Aktuality

Fortelný: Ambice mám vysoké, chci hrát se Sigmou o horní příčky

Fortelný: Ambice mám vysoké, chci hrát se Sigmou o horní příčky

05.01.2023 / A tým

První zimní posilou Sigmy se stal Jan Fortelný. Ofenzivně laděný záložník na Hanou zamířil na půlroční hostování z pražské Sparty. „Styl Sigmy se mi dlouhodobě líbí. Zároveň znám trenéra Jílka. Převážil fakt, že Sigma je na vyšších příčkách v tabulce a já mám své ambice jasně nastavené. Chci hrát nahoře,“ prohlásil v prvním rozhovoru pro klubová média třiadvacetiletý záložník.

Jan Fortelný se v Olomouci objevil již v pondělí, kdy A-tým zahájil přípravu na blížící se start jarní části FORTUNA:LIGY. „Pod trenérem Jílkem jsem zažil svoji první přípravu ve Spartě. Musím říct, že to byla jedna z nejlepších příprav. Doufám, že na to navážeme a přinese to ovoce,“ vzpomíná Fortelný na společné působení ve Spartě.

Nejen s Jílkem a jeho asistentem Saňákem již blíže spolupracoval. Jan Fortelný je narozen v roce 1999. Hráči tohoto ročníku tvoří páteř nynějšího týmu Sigmy. „Pavel Zifčák, Tonda Růsek, Ondra Zmrzlý, Jirka Sláma, Mojma Chytil, Kuba Matoušek… Potkávali jsme se v mládežnických reprezentacích. Hned od prvního dne mi tady pomáhají. Je to určitě příjemnější.“

První fotbalové krůčky udělal Fortelný v pražském Motorletu. Brzy si jej však vyhlédla Sparta. „Prošel jsem tam všemi kategoriemi od přípravek až po A-tým. Přesunul jsem se na několik hostování, do ligy jsem výrazněji pronikl až v Teplicích, kde jsem strávil poměrně vydařené sezony,“ shrnul krátce svoji dosavadní kariéru.

V nejvyšší fotbalové soutěži debutoval 20. září 2020 v dresu Sparty během utkání proti Zlínu. Odehrál však pouze minutu. Následně se však odebral na hostování do Teplic, kde strávil dvě sezony. Během nich zaznamenal slušná čísla. V sezoně 2021/22 čtyřikrát skóroval, na dalších sedm branek nahrál. „Chci sbírat minuty a zase být na hřišti, abych mohl pomáhat týmu. Fotbal si chci užívat,“ řekl závěrem.

JAN FORTELNÝ
Narozen: 19. ledna 1999
Výška: 175 cm
Váha:67 kg
Odehrané zápasy v 1. lize: 47
Vstřelené góly: 4A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná