Aktuality

Jílek: Dokud je šance, budeme se bít. Kompliment vysekl fanouškům

Jílek: Dokud je šance, budeme se bít. Kompliment vysekl fanouškům

20.05.2023 / A tým

Remíza ze hřiště silného Slovácka by za obvyklých okolností byla zřejmě výsledkem, který se dá kvitovat jako úspěšný. V současné situaci však Hanáci musí plichtu 2:2 považovat za ztrátu. Podobně to viděl po třetím utkání nadstavbové skupiny o titul i trenér Sigmy Václav Jílek.

„Tato remíza asi netěší ani jedno mužstvo. Při ztrátě Bohemky jsme oba mohli získat do posledních kol výhodnou pozici, ale ani jednomu se to nepovedlo. Pocity zklamání jsou asi na obou stranách,“ řekl Jílek.

Remízový výsledek a dělba bodů tak největší radost udělala asi pražským Bohemians, kteří sice prohráli na Spartě 1:2, ale v boji o čtvrté místo si udrželi na Sigmu i na Slovácko čtyřbodový náskok.

„Do nadstavby jsme šli s větší ztrátou, takže teoreticky jsme na Bohemku další bod stáhli,“ pousmál se Jílek. Dobře si uvědomuje, že čtvrté místo je dvě kola před koncem soutěže stále spíše v rovině teorie. „Víme, proti komu budeme stát. Zejména v příštím zápase proti Slavii. Dostali jsme se ze situace, kdy jsme v 85. minutě byli velmi blízko reálné šanci se o čtvrté místo porvat zpátky do té roviny teorie, kdy musíme spoléhat i na ostatní výsledky. Ale s mužstvem jsem mluvil a dokud je byť jen teoretická šance, tak se o ni budeme bít. Věřím, že budeme nepříjemný soupeř i pro Slavii a půjdeme do toho s vírou, že máme šanci uspět,“ poznamenal kouč.

S výkonem svého týmu na Slovácku, zejména po změně stran, kdy Olomoučtí otočili z 0:1 na 2:1, byl Jílek spokojen.

„Bylo to kvalitní utkání. První poločas byl trochu vlažný, protože oba týmy hrály takticky, organizovaně a málo odvážně. Hlavně z naší strany to platilo. Když jsme se dostali do předfinálních situací, tak jsme nebyli schopní zakončit. To byl jeden z apelů o přestávce. Zbytečně jsme také pouštěli Slovácko do standardních situací. Když domácí disponují Havlíkem, který to tam přesně a precizně posílá, tak si koledujete o průšvih, což se také naplnilo,“ hodnotil Jílek.

„Řešili jsme, jestli udělat změny už v poločasové přestávce, mužstvo ale neodehrálo špatný poločas, takže jsme věřili, že jsme schopní s tím něco udělat,“ prozradil.

 

Ve druhém poločase už podle něj herní projev snesl přísnější měřítko. „I když jsme už počtrnácté ze sedmnácti zápasů museli dotahovat. Pořád něco honíme. Na druhou stranu mentální síla týmu je obrovská. Nezabalí to. Přestože hrajeme s kvalitním soupeřem, tak se tlačíme za vyrovnáním a pak i za druhým gólem. Měl jsem z kvality hry velmi dobrý pocit, byť nemůžu opomenout, že soupeř šel dvakrát sám na bránu. Tam byly naše velké nedorazy v pokrývání a zajišťování, s tím spokojenost určitě není,“ připustil Jílek.

Pochopitelně ho mrzelo, že po gólu Pavla Zifčáka v 80. minutě nezvládli jeho svěřenci dovést zápas do vítězného konce. „Když se dostanete do vedení a ztratíte ho pět minut před koncem, tak to bolí. Člověk už trochu kalkuluje, co by mohlo být, což se nevyplácí. Slovácko sehrálo vyrovnávací akci výborně. Neviděl jsem to, ale myslím, že jsme byli v dobrém postavení, jen to bylo perfektně sehrané a těžko bránitelné. V závěru pak bylo vidět, že oba týmy chtěly dát vítězný gól. Dělba bodů je asi zasloužená,“ přiznal Jílek, který také složil kompliment olomouckým fanouškům, kteří za týmem přicestovali do Uherského Hradiště.

„Myslím, že i naši fanoušci přispěli k atmosféře. Jsem nadšený z toho, jak nás podporují, byť nejsme v takovém počtu. Jsme slyšet a cítit během zápasu. I ta závěrečná děkovačka byla krásná. Jednoznačně to jde správným směrem, tak doufám, že taková atmosféra a ve větším počtu bude i na našem stadionu,“ přál si kouč.

V příštím utkání hostí Sigma už v úterý na Andrově stadionu od 19 hodin pražskou Slavii. Vstupenky jsou v prodeji a do pondělní půlnoci stojí pouze od 50 do 100 korun. Zajistit si je můžete v předprodeji přes Ticketportal ZDE.


jilek-slovacko-2.jpg
jilek-slovacko.jpg

A tým - další aktuality:

Zorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedlZorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedl
| 23.09.2023
Jílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacíchJílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacích
| 23.09.2023
Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2
| 23.09.2023
Juliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušciJuliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušci
| 22.09.2023
O další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti BohemiansO další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti Bohemians
| 22.09.2023
Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji! Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji!
| 19.09.2023
Sigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 letSigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 let
| 18.09.2023
Inkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po BudějovicíchInkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po Budějovicích
| 16.09.2023
Jílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženěJílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženě
| 16.09.2023
Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1
| 16.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri