Aktuality

Šíp, Stoppen, Uriča a další povolání do mládežnických reprezentací

Šíp, Stoppen, Uriča a další povolání do mládežnických reprezentací

16.03.2023 / Ostatní

Nejen Mojmír Chytil a Florent Poulolo si v nadcházejících dnech budou plnit reprezentační povinnosti. Do mládežnických reprezentací byli povolání také další hráči Sigmy Olomouc.

Čtveřice Hanáků byla povolána do reprezentační dvacítky, kterou čekají přípravné zápasy v Polsku (24. března) a doma proti Portugalsku (28. března). Trenér Křeček do svého výběru povolal Jáchyma ŠípaTadeáše Stoppena, Filipa Uriču a Denise Kramáře. Mezi náhradníky je Matěj Hadaš.

Kvalifikaci na mistrovství Evropy má před sebou reprezentace do devatenácti let. V Portugalsku se národní tým postupně utká s Chorvatskem (22. března), domácím výběrem (25. března) a Švédskem (28. března). Mikeš Cahel a Adam Dohnálek figurují mezi náhradníky.

Turnaje ve Španělsku se zúčastní reprezentační osmnáctka, do níž byli povoláni Vítězslav Pavlíček, Adam Proniuk, Jan Tobias Stryk a Adam Uriča. Asistentem trenéra Holoubka je kouč sigmácké devatenáctky Tomáš Janotka, patronem výběru pak Roman Hubník. Dodatečnou pozvánku do osmnáctky mohou ještě obdržet Adam Špangr, Šimon Jalovičor, Pavel Mazur a Andrej Nguyen, kteří jsou na listině náhradníků. Český tým se na turnaji postupně utká se Švédskem (22. března), Dánskem (25. března) a Norskem (28. března).

V Portugalsku bude svoji kvalifikační skupinu o postup na mistrovství Evropy hrát také národní tým do sedmnácti let. Do zápasů proti Polsku (22. března), Slovensku (25. března) a domácímu výběru může naskočit Daniel Kubát. David Macharáček, Patrick Scott Riedl a Václav Zahradníček jsou mezi náhradníky.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná