho potvrdit doma, řekl Jílek

Bod ze Slovácka je cenný, ale musíme ho potvrdit doma, řekl Jílek

04.02.2023 / A tým

Hanáci si z Uherského Hradiště odvezli domů do Olomouce bod. Remíza 0:0 byla dle Václava Jílka zasloužená. „My jsme byli lepší v prvním poločase, Slovácko zase ve druhém,“ řekl trenér. Jeho svěřencům se podařilo v prvním poločase dostat míč do sítě. Gól Chytila ale pro ofsajd nebyl uznán. „Ani jsem se moc neradoval. Hned se mi zdálo, že byl Moja v postavení za obránci,“ komentoval Jílek moment z prvního poločasu. Zatímco Sigma byla dominantnější v prvním poločase, kdy si připravila několik nebezpečných situací, Slovácko nemělo přímou střelu na bránu. „Domácí se ale lépe vyrovnali s terénem a podmínkami, které panovaly ve druhém poločase,“ viděl Jílek příčinu v tom, proč po změně stran bylo nebezpečnější Slovácko.

Trenére, jak se vám hodnotí zápas na Slovácku?

Z celkového pohledu je to zasloužená remíza. Dokud byl terén pro hru příhodný, zejména první poločas, tak bych řekl, že jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si dvě tři situace, minimálně jedna z nich byla branková. Nakonec i neuznaný gól pro ofsajd.

První poločas jsme lépe kombinovali. Byli jsme nebezpeční. Slovácko se po změně stran daleko lépe vyrovnalo s terénem a podmínkami. Do hry nasadili druhého útočníka, zjednodušili hru, získávali druhé míče a byli díky tomu ve druhém poločase lepším týmem.

Vypracovali si spoustu standardních situací. Musím kluky pochválit za to, jak to zvládli. Slovácko si z tlaku vypracovalo jednu nebezpečnou situaci, kdy míč po centru spadl na břevno. Jinak si nevybavuji čistou brankovou příležitost Slovácka.

Dobře jsme to ubránili, bohužel jsme z mého pohledu byli ve druhém poločase málo nebezpeční. Nebyli jsme schopni soupeře zaměstnat. Z tohoto pohledu trochu zklamání. Bod ze hřiště Slovácka je pro nás nakonec cenný. Pokud jej potvrdíme v dalším domácím utkání proti Hradci Králové vítězstvím, tak si myslím, že vstup do jara pro nás bude velmi dobrý.

V utkání vám nebyl uznán Chytilův gól. Tušil jste, že by se mohlo jednat o ofsajd?

Popravdě jsem se ani tolik neradoval. I když to bylo relativně daleko, zdálo se mi, že Moja byl v situaci, kdy byl za obránci. Takže jsem spíše čekal. Viděl jsem, že se kluci na lavičce radovali, ale já měl vnitřní pocit, že to nedopadne. Nakonec nedopadlo. Nevím o kolik, situaci jsem ještě neviděl. Ale je to škoda. Myslím, že gól by dalšímu průběhu utkání pomohl.

Vypadá to, že se Mojmír Chytil dobře srovnal s tím, že nevyšel přestup do Slavie.

Už jsem na tohle odpovídal několikrát. Mojmír je čistý, má rád fotbal, hraje ho s velkou láskou a srdcem. A má rád Sigmu Olomouc. Myslím si, že dílčí zklamání v něm asi bude, ale hráč pracuje v tréninku i v utkáních na sto procent. Na jaře pro nás bude velmi platným hráčem.

Na Slovácko s vámi necestoval Denis Kramář. Počítáte s ním do áčka?

Je tu velice krátce. Doposud se nestihl v Olomouci aklimatizovat na naše nároky. Bude to chtít nějaký čas, abychom jej trochu poznali na tréninku. Ono je trochu rozdíl, když jej vidíte v utkání za Opavu, a něco jiného pak je, když s ním můžete dennodenně pracovat na tréninku. V tomto duchu jsme hovořili od počátku. Minimálně první měsíc jej chceme poznat, seznámit s principy a nároky na hru. Nasadíme jej do zápasů béčka. Brali jsme jej ale s tím, že bude v kádru áčka, a že s ním počítáme pro budoucnost.

Zmínil jste špatný terén po změně stran. Jaké byly pokyny směrem k hráčům o přestávce?

Bylo to strašně složité. Měl jsem pocit, že je Slovácko lépe obuté. Dokázali na hřišti lépe manévrovat. Jednoduchostí natáhli míč dál, než my. Dostávali nás pod tlak. My jsme byli neustále v pozici, kdy museli naši stopeři hlavičkovat. A když jsme dávali míč my, tak hlavičkovali naši střední záložníci. Pokyn k hráčům byl, aby hráli jednoduše a bezpečně. Hned při první situaci, kdy jsme chtěli rozehrát, nám míč odskočil. Denis Ventúra, který je herní typ, chtěl hodně hrát. Bylo to hodně složité. Slovácko mělo do druhého poločasu velký elán, chtělo zápas zvrátit na svoji stranu.

Pokyny tedy k hráčům byly, že mají hrát jednoduše, bezpečně, uhrát něco nahoře, dostat se na soupeřovu polovinu a tam až hrát. To se nám ale nedařilo. My jsme si hodně zahrávali i na obranné polovině.

Zápasy mezi Sigmou a Slováckem jsou hodně vyrovnané, padá málo gólů. Vypadá to, že se s trenérem Svědíkem vzájemně dobře přečtení. Jsou pro vás tyto zápasy prestižnější?

Myslím si, že Slovácko na nás velmi dobře umí. Charakter hry Slovácka, agresivita, velký tlak na balón… Je to pro nás velmi nepříjemný soupeř. Dlouhodobě. Roli hraje i vzájemná znalost toho, jak soupeř přemýšlí. Dlouho jsme kalkulovali nad tím, jak to Martin Svědík proti nám postaví. Nakonec se to i potvrdilo. Úplně jsme nečekali, že nebudou hrát Vecheta s Petrželou, kteří nehráli asi ze zdravotních důvodů. Myslím, že i to, že se známe, má svůj vliv. Obě mužstva jsou navíc velmi dobře organizovaná.


slovacko-sigma-23-7.jpg
jilek-2.jpg
jilek-3.jpg

A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná