Aktuality

Za nepříznivého stavu kluci ukázali charakter, řekl Jílek po Cracovii

Za nepříznivého stavu kluci ukázali charakter, řekl Jílek po Cracovii

16.01.2023 / A tým

Poprvé v tomto kalendářním roce našli Hanáci svého přemožitele. V přípravném utkání podlehli svěřenci trenéra Jílka těsně Cracovii Krakov 1:2. „I za tohoto stavu se kluci tlačili do zakončení. Ukázali charakter,“ řekl po utkání trenér Václav Jílek.

První prohra v přípravě. Cracovii jste podlehli 1:2. Jak utkání hodnotíte?

Zápas byl postupem času hodně vyhrocený. Šlo o hodně bojovné, agresivní a intenzivní utkání. I za nepříznivého stavu 1:2 ukázali kluci charakter a tlačili se do zakončení.

Měli jsme několik velmi dobrých příležitostí, bohužel se nám ale nepodařilo dát vyrovnávací branku. Soupeř měl dvě střely na bránu a dal dva nádherné góly. Jeden na začátku prvního poločasu, druhý ze standardky. Byl hodně produktivní.

Viděli jsme v herní zátěži ty hráče, které jsme potřebovali. Ukázalo nám to něco směrem k další práci. I přes to, že zápas byl hodně vyhrocený, tak není nikdo zraněný. Doufám, že to bude platit i zítra. Tím největším negativem je, že se nám nepodařilo dotáhnout výsledek alespoň na remízu.

Na pozici pravého obránce začal zápas Pavel Zifčák, po změně stran jej vystřídal Matěj Hadaš. Jak si vedli?

Bylo to dané tím, že jsme chtěli vycházet ze čtyřčlenné obrany. Proto jsme do zápasu nasadili typického pravého beka. S tím, že na této pozici mohou alternovat Matěj i Zif. Chtěli jsme dát oběma šanci. Zejména Pavel Zifčák to zvládl v prvním poločase velmi dobře. I pokud jde o podporu útoku.

Ve druhém poločase bylo vidět, že Matěj se trochu srovnával s agresivitou soupeře. Pořád je to velmi mladý hráč, který má vše před sebou. Není to úplně jeho pozice, byť na ní někdy nastupuje. Proto jsme ho chtěli vidět v tomto náročném utkání. Nějaké informace nám to určitě dá.

Proti Cracovii dostali příležitost Matoušek s Přichystalem. Co říct k jejich výkonu?

V prvním poločase pracovali dobře oba křídelní hráči, tedy Kuba Matoušek i Honza Vodháněl. Měli velmi dobré věci. Hráli to, co jsme po nich chtěli, tedy aby se tlačili do situací jeden na jednoho, aby využili svých ofenzivních předností, samozřejmě i v kontextu defenzivní práce. Výsledkem této aktivity byl i penaltový zákrok, kdy se Kuba Matoušek dobře prosadil individuálně.

Když po změně stran nastoupil Kuba Přichystal, byla na hřišti vidět určitá svěžest. Dostává se do herního rytmu a tempa. Do hry šel až na druhý poločas, protože jsme chtěli, aby pochytil určité taktické věci. Je s námi přece jen krátkou dobu. Myslím si, že to zvládl velmi dobře.
A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná