Aktuality

Kryštof Daněk druhý v anketě Talent roku. Oceněni také další Sigmáci

Kryštof Daněk druhý v anketě Talent roku. Oceněni také další Sigmáci

20.03.2023 / Ostatní

Odchovanec olomoucké Sigmy Kryštof Daněk se umístil v anketě Talent roku 2022 na krásném druhém místě. Před ním byl pouze Michal Ševčík z brněnské Zbrojovky. Mezi mladými hráči se umístil také brankář Jakub Trefil na 21.-27. pozici.

Daněk v této sezoně sice již nastupuje za Spartu Praha, minulou sezonu ale ještě působil na Hané. Na jaře stihl odehrát 12 ligových zápasů, v nichž vstřelil 2 branky. Mládežnický reprezentant se řadí mezi největší talenty českého fotbalu.

Do Síně slávy českého fotbalu byl uveden tým mistrů Evropy hráčů do 21 let z roku 2002. Jeho členy byli tři hráči olomoucké Sigmy – David Rozehnal, David Kobylík a Martin Kováč. Součástí tehdejšího výběru Miroslava Beránka byl také Martin Horák, rovněž odchovanec Sigmy, který ale na evropský šampionát jel jako hráč Sparty Praha. V realizačním týmu byl masér Jiří Vít.

V rámci ankety Fotbalista roku 2022 se na 23.-25. místě umístil útočník Mojmír Chytil. Na 26.-29. pozici skončil Václav Jemelka. Umístil se také Kryštof Daněk, který obsadil 30.-34. místo.

Mezi čtyřicítkou nejlepších byli také další odchovanci Sigmy: David Zima (14. místo), Lukáš Kalvach (15.), Tomáš Chorý (17.-18.) a Petr Ševčík (26.-29.).

Václav Jílek pak obsadil 7.-8. místo mezi trenéry.
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná