Aktuality

Hráči odpracovali to, co jsme po nich chtěli, řekl Jílek po Zlínu

Hráči odpracovali to, co jsme po nich chtěli, řekl Jílek po Zlínu

07.01.2023 / A tým

V prvním utkání zimní přípravy remizovali fotbalisté Sigmy se Zlínem 2:2. „Na to, že to byla první příprava, bylo utkání vcelku svižné. Spousta dobrých situací na obou stranách,“ hodnotil zápas trenér Václav Jílek. Autorem obou gólů jeho týmu byl David Vaněček. „Jsem za něj strašně rád. Každý gól, byť v přípravném zápase, potřebuje,“ dodal Jílek.

Jak jste spokojen s výsledkem?

Spokojenost je dílčí. S výsledkem nepanuje, protože jsme měli situace na to, abychom rozhodli. Ale s předvedenou hrou, s určitou dávkou kvality, stejně jako s fyzickým výkonem jsem spokojený. Hráči odpracovali to, co jsme po nich chtěli. Na to, že to byla první příprava, bylo utkání vcelku svižné. Spousta dobrých situací na obou stranách. Nakonec asi zasloužená remíza 2:2.

Nasadili jste dva nové hráče. Jak jste spokojen s výkonem Honzi Fortelného a Kuby Přichystala?

Nerad budu hodnotit po prvním utkání. Oba mají svůj potenciál a své přednosti. Řekl bych, že to první utkání se povedlo více Honzovi Fortelnému, který byl ve středu hřiště hodně cítit, hodně nám pomohl. Kuba Přichystal měl dvě gólové situace, které nevyřešil, já ale budu mnohem raději, když je využije v sezoně.

Za sebou máte první týden přípravy, nyní se pojede do Turecka. Jak jste zatím spokojen se zdravotním stavem a s tím, co jste stihli zatím udělat?

Hlavně jsme stihli to, co jsme si naplánovali. Zdravotně nám vypadli na chvíli někteří hráči. Mojmír Chytil chybí kvůli zdravotnímu stavu. Některé hráče jsme chtěli pošetřit, konkrétně ty, co byli dlouhodobě v rekonvalescenci, tedy Ventúra, Greššák a Zorvan. S nimi ale naplno počítáme směrem k Turecku.

První týden byl velmi kvalitní z pohledu přístupu hráčů, což je ale naprostá samozřejmost. Nikdo se nám nezranil, takže doufám, že nám to vydrží.

Co říkáte na Davida Vaněčka, který dal dva góly?

Jsem za něj strašně rád. Každý gól, byť v přípravném zápase, potřebuje. Každému hráči pomáhá v sebevědomí. Je to asi nejdůležitější věc, kterou David potřebuje posbírat. Stejně jako určitou míru herní praxe, lepší orientaci v útočných situacích, kterou trošku ztratil dlouhodobým výpadkem. Vstřelené góly mu v tom mohou jedině pomoct. Nerad bych dával do jedné roviny brankový příděl, za který jsem rád, to znovu opakuji, a míru připravenosti směrem k soutěži.

Kdy myslíte, že budete moct Davida Vaněčka plnohodnotně využít v ligovém utkání?

Je potřeba vzít v potaz to, že David chyběl skoro rok. Vypadnul z toho. Vždy říkám, že čím je hráč starší, tím déle mu pak trvá návrat. V tuto chvíli není u Davida jediný zdravotní problém z fyzického pohledu. Herní složku ale nic nenahradí. Potřebuje sbírat minuty a zápasy. Nejen v áčku, ale i v béčku, kde jej určitě využijeme. Není to ale otázka týdne nebo čtrnácti dnů, abychom jej připravili na plnou zápasovou zátěž za A-tým.

Ve Zlíně s vámi nebyl Mojmír Chytil.

První tři dny chyběl kvůli viróze. Nechtěli jsme jej zbytečně brát na umělku k prvnímu zápasu. Mojmír má svůj individuální program. Máme jej ale na seznamu hráčů, kteří s námi odlétají příští týden do Turecka.

Mrzí vás neproměněná penalta?

Osobně mě mrzí, protože každý zápas, každá vstřelená branka, každé vítězství je důležité pro sebevědomí hráčů i týmu. Po výhře by byla v týmu určitě lepší nálada.

Soupeř vám vstřelil dva góly hlavou po standardkách. Je tohle problém?

První věc je třeba říct, že jsme se doposud vůbec nevěnovali defenzivním standardkám. Nebyl důvod. Mužstvo bylo rozházené, některé automatismy chyběly. Na druhou stranu, nešlo jen o tyhle dva góly. Byly tam další situace, které zaváněly gólem. Mohli jsme po rozích klidně čtyři góly obdržet. Je to otázka komunikace, domluvy a osobní statečnosti. To mi dneska chybělo.

Seznam hráčů, kteří pojedou do Turecka, je kompletní?

Nemůže být kompletní a uzavřený, protože odlétáme až ve středu. Představu máme. Jsou před námi ale ještě další tři, čtyři dny. Máme další dva tréninky, něco se může stát, což nepřivolávám. Odletět chceme v šestadvaceti lidech.

Pouze na tribuně byl dnes Jakub Matoušek.

Bohužel. Měl mít plné zápasové zatížení, měl ale nějaké drobné zdravotní problémy, takže jsme nechtěli zbytečně riskovat.
A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná