Aktuality

Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík

Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík

18.03.2023 / A tým

Matúš Macík se po sedmi měsících vrátil do brány v ligovém utkání a hned s nulou. Ve 24. kole FORTUNA:LIGY vychytal všechny střelce Mladé Boleslav a pomohl týmu k výhře 2:0. „Návrat s nulou je úžasný,“ řekl Matúš Macík.

Do brány jsi se dostal po dlouhé době. Jak se ti zápas hodnotí?

Z mé strany velmi dobře. Dostal jsem se do brány v ligovém utkání po sedmi měsících. Musím přiznat, že jsem si to užil. Byl jsem zvědavý na to, jak se budu v bráně cítit. Popravdě jsem ani nepřemýšlel nad tím, jak zápas dopadne. Byl jsem obrovsky šťastný, že konečně nastal ten moment, že jsem zpět. A velmi jsem si to užil.

Trenér Hoftych říkal, že jsi měl v rukách magnety, jak jsi přitahoval centry. Jak jsi se cítil?

Nemyslím si, že bych působil nervózně. Cítil jsem se naprosto skvěle. Šel jsem do zápasu s tím, že vím, co dokážu. Vím, že ještě nemám natrénováno a že mi něco chybí. Rozehrávka, jednoduchost a tyto věci. Co se týká centrovaných míčů, za mě to působilo stoprocentně a s přehledem. A míče, které mě trefily? Potřebujete mít kus toho štěstí. To jsem dnes měl. Díky bohu, že to tak dopadlo.

Trenér Jílek přiznal, že pokud by se Tadeáš Stoppen nezranil, že bys ještě nechytal. Kdy ses dozvěděl, že půjdeš do brány?

Bavili jsme se o tom ve středu ráno. Přišel jsem ráno na trénink s tím, že jsme si byl jistý, že v neděli pojedu s B-týmem do Karviné. Do toho přišel Stopi s tím, že má něco s rukou. Vypadalo to, že nebude moct hrát. Ve čtvrtek byl jasné, že Tadeáš nebude moct vůbec hrát. To jsem věděl, že půjdu do brány.

Můžeš připomenout, co tě vlastně trápilo, a jak jsi vnímal dlouhou léčbu?

Bylo to velmi složité. Natrhl jsem si zadní stehenní sval. Prognózy byly, že budu mimo čtyři až šest týdnů a budu zdravý. Postupem času se ale sval uzdravoval, vždy ale nastaly nějaké komplikace. Zkusil jsem nějaké tréninky, pořád mě ale něco trápilo. Bylo to dlouhé období čtyř měsíců, které se dlouho táhlo. Nikdo nevěděl, co s tím. Nakonec jsem se dostal k profesoru Kolářovi do Prahy, který zjistil příčinu a nastavil léčbu. Fantastickou práci odvedli také naši doktoři a fyzioterapeuti. Jsem jim za to vděčný.

Bylo to pro mě těžké období. Vůbec jsem nevěděl, kdy a zda vůbec do brány nastoupím. Byly prognózy, že vůbec nemusím uzdravit. Měl jsem problémy s nervem v noze, což je velmi specifické, ale stane se. Díky bohu ale jsem stoprocentně fit. Věřím, že teď už vše bude dobré.   

Pomohly ti zápasy za B-tým?

Bylo to fajn. Měl jsem nějakou minutáž. Ale přiznám, že zápasy, které jsem za béčko odchytal, nebyly z mé strany dobré. V minulém utkání jsme měl snad dvacet nepřesných odkopů. Ale bylo důležité, že jsem si to mohl vyzkoušet a zda jsem připravený naskočit do ligy. Odehrál jsem zápasy a zjistili jsme, že je to lepší a lepší.

V prvním poločase jsi křikl na Lukáše Vraštila, míč ti ale vypadl. Pozdě jsi na něj zařval?

Nemyslím, že pozdě. Ve hře někdy věci kolem sebe nevnímáte. Slyšel mě asi pozdě. Poté chtěl uhnout, já si nebyl jistá, zda uhne, ale míč jsem nějak chytil. To byl asi jediný okamžik, kdy jsem mohl vypadat nejistě. Nebylo to ale o jistotě. Bylo to o komunikaci a ta trochu zaváhala.

První střelu, která na tebe šla, jsi lapil do koše. Bylo důležité, že jsi měl první zákrok takto jednoduchý?

Je to jedno, zda je těžký nebo lehký. Spíš když je těžší, tak to brankáře víc nakopne. Hlavní ale bylo, že jsem míč měl v rukách.

Návrat s nulou. Je to o to sladší?

Ano, je to úžasné. Dnes jsme celkově hráli velmi dobře. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli hrát. Vycházelo nám to. Dali jsme brzký gól. Tím se celá hra mění. Soupeř s něčím přišel a dostal ve 3. minutě gól, takže museli hru změnit. To nám nahrálo do karet. Hráli jsme dobře. Máme za sebou vynikající zápasy. Dlouhou Šňůru bez prohry. Body sbíráme a věřím, že to tak bude i nadále. Všichni víme, kde chceme skončit. Tým na to máme.

Během zranění za tebe zaskakovali mladí gólmani Stoppen a Trefil. Jak se ti líbili?

Za mě byli velmi dobří. Kuba Trefil do toho naskočil prakticky z ničeho. Hned se do toho dostal a podával dobré výkony. Ke konci neměl tolik toho potřebného štěstí. Dostával těžké góly, které pro někoho, kdo není brankář, vypadají jednoduše. Ale ono to tak není. Kuba podával dobré výkony. Stopi fantasticky odchytal poslední dva zápasy. Ten poslední doma měl s nulou, takže k tomu není co povědět.

Jste čtvrtí, poháry jsou poměrně na dosah. Je to velké lákadlo?

Samozřejmě. Každý tam chceme být. Máme své cíle a ambice co se týká mužstva i klubu. Kolektiv, partu a tým máme na to, abychom na toto místo dosáhli. Chce to každý v klubu. Hrajeme o nějaký úspěch.

Na předsezónní tiskovce o tobě hovořil trenér Jílek s tím, že tě stále považuje za top gólmana v rámci ligy. Bylo to pro tebe důležité?

Bylo to pěkné. Slyšel jsem to, vnímal jsem to. Kuba Trefil podával skvělé výkony. V tomto období mě ale trenér Jílek podržel. To je věc, která mi pomohla.
A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná