Aktuality

Andrův stadion znovu domovem repre! V listopadu proti Moldavsku

Andrův stadion znovu domovem repre! V listopadu proti Moldavsku

22.03.2023 / Ostatní

Česká fotbalová reprezentace se v listopadu po roce opět vrátí na Andrův stadion. Tentokrát nepůjde o přípravný, ale rovnou o kvalifikační zápas. Národní tým na Hané vyzve 20. listopadu výběr Moldavska.

Jsou to sice teprve čtyři měsíce od fantastického večera na Andrově stadionu, během něhož Mojmír Chytil při svém debutu v národním týmu zaznamenal v utkání proti Faerským ostrovům hattrick, Haná již ale může vyhlížet další zápas reprezentace.

„Jsme velmi rádi, že už pátý rok po sobě budeme moct na Andrově stadionu přivítat náš národní tým. To, že se k nám reprezentace opakovaně vrací, je, myslím, nejlepším důkazem, že se tady cítí dobře a že klub odvádí v tomto směru velmi dobrou práci,“ řekl místopředseda představenstva Sigmy Ing. Jiří Ficner.

V letošním kalendářním roce se odehraje kompletní program kvalifikačních skupin o postup na Euro 2024, které se odehraje v Německu.

Národní tým do bojů o šampionát vstoupí již tento pátek, kdy v Praze přivítá tým Polska. V nominaci trenéra Šilhavého je také útočník Sigmy Olomouc Mojmír Chytil. Listopadovým zápasem proti Moldavsku na Andrově stadionu v listopadu se skupinové kvalifikační boje z pohledu národního týmu uzavřou.

Proti Moldavsku česká repre na Andrově stadionu již jednou hrála. V červnu 2003 zde tým pod vedením Karla Brücknera zdolal Moldavany vysoko 5:0. I tehdy šlo o kvalifikační utkání o postup na evropský šampionát. 
Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná