Aktuality

Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho

Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho

24.05.2023 / B tým

Trenér Augustin Chromý byl po utkání s Táborskem, které skončilo prohrou jeho týmu 0:3, zklamán z toho, že jeho svěřenci nevyužili řadu příležitostí. „Výsledek mě nepotěšil. Chtěli jsme se v domácím utkání rozloučit se sezonou lepším výsledkem. Zároveň si myslím, že tato prohra je pro nás docela krutá,“ zahájil trenér Augustin Chromý své hodnocení na pozápasové tiskové konferenci.

„Dáváme v závěru sezony prostor mladým hráčům, kteří v sezoně nedostávali tolik příležitostí. Dále dáváme druhou ligu ochutnat některým dorostencům,“ uvedl trenér. Za B-tým dnes po změně stran dostali příležitost si zahrát Matěj Mikulenka, Mikeš Cahel a Moses Emmanuel Amasi.

Některé změny v sestavě byly vynucené. „Například Daniel Grečmal musel na pravém beku zaskočit za zraněného Hadaše. Byl to mimochodem již pátý pravý obránce, který v sezoně na tomto postu nastoupil,“ podotkl Chromý.

Herně na tom B-tým nebyl vůbec špatně. V některých fázích zápasu dokázal dostat Táborsko pod tlak. „Byli jsme lepší na míči a v kombinaci. Bohužel jsme se neprosazovali v šestnáctce soupeře a kolem ní. Soupeř hru zkušeně kontroloval a jeden z prvních protiútoků po zbytečné ztrátě míče proměnil ve vedoucí gól,“ litoval Chromý inkasované branky v první půli, kterou si po nešťastné teči vstřelil Michal Galus.

Do druhé půle Chromý sestavu okysličil nasazením ofenzivních hráčů Tomáše Zlatohlávka a Filipa Uriči. „Mrzí mě, že jsme nevstřelili gól, protože soupeř nám dnes dal hodně prostoru. Snad nejvíc ze všech soupeřů ve druhé lize. Chyběl ale větší důraz a hlad po gólu,“ dodal trenér B-týmu.

Soupeř po změně stran dvakrát udeřil. „Druhý gól byl pěkná. Těžko bránitelná situace s pěkným centrem a hlavičkovým zakončením,“ pochválil Chromý gól na 2:0.

Slova chvály měl i pro Nigerijce Mosese Amasiho, který za B-tým nastoupil, stejně jako Cahel, vůbec poprvé. „Do zápasu vlétl velmi dobře. Hrál s chutí, měl dobrý pohyb i techniku. Skvěle vysunul do šance Jáchyma Šípa. Moses mě i všechny na tribuně svým pohybem a chytrým řešením zaujal. Myslím, že má budoucnost podobně, jako Ola Dele,“ řekl Chromý.

 
B tým - další aktuality:

Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý Sezona pro nás nebyla vůbec lehká, hodnotí Augustin Chromý
| 05.06.2023
Sezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekordSezóna B-týmu: Historicky nejlepší umístění a bodový rekord
| 01.06.2023
Chromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských SChromý: Splnili jsme naše cíle. Těšily jej skalpy pražských S
| 28.05.2023
B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0B-tým zdolal rezervu Sparty podruhé v sezoně! Tentokrát 2:0
| 28.05.2023
B-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou SpartyB-tým se pod Žižkovskou věží střetne s rezervou Sparty
| 27.05.2023
Chromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil AmasihoChromý: Výsledek 0:3 je pro nás docela krutý. Pochválil Amasiho
| 24.05.2023
Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3Béčko nestačilo na Táborsko. Podlehlo mu 0:3
| 24.05.2023
Béčko ve středu vyzve na Andrově stadionu TáborskoBéčko ve středu vyzve na Andrově stadionu Táborsko
| 23.05.2023
Béčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasuBéčko prohrálo s Vyškovem 0:2. Rozhodly góly v úvodu zápasu
| 20.05.2023
Béčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s VyškovemBéčko Sigmy se v sobotu v Drnovicích utká s Vyškovem
| 19.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná