Aktuality

Za rok jsem udělal velký posun v kariéře, ohlíží se zpět Jakub Trefil

Za rok jsem udělal velký posun v kariéře, ohlíží se zpět Jakub Trefil

19.01.2023 / A tým

Minulý rok touhle dobou byl Jakub Trefil na soustředění s týmem na Maltě. Dostal se tam ale až na poslední chvíli, kdy byl narychlo povolán z hostování ve slovenském Rohožníku namísto zraněného Matúše Macíka. „Asi to tak mělo být,“ říká dnes s odstupem jednoho roku mladý gólman, který na jaře pomohl B-týmu k prvenství v MSFL. Na podzim sice také začal v bráně béčka, kvůli zranění Matúše Macíka se však vůbec poprvé postavil mezi tři tyče také v nejvyšší soutěži. Následně si dobrými výkony řekl i o nominaci do reprezentační jedenadvacítky.

Před rokem jsi na soustředění na Maltu letěl na poslední chvíli jako třetí gólman, dnes je z tebe jednička. Jak bereš tento posun, který jsi za posledních dvanáct měsíců učinil?

Když se zpětně ohlédnu, je to obrovský posun. Před rokem jsem se vracel na poslední chvíli ze Slovenska. Vypadalo to, že v Rohožníku budu hostovat ještě dalšího půl roku. Nakonec jsem se vrátil, protože Matúš Macík byl zraněný, takže si mě Sigma stáhla zpět, abych s ní odcestoval na soustředění. Moje pozice byla nejasná. Vše se událo hodně rychle, takže nikdo pořádně nevěděl co a jak bude. Když vezmu to, co bylo před rokem s tím, co je teď, tak se to nedá úplně porovnat.

Tehdy jsi ani nevěděl, co s tebou bude během jara. Zda se třeba nevrátíš zpět na Slovensko.

Otazníků bylo více. Vše bylo ztížené tím, že už jsem jinde nastoupit nemohl. V sezoně totiž můžeš nastoupit jen za dva týmy a já už před tím nastoupil za B-tým a Rohožník. Jinou možnost jsem v podstatě ani neměl. Varianty jsem měl tedy zúžené. Když se ale na to podívám zpětně, tak si říkám, že se to tak stát mělo. A bylo to asi dobře.

Tuto sezonu jsi začal s béčkem ve druhé lize. Byl postup B-týmu důležitý pro to, že je z tebe dnes jednička Sigmy?

Stoprocentně. To, že Sigma má první i druhou ligu je super věc. Je to něco speciálního pro vytíženost mladých hráčů, kteří mohou ve druhé lize sbírat zkušenosti. Je to velice kvalitní soutěž. Pro rozvoj mladých hráčů je to super. Je to i můj případ. Začal jsem sezonu chytat v B-týmu, odehrál jsem čtyři zápasy (tři – pozn. redakce). Potom přišla šance si zahrát za A-tým.

Jak vnímáš svůj životní podzim? Vystřelil jsi až do reprezentační jedenadvacítky.

Jsem rád za to, jak to vyšlo. Snažil jsem se pracovat, makat a nekoukat na to, co by mohlo být. Matúš se zranil a já dostal šanci. Jsem rád, že vše vyšlo. Myslím, že si to dobře sedlo. To, že jsem dostal pozvánku do repre, byla pro mě odměna za podzim.

Co si, kromě reprezentace, pamatuješ z podzimu nejvíce?

Asi bych nevypíchl. jeden okamžik. Užíval jsem si každý zápas, do kterého mohu nastoupit. Jestli ale musel vypíchnout jeden moment, či spíše zápas, byl to ten proti Slavii. Mám k ní blízko, protože jsem v ní strávil část svého života.

Po podzimu jsme čtvrtí, máme velká očekávání. Jak se těšíš na jaro?

Všichni se na to těšíme. Začátek ligy pro nás nebyl optimální. V tabulce jsme se nacházeli nízko. To, že jsme nakonec vyšplhali až na čtvrté místo, je pro nás super výsledek. Je to teprve ale polovina sezony. Tabulka je hodně vyrovnaná. Mezi týmy jsou minimální rozdíly. Vše je ještě otevřené. Budeme se snažit navázat na výsledky i herní projev, kterým jsme se prezentovali v závěru podzimu.

Jak jsi spokojený tady na soustředění v Turecku?

Nemůžeme si na nic stěžovat. Podmínky tu máme fantastické. První dva dny nám sice propršelo, ale to ničemu nevadilo. Hotel je super, jídlo fantastické. Tréninkové podmínky naprosto na jedničku.

Těšíš se už domů? Jsme tu už týden.

Není to tak, že bych se nějak už nemohl dočkat, až budu doma. Nic mi tu nechybí. Děláme to, co nás baví. Trénujeme, makáme a myslím si, že podmínky jsou fantastické pro to, abychom se dobře připravili na ligu. Samozřejmě ale, že se těším na rodinu až se s ní uvidím.

První zápas v lize hned proti Spartě. Jak se na něj těšíš?

Zápas se Spartou je pro každého speciální. Sparta, Slavia, Plzeň…. tři nejlepší zápasy, které můžete v lize odehrát. Tím, že je to první jarní kolo a navíc hrajeme doma na Andrově stadionu, tak se všichni moc těšíme. Uděláme vše pro to, abychom byli po zápase spokojení.


trefil-2.jpg

A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná